On meie vaimne tervis muutunud aja jooksul hapramaks või pigem osatakse ja juletakse rohkem abi otsida?

“Kõik on justkui hästi – mul on armastav mees, lapsed, meeldiv töö, kuid sellegipoolest olen ma tuim ja rõõmutu. Vaatan kõike võõral pilgul,” ütleb noor naine, keda on aastaid vaevanud meeleolulangus. Teadustööle pühendunud naine aga tunnistab, et suutis end sedavõrd palju koormata, et põles läbi, mistõttu peab ta nüüd abi otsima antidepressantidest. Ülikooli magistrant kurdab, et ei jaksa oma diplomitööd kirjutada, sest ei suuda keskenduda. Pealegi on igasugune eneseusk kadunud, kuigi viimasel sessil sai ta eksameil hinneteks vaid A-sid. Fitness’i-treener avaldab, et suhtus psüühiliselt ebastabiilsetesse üleolekuga, sest talle tundusid nad nõrkade inimestena, kuni ühel hetkel oli ta ise abivajaja. Pärast ühte ränka õnnetust, misjärel vajas ta väga pikka füüsilist ja psüühilist ravi, sest äkki kartis ta kõike ega saanud endaga enam ise ilma pikaajalise arstiravita hakkama. Oleme me psüühiliselt haavatavamad ja nõrgemad kui aastakümnete eest? Või tundub see lihtsalt nii, sest inimesed on hakanud oma hinge- ja psüühikavaevustest rohkem rääkima ning lahendusi otsima?   Mida arvab Lääne-Tallinna Keskhaigla Psühhiaatriakeskuse juhataja, Eesti Psühhiaatrite Seltsi esimees dr Andres Lehtmets? On inimeste psüühilised probleemid plahvatuslikult sagenenud? Psüühikahäirete esinemissagedus ühiskonnas on kõrge, kuid mitte kõik abivajajad ei jõua arsti või psühholoogini. Inimesed tunnevad, kui nad on läbi põlenud, aga enamasti ei oska ega peagi oskama ise sellele hinnangut anda. Esimene käik võiks olla perearsti juurde, et vaadata, kas pole kehalist haigust. Läbipõlemine ja antidepressandid pole paralleelmõisted. Esimese lahendusena ei soovita me võtta ravimeid, vaid korrastada oma elure¾iimi ja puhata. Olulised on inimeste enda hoiakud ja uskumused. Kes väärtustavad oma karjääri ja hoiavad esiplaanil igapäevast toimetulekut, eelistavad tihtipeale oma töömudelit jätkata – selle asemel et aeg maha võtta. On meie vaimne tervis muutunud aja jooksul hapramaks või pigem osatakse ja juletakse rohkem abi otsida? web hosting services top

Kas kõik on hästi?

Tiina Lang, fotod: Pildipank123

On meie vaimne tervis muutunud aja jooksul hapramaks või pigem osatakse ja juletakse rohkem abi otsida?

Kas kõik on hästi?

“Kõik on justkui hästi – mul on armastav mees, lapsed, meeldiv töö, kuid sellegipoolest olen ma tuim ja rõõmutu. Vaatan kõike võõral pilgul,” ütleb noor naine, keda on aastaid vaevanud meeleolulangus. Teadustööle pühendunud naine aga tunnistab, et suutis end sedavõrd palju koormata, et põles läbi, mistõttu peab ta nüüd abi otsima antidepressantidest. Ülikooli magistrant kurdab, et ei jaksa oma diplomitööd kirjutada, sest ei suuda keskenduda. Pealegi on igasugune eneseusk kadunud, kuigi viimasel sessil sai ta eksameil hinneteks vaid A-sid. Fitness’i-treener avaldab, et suhtus psüühiliselt ebastabiilsetesse üleolekuga, sest talle tundusid nad nõrkade inimestena, kuni ühel hetkel oli ta ise abivajaja. Pärast ühte ränka õnnetust, misjärel vajas ta väga pikka füüsilist ja psüühilist ravi, sest äkki kartis ta kõike ega saanud endaga enam ise ilma pikaajalise arstiravita hakkama. Oleme me psüühiliselt haavatavamad ja nõrgemad kui aastakümnete eest? Või tundub see lihtsalt nii, sest inimesed on hakanud oma hinge- ja psüühikavaevustest rohkem rääkima ning lahendusi otsima?

 

Mida arvab Lääne-Tallinna Keskhaigla Psühhiaatriakeskuse juhataja, Eesti Psühhiaatrite Seltsi esimees dr Andres Lehtmets? On inimeste psüühilised probleemid plahvatuslikult sagenenud?

Psüühikahäirete esinemissagedus ühiskonnas on kõrge, kuid mitte kõik abivajajad ei jõua arsti või psühholoogini. Inimesed tunnevad, kui nad on läbi põlenud, aga enamasti ei oska ega peagi oskama ise sellele hinnangut anda. Esimene käik võiks olla perearsti juurde, et vaadata, kas pole kehalist haigust. Läbipõlemine ja antidepressandid pole paralleelmõisted. Esimese lahendusena ei soovita me võtta ravimeid, vaid korrastada oma elure¾iimi ja puhata. Olulised on inimeste enda hoiakud ja uskumused. Kes väärtustavad oma karjääri ja hoiavad esiplaanil igapäevast toimetulekut, eelistavad tihtipeale oma töömudelit jätkata – selle asemel et aeg maha võtta.

On meie vaimne tervis muutunud aja jooksul hapramaks või pigem osatakse ja juletakse rohkem abi otsida?
Kas kõik on hästi?
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kas kõik on hästi?
TERVIS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn