“Mõnikord mulle tundub, et kui midagi väga lihtsalt saad, siis sa ei oska seda hinnata,” täheldab lauljatar Sofia Rubina-Hunter (31), uskudes, et vaevalt ta enam muusikahuvi kaotab.

Kaheksa aastat tagasi tundis Sofia, et tal ei ole enam tahet ega motivatsiooni olla muusik, kuigi ta oli lapsest saadik laulnud ja muusikaga tegelenud. Käinud muusikakoolis ja õppinud klaverit. See oli olnud nende peres loomulik, ehkki keegi teda ei sundinud. “Õpid muusikakeelt, mis on juba nagu kõnekeel, ja muusikaajalugu, mis avab silmi palju. Ei jookse lihtsalt niisama ringi või istu iPadis nagu nüüd kombeks.” Ometigi oli isu läinud vaatamata sellele, et tal oli hästi läinud: Sofia oli laulukonkursse võitnud ja tunnustust kogenud. Huvikadu ilmnes vahetult enne, kui ta Bostonisse Berklee muusikakolled¾isse õppima läks. “Nüüd saan aru, miks. Ma ei näinud enam perspektiivi, kuhu ja kuidas võiksin veel areneda. Ei teadnud, mida endalt oodata,” jutustab ta teda tabanud suurimast kriisist. Ent õpingud USAs andsid võimaluse muusikale teistmoodi vaadata ja avastada d¾ässi hoopis teisest küljest. “Enam ma ei usu, et huvi kaotan,” on ta endas kindel, sest just Berklee’s õpetati, mil moel muusik saab leida võimalikult palju huvi muusikaga tegeleda. “Kuidas ennast arendada. Kui sul on see võti, siis huvi ei peaks kaduma.”   Pead leidma endale mentori Sofia õppis muusikat armastama teisiti, saades uue hoo. “Mul oli palju lihtsam Eestisse tagasi tulla, sest mõistsin, mis oli muusika mõte veelgi sügavamalt. Sain ka rohkem infot. USAs kui d¾ässiriigis tehakse väga erinevat muusikat.” Ta nägi ja koges, kuidas sealsed õpetajad armastasid ise d¾ässi ning soovisid oma oskusi ja teadmisi jagada, sõltumata rahast või muudest materiaalsetest aspektidest. “See ei olnud üldse tähtis. Tähtis oli, et sa võimalikult palju saaksid,” meenutab Sofia, kelle arvates suutsid Berklee õpetajad oma muusikaarmastust õpilastele edasi anda. “Seda tunnet ei olnud mul Eestis, midagi oli puudu. Ma ei saanud täielikult aru, kas ja mida ma tegin õigesti. Võib-olla polnud tagasiside see, mida ma ootasin. Küsimustele, mis mul aeg-ajalt tekkisid, ei leidnud ma vastuseid.” Sofiale sobis Ameerika lauluõpetaja, kuigi tal on ka Eestis lauluõpetaja, kelle juurde ta hääleseade küsimustes iga hetk pöördub. “Natalja Trošina Tartust, tean teda kümnendast eluaastast,” selgitab Sofia, pidades Nataljat enamaks kui õpetajaks. “Kohtudes suhtleme neli-viis tundi järjest. Räägime elust ja kõigest. Pead leidma endale mentori, keda usaldad. Natalja on aga klassikaline laulja, mistõttu pidin leidma ka teise mentori, kes õpetaks, kuidas oma häält ja hääleseadet paremini pop- ja d¾äss-stiilis kasutada.” “Mõnikord mulle tundub, et kui midagi väga lihtsalt saad, siis sa ei oska seda hinnata,” täheldab lauljatar Sofia Rubina-Hunter (31), uskudes, et vaevalt ta enam muusikahuvi kaotab. web hosting services top

Suhtumine peab olema õige

Tiina Lang, fotod: Annika Erik

“Mõnikord mulle tundub, et kui midagi väga lihtsalt saad, siis sa ei oska seda hinnata,” täheldab lauljatar Sofia Rubina-Hunter (31), uskudes, et vaevalt ta enam muusikahuvi kaotab.

Suhtumine peab olema õige

Kaheksa aastat tagasi tundis Sofia, et tal ei ole enam tahet ega motivatsiooni olla muusik, kuigi ta oli lapsest saadik laulnud ja muusikaga tegelenud. Käinud muusikakoolis ja õppinud klaverit. See oli olnud nende peres loomulik, ehkki keegi teda ei sundinud. “Õpid muusikakeelt, mis on juba nagu kõnekeel, ja muusikaajalugu, mis avab silmi palju. Ei jookse lihtsalt niisama ringi või istu iPadis nagu nüüd kombeks.” Ometigi oli isu läinud vaatamata sellele, et tal oli hästi läinud: Sofia oli laulukonkursse võitnud ja tunnustust kogenud.

Huvikadu ilmnes vahetult enne, kui ta Bostonisse Berklee muusikakolled¾isse õppima läks. “Nüüd saan aru, miks. Ma ei näinud enam perspektiivi, kuhu ja kuidas võiksin veel areneda. Ei teadnud, mida endalt oodata,” jutustab ta teda tabanud suurimast kriisist. Ent õpingud USAs andsid võimaluse muusikale teistmoodi vaadata ja avastada d¾ässi hoopis teisest küljest. “Enam ma ei usu, et huvi kaotan,” on ta endas kindel, sest just Berklee’s õpetati, mil moel muusik saab leida võimalikult palju huvi muusikaga tegeleda. “Kuidas ennast arendada. Kui sul on see võti, siis huvi ei peaks kaduma.”

 

Pead leidma endale mentori

Sofia õppis muusikat armastama teisiti, saades uue hoo. “Mul oli palju lihtsam Eestisse tagasi tulla, sest mõistsin, mis oli muusika mõte veelgi sügavamalt. Sain ka rohkem infot. USAs kui d¾ässiriigis tehakse väga erinevat muusikat.” Ta nägi ja koges, kuidas sealsed õpetajad armastasid ise d¾ässi ning soovisid oma oskusi ja teadmisi jagada, sõltumata rahast või muudest materiaalsetest aspektidest. “See ei olnud üldse tähtis. Tähtis oli, et sa võimalikult palju saaksid,” meenutab Sofia, kelle arvates suutsid Berklee õpetajad oma muusikaarmastust õpilastele edasi anda. “Seda tunnet ei olnud mul Eestis, midagi oli puudu. Ma ei saanud täielikult aru, kas ja mida ma tegin õigesti. Võib-olla polnud tagasiside see, mida ma ootasin. Küsimustele, mis mul aeg-ajalt tekkisid, ei leidnud ma vastuseid.”

Sofiale sobis Ameerika lauluõpetaja, kuigi tal on ka Eestis lauluõpetaja, kelle juurde ta hääleseade küsimustes iga hetk pöördub. “Natalja Trošina Tartust, tean teda kümnendast eluaastast,” selgitab Sofia, pidades Nataljat enamaks kui õpetajaks. “Kohtudes suhtleme neli-viis tundi järjest. Räägime elust ja kõigest. Pead leidma endale mentori, keda usaldad. Natalja on aga klassikaline laulja, mistõttu pidin leidma ka teise mentori, kes õpetaks, kuidas oma häält ja hääleseadet paremini pop- ja d¾äss-stiilis kasutada.”

“Mõnikord mulle tundub, et kui midagi väga lihtsalt saad, siis sa ei oska seda hinnata,” täheldab lauljatar Sofia Rubina-Hunter (31), uskudes, et vaevalt ta enam muusikahuvi kaotab.
Suhtumine peab olema õige
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Suhtumine peab olema õige
ISIKSUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn