Filmimees Sulev Keedus (59) peab oluliseks elada päriskohas ehk maal. Teha filme, mida ta on ise soovinud. Keskenduda ühele asjale, kuigi see nõuab aega ja kohati tühja ootust.

Mis asjaolud on teie elukäiku suunanud? Mu isa oli kirglik foto- ja filmiamatöör. Meil oli Nõmmel pisike kodu (tuba ja köök), kus me viiekesi elasime. Paratamatult käisid isa filmid ja pildid minu nina alt läbi. Talle pakkus huvi visuaalne maailm ja eks ma tema kõrvalt nägin rohkem kui mõni naabripoiss. Kodune kasvatus – tagantjärele mõeldes – oli tark. Olime iseseisvad. Ei olnud järelevaatajaid või targutamist. Isa ja ema võtsid meid võrdväärsetena. Tundub, et see oli isegi olulisem väärtus hilisemaks kui isa filmid ja fotod. Isa oli elukutselt lendur, õpetas purilendureid ja langevarjusportlasi. Projekteeris ning ehitas koos Hillar Lingi ja Endel Helmega esimese purilennuki Eestis – HLK 1. Nõmmelt kolisime Mustamäele, vahetasin kooli. Käisin ka Nõmme Laste Muusikakoolis, õppisin akordionit. Pill sattus kätte, kuulmise järgi mängisin, misjärel ema viis mu õpetaja juurde. Filmihuvi tuli muusika kõrvale. Õppisin 37. keskkooli filmikallakuga klassis, mida vedas kõigi lemmik – õpetaja Aime Piirsalu. Meil oli oma filmiklubi, korraldati eriseansse Mustamäe kinos Kaja, õppisime filmiajalugu, kirjutasime retsensioone. Nõmme Kultuurimaja katuse alla ehitati filmistuudio Diogenes, Olav Neuland juhendas seal noori humanitaare, sattusin sinna paariks aastaks. Pärast, et mitte sõjaväkke minna, astusin pedagoogilisse instituuti näitejuhtimise erialale. Lõpetades sain suunamise Eesti Telefilmi, hakkasin oma esimest dokumentaalfilmi tegema.   Kuidas Moskvas Re¾issööride ja Stsenaristide Kõrgematel Kursustel õppimise aeg teid kujundas? See keskkond mulle ei sobinud. Käisin seal lavastaja diplomit saamas. Moskvas olin kahe aasta jooksul kõige pikemalt kümme päeva järjest. Palju kulus aega rongiga edasi-tagasi sõiduks. Tol ajal polnud sõit ka väga kallis. Ühe dollari eest said ühe otsa. Voodipesu, tee ja küpsis tuli lisaks. Filmimees Sulev Keedus (59) peab oluliseks elada päriskohas ehk maal. Teha filme, mida ta on ise soovinud. Keskenduda ühele asjale, kuigi see nõuab aega ja kohati tühja ootust. web hosting services top

“Pead jääma endale kindlaks.”

Tiina Lang, fotod: Erakogu

Filmimees Sulev Keedus (59) peab oluliseks elada päriskohas ehk maal. Teha filme, mida ta on ise soovinud. Keskenduda ühele asjale, kuigi see nõuab aega ja kohati tühja ootust.

“Pead jääma endale kindlaks.”

Mis asjaolud on teie elukäiku suunanud?

Mu isa oli kirglik foto- ja filmiamatöör. Meil oli Nõmmel pisike kodu (tuba ja köök), kus me viiekesi elasime. Paratamatult käisid isa filmid ja pildid minu nina alt läbi. Talle pakkus huvi visuaalne maailm ja eks ma tema kõrvalt nägin rohkem kui mõni naabripoiss. Kodune kasvatus – tagantjärele mõeldes – oli tark. Olime iseseisvad. Ei olnud järelevaatajaid või targutamist. Isa ja ema võtsid meid võrdväärsetena. Tundub, et see oli isegi olulisem väärtus hilisemaks kui isa filmid ja fotod. Isa oli elukutselt lendur, õpetas purilendureid ja langevarjusportlasi. Projekteeris ning ehitas koos Hillar Lingi ja Endel Helmega esimese purilennuki Eestis – HLK 1.

Nõmmelt kolisime Mustamäele, vahetasin kooli. Käisin ka Nõmme Laste Muusikakoolis, õppisin akordionit. Pill sattus kätte, kuulmise järgi mängisin, misjärel ema viis mu õpetaja juurde. Filmihuvi tuli muusika kõrvale. Õppisin 37. keskkooli filmikallakuga klassis, mida vedas kõigi lemmik – õpetaja Aime Piirsalu. Meil oli oma filmiklubi, korraldati eriseansse Mustamäe kinos Kaja, õppisime filmiajalugu, kirjutasime retsensioone. Nõmme Kultuurimaja katuse alla ehitati filmistuudio Diogenes, Olav Neuland juhendas seal noori humanitaare, sattusin sinna paariks aastaks. Pärast, et mitte sõjaväkke minna, astusin pedagoogilisse instituuti näitejuhtimise erialale. Lõpetades sain suunamise Eesti Telefilmi, hakkasin oma esimest dokumentaalfilmi tegema.

 

Kuidas Moskvas Re¾issööride ja Stsenaristide Kõrgematel Kursustel õppimise aeg teid kujundas?

See keskkond mulle ei sobinud. Käisin seal lavastaja diplomit saamas. Moskvas olin kahe aasta jooksul kõige pikemalt kümme päeva järjest. Palju kulus aega rongiga edasi-tagasi sõiduks. Tol ajal polnud sõit ka väga kallis. Ühe dollari eest said ühe otsa. Voodipesu, tee ja küpsis tuli lisaks.

Filmimees Sulev Keedus (59) peab oluliseks elada päriskohas ehk maal. Teha filme, mida ta on ise soovinud. Keskenduda ühele asjale, kuigi see nõuab aega ja kohati tühja ootust.
“Pead jääma endale kindlaks.”
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
“Pead jääma endale kindlaks.”
NÜÜD TEISITI

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn