Viini kohustuslikku programmi kuulub Viini ¹nitsel, Sacheri tort, Mozart ja ooper ning Schönbrunni loss, ent ühes vanimas Lääne- ja Ida-Euroopa piirimail asuvas pealinnas on avastada palju muudki.

Viin on üles ehitatud 23 piirkonna ehk rajoonina, mille järgi on kõige lihtsam orienteeruda. Linna südameks on rajoon 1 ehk Innere Stadt, mille keskel asub Viini ikoon ja uhkus Stephansdom. See romaani ja gooti stiilis kirik on pühendatud püha Stephanusele ning iga pühapäevane kella 12ne missa meelitab kohale nii kohalikud kui ka turistid. Kiriku võimsale peahoonele annavad eriskummalise ilme kummalgi küljel asuvad tornid, millest põhjatorn on peaaegu poole madalam kui lõunatorn. Põhjatorni ehitus peatus 1511. aastal, sest legendi kohaselt murdis kiriku arhitekt oma lubadust kuradile. Ta viidi üles torni ja visati sealt alla. Tegelik põhjus oli muidugi rahapuudus ja gooti stiili taandumine arhitektuuris. Kuid Innere Stadis on veel muudki huvitavat. Kindlasti tuleks jalutada mööda või isegi sisse kiigata Hispaania ratsutuskoolist (Spanish Riding School), kus ratsa-show’d toimuvad just hoones sees, rahvusraamatukogust (Österreichische Nationalbibliothek), Hofburgist, ooperimajast, Mozarti majast, Raekojast, parlamendihoonest ja paljudest teistest vaatamisväärsustest, mis jäävad Innere Stadtis ringi käies teele. Esimeses rajoonis asub ka Viini kõige kuulsam ostutänav Kärntner Strasse, kust võib leida nii Louis Vuittoni ja Guccit, aga ka taskukohasemaid brände. Viini kohustuslikku programmi kuulub Viini ¹nitsel, Sacheri tort, Mozart ja ooper ning Schönbrunni loss, ent ühes vanimas Lääne- ja Ida-Euroopa piirimail asuvas pealinnas on avastada palju muudki. web hosting services top

Keiserlik Viin

Mary-Liis Kütt, fotod: Pildipank123

Viini kohustuslikku programmi kuulub Viini ¹nitsel, Sacheri tort, Mozart ja ooper ning Schönbrunni loss, ent
ühes vanimas Lääne- ja Ida-Euroopa piirimail asuvas pealinnas on avastada palju muudki.

Keiserlik Viin

Viin on üles ehitatud 23 piirkonna ehk rajoonina, mille järgi on kõige lihtsam orienteeruda. Linna südameks on rajoon 1 ehk Innere Stadt, mille keskel asub Viini ikoon ja uhkus Stephansdom. See romaani ja gooti stiilis kirik on pühendatud püha Stephanusele ning iga pühapäevane kella 12ne missa meelitab kohale nii kohalikud kui ka turistid. Kiriku võimsale peahoonele annavad eriskummalise ilme kummalgi küljel asuvad tornid, millest põhjatorn on peaaegu poole madalam kui lõunatorn. Põhjatorni ehitus peatus 1511. aastal, sest legendi kohaselt murdis kiriku arhitekt oma lubadust kuradile. Ta viidi üles torni ja visati sealt alla. Tegelik põhjus oli muidugi rahapuudus ja gooti stiili taandumine arhitektuuris. Kuid Innere Stadis on veel muudki huvitavat. Kindlasti tuleks jalutada mööda või isegi sisse kiigata Hispaania ratsutuskoolist (Spanish Riding School), kus ratsa-show’d toimuvad just hoones sees, rahvusraamatukogust (Österreichische Nationalbibliothek), Hofburgist, ooperimajast, Mozarti majast, Raekojast, parlamendihoonest ja paljudest teistest vaatamisväärsustest, mis jäävad Innere Stadtis ringi käies teele. Esimeses rajoonis asub ka Viini kõige kuulsam ostutänav Kärntner Strasse, kust võib leida nii Louis Vuittoni ja Guccit, aga ka taskukohasemaid brände.

Viini kohustuslikku programmi kuulub Viini ¹nitsel, Sacheri tort, Mozart ja ooper ning Schönbrunni loss, ent ühes vanimas Lääne- ja Ida-Euroopa piirimail asuvas pealinnas on avastada palju muudki.
Keiserlik Viin
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Keiserlik Viin
PUHKUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn