“Nii, nagu naine vajab erinevaid kleite, vajab ta ka kodusisustuses vaheldust,” muigab ajaloolane ELI PILVE (34), kes oma tillukeses ja õdusas Pelgulinna kodus pidevalt nokitseb, olles vähem kui kümne aastaga andnud sellele juba kaks korda uue näo.

Päris oma kodu otsis Eli kaua. “Teadsin, et tahan ahiküttega korterit. Hinnad olid madalad ja väga palju kortereid müügis. Jõudsin neist ära näha päris palju, kuid polnud ühtegi, mis oleks oma tundunud,” meenutab ta, kuniks 2008. aasta detsembris jõudis Õle tänavale ja teadis esimesest silmapilgust, et see korter on tema. Tagantjärele oskab Eli hinnata, et tegi korterit otsides ühe vea. Nimelt otsis ta elamiskõlblikku korterit. “Oleks ostnud elamiskõlbmatu, oleks kohe saanud rohkem enda käe järgi remonti teha. Üksiku naisena pelgasin aga, et ehk ei jaksa,” kõneleb ta, kartes töödele kuluvat aega ja raha. Eli praegust valgus- ja värviküllast korterit vaadates ei usugi, et tema esimese kodu esimene sisustus oli hästi tume. Naine teab, et sisemised meeleolud kajastuvad ka inimese lähikeskkonnas – toona ei olnud tal elus kerged ajad. Tasapisi aga asjad paranesid ning nii tekkisid korterisse helgemad noodid. Päästev kodukindlustus Vähem kui kümne aastaga on ta teinud kaks üsna põhjalikku remonti – kas see ei ole ehk väsitav? “Nii nagu naine vajab erinevaid kleite, vajab ta ka kodusisustuses vaheldust,” muigab Eli. Kodu sisustamine ja toidutegemine on tema kireks olnud lapsest saati ning sestap ta ei nurise. Kui, siis vaid ülemiste naabrite üle, kelle korraldatud veeuputused on uueks remondiks andnud otsese tõuke. Uputustest rääkides rõhutab Eli, et sai omal nahal tunda, kui oluline on kodu kindlustada. Ilma sealt saadud hüvitiseta elaks ta praeguseni remondiprahi keskel. Kuid ka siis ei olnud võimalik kõike ühe pauguga korda saada. Et raha napib, on pidanud Eli läbi aastate toimetama ise korteris sees elades kord siit, kord sealt nokitsedes. Kui esimese tapeedi panid ja ka raamaturiiulid ehitasid korterisse Eli töökaaslased, siis edaspidi on ta ise hakkama saanud ning pärast viimast suurt veeuputust kasutanud ka töömehe abi. “Ega mul väga kindlat pilti pole olnud, mida ma tahan. Ostsin oksjoniportaalist kapid, renoveerisin ning nende ümber on kõik muu tasapisi kujunenud,” muigab ta. “Nii, nagu naine vajab erinevaid kleite, vajab ta ka kodusisustuses vaheldust,” muigab ajaloolane ELI PILVE (34), kes oma tillukeses ja õdusas Pelgulinna kodus pidevalt nokitseb, olles vähem kui kümne aastaga andnud sellele juba kaks korda uue näo. web hosting services top

Pitsiline kodu Pelgulinnas

Silja Paavle, fotod: Kalev Lilleorg

“Nii, nagu naine vajab erinevaid kleite, vajab ta ka kodusisustuses vaheldust,” muigab ajaloolane ELI PILVE (34), kes oma tillukeses ja õdusas Pelgulinna kodus pidevalt nokitseb, olles vähem kui kümne aastaga andnud sellele juba kaks korda uue näo.

Pitsiline kodu Pelgulinnas

Päris oma kodu otsis Eli kaua. “Teadsin, et tahan ahiküttega korterit. Hinnad olid madalad ja väga palju kortereid müügis. Jõudsin neist ära näha päris palju, kuid polnud ühtegi, mis oleks oma tundunud,” meenutab ta, kuniks 2008. aasta detsembris jõudis Õle tänavale ja teadis esimesest silmapilgust, et see korter on tema.

Tagantjärele oskab Eli hinnata, et tegi korterit otsides ühe vea. Nimelt otsis ta elamiskõlblikku korterit. “Oleks ostnud elamiskõlbmatu, oleks kohe saanud rohkem enda käe järgi remonti teha. Üksiku naisena pelgasin aga, et ehk ei jaksa,” kõneleb ta, kartes töödele kuluvat aega ja raha.

Eli praegust valgus- ja värviküllast korterit vaadates ei usugi, et tema esimese kodu esimene sisustus oli hästi tume. Naine teab, et sisemised meeleolud kajastuvad ka inimese lähikeskkonnas – toona ei olnud tal elus kerged ajad. Tasapisi aga asjad paranesid ning nii tekkisid korterisse helgemad noodid.

Päästev kodukindlustus

Vähem kui kümne aastaga on ta teinud kaks üsna põhjalikku remonti – kas see ei ole ehk väsitav? “Nii nagu naine vajab erinevaid kleite, vajab ta ka kodusisustuses vaheldust,” muigab Eli. Kodu sisustamine ja toidutegemine on tema kireks olnud lapsest saati ning sestap ta ei nurise. Kui, siis vaid ülemiste naabrite üle, kelle korraldatud veeuputused on uueks remondiks andnud otsese tõuke. Uputustest rääkides rõhutab Eli, et sai omal nahal tunda, kui oluline on kodu kindlustada. Ilma sealt saadud hüvitiseta elaks ta praeguseni remondiprahi keskel. Kuid ka siis ei olnud võimalik kõike ühe pauguga korda saada. Et raha napib, on pidanud Eli läbi aastate toimetama ise korteris sees elades kord siit, kord sealt nokitsedes.

Kui esimese tapeedi panid ja ka raamaturiiulid ehitasid korterisse Eli töökaaslased, siis edaspidi on ta ise hakkama saanud ning pärast viimast suurt veeuputust kasutanud ka töömehe abi. “Ega mul väga kindlat pilti pole olnud, mida ma tahan. Ostsin oksjoniportaalist kapid, renoveerisin ning nende ümber on kõik muu tasapisi kujunenud,” muigab ta.

“Nii, nagu naine vajab erinevaid kleite, vajab ta ka kodusisustuses vaheldust,” muigab ajaloolane ELI PILVE (34), kes oma tillukeses ja õdusas Pelgulinna kodus pidevalt nokitseb, olles vähem kui kümne aastaga andnud sellele juba kaks korda uue näo.
Pitsiline kodu Pelgulinnas
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Pitsiline kodu Pelgulinnas
KÜLAS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn