Kodu Eestis, töö teises riigis või vastupidi. Lapsed välismaal, vanemad Eestis või vastupidi. Üsna tavapärane olukord, ent on võimalust saada vajadusel tasuta arstiabi ja mis tingimustel?

Keset tööpäeva tundis mees, et vasak jalg teda enam ei kandnud, oli tuim ja tundetu, sarnanedes liigpehmeks keedetud cannelloni’ga. Lisaks oli põlv paistes, justkui oleks keegi sinna õhku sisse pumbanud. Olles juhtumisi koos oma sõbraga, sõideti tema ettepanekul kiiresti Mustamäele, erakorralise meditsiini osakonda. Mees on Eesti kodanik, kuid samas ka Rootsi kodakondne, jagades oma elu kahe riigi vahel. Olukord tundus kiiresti halvenevat ja tekitas muret – äkki on tromb, mille puhul tuleks käbedalt tegutseda. EMO registratuuris küsiti mehelt esmalt Euroopa ravikindlustuskaarti. “Miks see teil kaasas ei ole?” uuriti. “Minge koju ja tooge ära!” Olukorras, kus mees iseseisvalt enam liikuda ei saanud, sest püsis vaid ühel jalal. Pealegi kulunuks koju- ja tagasisõiduks ühest linna otsast teise oma poolteist tundi, mis sellises ähvardavas seisus tundus olevat paratamatu käepigistus surmaga. Nördimusest, et teda koheldakse tõsises terviseolukorras nagu hävinemisele kuuluvat parasiiti, pöördus ta ühel jalal hüpates minekule. Sõbral oli oidu asja registratuuris selgitada, sest mehel oli kehtiv ravikindlustus nagu kõikidel Rootsi Kuningriigi kodanikel olemas. “Mind võeti vastu klausliga, et annan neile oma ravikindlustuskaardi hiljem,” jutustab mees, kes vältimatut abi siiski sai. “Kuna Rootsis oli tööpäev lõppenud, helistasin haigekassasse päev hiljem. Nad saatsid koopia ravikindlustusest ja ülejäänud paberid ajasid haigekassaametnikud korda omavahel.” Vahejuhtum näitab, et elades ja töötades teises riigis, peab vajalik tervisekaardike alati kaasas olema. Kui oled selle unustanud ja selle tõttu vältimatut arstiabi sulle sealsamas haiglatemplis ei anta, pole kirikukellade helin välistatud. Kodu Eestis, töö teises riigis või vastupidi. Lapsed välismaal, vanemad Eestis või vastupidi. Üsna tavapärane olukord, ent on võimalust saada vajadusel tasuta arstiabi ja mis tingimustel? web hosting services top

Vältimatu ravikaart

Tiina Lang, fotod: Pildipank 123, Erakogu

Kodu Eestis, töö teises riigis või vastupidi. Lapsed välismaal, vanemad Eestis või vastupidi. Üsna tavapärane olukord, ent on võimalust saada vajadusel tasuta arstiabi ja mis tingimustel?

Vältimatu ravikaart

Keset tööpäeva tundis mees, et vasak jalg teda enam ei kandnud, oli tuim ja tundetu, sarnanedes liigpehmeks keedetud cannelloni’ga. Lisaks oli põlv paistes, justkui oleks keegi sinna õhku sisse pumbanud. Olles juhtumisi koos oma sõbraga, sõideti tema ettepanekul kiiresti Mustamäele, erakorralise meditsiini osakonda. Mees on Eesti kodanik, kuid samas ka Rootsi kodakondne, jagades oma elu kahe riigi vahel.

Olukord tundus kiiresti halvenevat ja tekitas muret – äkki on tromb, mille puhul tuleks käbedalt tegutseda. EMO registratuuris küsiti mehelt esmalt Euroopa ravikindlustuskaarti. “Miks see teil kaasas ei ole?” uuriti. “Minge koju ja tooge ära!”

Olukorras, kus mees iseseisvalt enam liikuda ei saanud, sest püsis vaid ühel jalal. Pealegi kulunuks koju- ja tagasisõiduks ühest linna otsast teise oma poolteist tundi, mis sellises ähvardavas seisus tundus olevat paratamatu käepigistus surmaga. Nördimusest, et teda koheldakse tõsises terviseolukorras nagu hävinemisele kuuluvat parasiiti, pöördus ta ühel jalal hüpates minekule. Sõbral oli oidu asja registratuuris selgitada, sest mehel oli kehtiv ravikindlustus nagu kõikidel Rootsi Kuningriigi kodanikel olemas.

“Mind võeti vastu klausliga, et annan neile oma ravikindlustuskaardi hiljem,” jutustab mees, kes vältimatut abi siiski sai. “Kuna Rootsis oli tööpäev lõppenud, helistasin haigekassasse päev hiljem. Nad saatsid koopia ravikindlustusest ja ülejäänud paberid ajasid haigekassaametnikud korda omavahel.” Vahejuhtum näitab, et elades ja töötades teises riigis, peab vajalik tervisekaardike alati kaasas olema. Kui oled selle unustanud ja selle tõttu vältimatut arstiabi sulle sealsamas haiglatemplis ei anta, pole kirikukellade helin välistatud.

Kodu Eestis, töö teises riigis või vastupidi. Lapsed välismaal, vanemad Eestis või vastupidi. Üsna tavapärane olukord, ent on võimalust saada vajadusel tasuta arstiabi ja mis tingimustel?
Vältimatu ravikaart
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Vältimatu ravikaart
TULIPUNKT

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn