“Ma ei tea, mis selles korteris nii erilist on,” küsib Liisa Pähk (40) nõutult, kui üks sõber on taaskord soovitanud talle külla minna. Tegelikult on selleks Liisa kunstitundlik meel, mis oskab kodu isikupäraseks muuta. Ka siis, kui elamist omaks pidada ei saa.

“Me elame üürikorteris,” rõhutab keraamikust kunstiõpetaja Liisa. Täpsemalt Lasnamäel neljatoalises korteris, kus on nii avarust, õhulisust kui ka päikest. “Poeg oli neljakuune, kui viie aasta eest siia kolisime.” Kasvanud ise eramajas Nõmmel ja elanud Pirita-Kosel, oli Liisal esialgu raske harjuda. Maja oli küll uus ja erinevate kultuuride kriipearmideta, ent talle endale elukeskkonnana võõras ja kauge. Ja küllap tal on olnud kunstnikuna raske leppida ka suitsukonidest installatsioonidega, mis majaääri tiheda ruudustikuna katavad, või mõne kõrgemalt korruselt aknale langeva lärakaga. “Tuleb natuke aega leppida ja siin elada, hiljem on siis parem,” teadvustab ta endale, sest päris oma kodu ei ole valgusaastate kaugusel. “Mul pole siin tekkinud kodutunnet. Võib-olla selle pärast, et on üürikorter. Aga mõeldes – majas on 101 korterit ja igas mitu inimest –, siis suvehommikuti on vahel nii vaikne, et on tunne, justkui elaks kuskil metsas talus. Teed akna lahti ja kui on just murutraktoriga niidetud, tuleb ka murulõhna sisse.” See tavatu vaikus ja rahu on Liisat hämmastanud. Kuidas on see võimalik? Emotsiooni ajel ostetud “Midagi erilist ei ole me siin teinud, panime lihtsalt pildid seina,” jutustab Liisa sajaruutmeetrises elamises ringkäiku alustades, kus silma jäävad kunstipärased detailid ja iseloomuga asjad, mis põimuvad elamises hubaseks ja maitsekaks stiilide sulamiks. Liisa on erinevaid mööblitükke ja esemeid osta.ee oksjonitelt taga ajanud, tuustinud vanakraamipoodides, täikadel ja kirbuturgudel. “Kui ma lapsega kodus olin, siis oli mul aega, nüüd enam mitte. Aga ongi hea, kõik on olemas. Rohkem kui küll,” leiab ta ise, kuigi võimalusel mõnda avastusrikkasse müügikohta siiski põikab. “Vanad mööblitükid on ostetud täiesti suvaliselt, emotsiooni ajel ja siis olen vaadanud, kas sobib eelmistega kokku. Tegelikult kõik, mis siin on, pole päris see, mida ma tahaksin.” “Ma ei tea, mis selles korteris nii erilist on,” küsib Liisa Pähk (40) nõutult, kui üks sõber on taaskord soovitanud talle külla minna. Tegelikult on selleks Liisa kunstitundlik meel, mis oskab kodu isikupäraseks muuta. Ka siis, kui elamist omaks pidada ei saa. web hosting services top

Ajutises kodus

Tiina Lang, fotod: Kalev Lilleorg

“Ma ei tea, mis selles korteris nii erilist on,” küsib Liisa Pähk (40) nõutult, kui üks sõber on taaskord soovitanud talle külla minna. Tegelikult on selleks Liisa kunstitundlik meel, mis oskab kodu isikupäraseks muuta. Ka siis, kui elamist omaks pidada ei saa.

Ajutises kodus

“Me elame üürikorteris,” rõhutab keraamikust kunstiõpetaja Liisa. Täpsemalt Lasnamäel neljatoalises korteris, kus on nii avarust, õhulisust kui ka päikest. “Poeg oli neljakuune, kui viie aasta eest siia kolisime.” Kasvanud ise eramajas Nõmmel ja elanud Pirita-Kosel, oli Liisal esialgu raske harjuda. Maja oli küll uus ja erinevate kultuuride kriipearmideta, ent talle endale elukeskkonnana võõras ja kauge. Ja küllap tal on olnud kunstnikuna raske leppida ka suitsukonidest installatsioonidega, mis majaääri tiheda ruudustikuna katavad, või mõne kõrgemalt korruselt aknale langeva lärakaga. “Tuleb natuke aega leppida ja siin elada, hiljem on siis parem,” teadvustab ta endale, sest päris oma kodu ei ole valgusaastate kaugusel. “Mul pole siin tekkinud kodutunnet. Võib-olla selle pärast, et on üürikorter. Aga mõeldes – majas on 101 korterit ja igas mitu inimest –, siis suvehommikuti on vahel nii vaikne, et on tunne, justkui elaks kuskil metsas talus. Teed akna lahti ja kui on just murutraktoriga niidetud, tuleb ka murulõhna sisse.” See tavatu vaikus ja rahu on Liisat hämmastanud. Kuidas on see võimalik?

Emotsiooni ajel ostetud

“Midagi erilist ei ole me siin teinud, panime lihtsalt pildid seina,” jutustab Liisa sajaruutmeetrises elamises ringkäiku alustades, kus silma jäävad kunstipärased detailid ja iseloomuga asjad, mis põimuvad elamises hubaseks ja maitsekaks stiilide sulamiks. Liisa on erinevaid mööblitükke ja esemeid osta.ee oksjonitelt taga ajanud, tuustinud vanakraamipoodides, täikadel ja kirbuturgudel. “Kui ma lapsega kodus olin, siis oli mul aega, nüüd enam mitte. Aga ongi hea, kõik on olemas. Rohkem kui küll,” leiab ta ise, kuigi võimalusel mõnda avastusrikkasse müügikohta siiski põikab. “Vanad mööblitükid on ostetud täiesti suvaliselt, emotsiooni ajel ja siis olen vaadanud, kas sobib eelmistega kokku. Tegelikult kõik, mis siin on, pole päris see, mida ma tahaksin.”

“Ma ei tea, mis selles korteris nii erilist on,” küsib Liisa Pähk (40) nõutult, kui üks sõber on taaskord soovitanud talle külla minna. Tegelikult on selleks Liisa kunstitundlik meel, mis oskab kodu isikupäraseks muuta. Ka siis, kui elamist omaks pidada ei saa.
Ajutises kodus
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Ajutises kodus
KÜLAS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn