Kuivõrd erineb õpe ja koolisüsteem Uus-Meremaal Eesti omast?

“Uus-Meremaa on täielik laste riik,” leiab Eesti Biokeskuse teadur Monika Karmin (38), kes Euroopa Liidu projekti raames töötas pool aastat Aucklandi ülikoolis külalisteadurina, võttes maakera kuklapoolele kaasa nii abikaasa kui ka lapsed. “Aucklandis, mille elanikkond on väidetavalt umbes kolme viimase aastaga kolmekordistunud, ulatudes hetkel pea 1,5 miljonini, saab igal pool käia koos peredega. Igal sammul on üliägedad mänguväljakud, mis on tehtud nii, et ka täiskasvanu, kes oma lastega sinna on tulnud, saaks ronida.” Pere kodulähedase mänguväljaku juures oli silt inimeste nimedega, kes väljaku ehitamist olid toetanud – lisaks lähipiirkonnas tegutsevatele firmadele olid panustanud ka eraisikud. Kohaliku elu toetamine on auasi niisamuti nagu loodushoid. Viimase saja viiekümne aastaga on kohalik liigistik inimtegevuse all kõvasti kannatanud, nüüd taastatakse paljudes kohtades hoolega kohalikku taimestikku. Tihti saab minna kuhugi puid istutama, samuti käiakse töökollektiividega ühiselt istutustalgutel. Uusmeremaalased on maast madalast hästi aktiivsed, viibivad palju õues, ja nende lapsed väga karastatud – talvel võib pidevalt näha, et täiskasvanud on sulejopedes, aga lapsed nende kõrval T-särgi väel. Kuivõrd erineb õpe ja koolisüsteem Uus-Meremaal Eesti omast? web hosting services top

Koolikogemus Uus-Meremaal

Maarja Pild, fotod: Erakogu

Kuivõrd erineb õpe ja koolisüsteem Uus-Meremaal Eesti omast?

Koolikogemus Uus-Meremaal

“Uus-Meremaa on täielik laste riik,” leiab Eesti Biokeskuse teadur Monika Karmin (38), kes Euroopa Liidu projekti raames töötas pool aastat Aucklandi ülikoolis külalisteadurina, võttes maakera kuklapoolele kaasa nii abikaasa kui ka lapsed. “Aucklandis, mille elanikkond on väidetavalt umbes kolme viimase aastaga kolmekordistunud, ulatudes hetkel pea 1,5 miljonini, saab igal pool käia koos peredega. Igal sammul on üliägedad mänguväljakud, mis on tehtud nii, et ka täiskasvanu, kes oma lastega sinna on tulnud, saaks ronida.” Pere kodulähedase mänguväljaku juures oli silt inimeste nimedega, kes väljaku ehitamist olid toetanud – lisaks lähipiirkonnas tegutsevatele firmadele olid panustanud ka eraisikud.

Kohaliku elu toetamine on auasi niisamuti nagu loodushoid. Viimase saja viiekümne aastaga on kohalik liigistik inimtegevuse all kõvasti kannatanud, nüüd taastatakse paljudes kohtades hoolega kohalikku taimestikku. Tihti saab minna kuhugi puid istutama, samuti käiakse töökollektiividega ühiselt istutustalgutel. Uusmeremaalased on maast madalast hästi aktiivsed, viibivad palju õues, ja nende lapsed väga karastatud – talvel võib pidevalt näha, et täiskasvanud on sulejopedes, aga lapsed nende kõrval T-särgi väel.

Kuivõrd erineb õpe ja koolisüsteem Uus-Meremaal Eesti omast?
Koolikogemus Uus-Meremaal
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Koolikogemus Uus-Meremaal
MAAILM

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn