TERHI ROLLIL (34) pole eduelamusi mugavustsooni piire ületades. Kolme väikese lapse kõrvalt Eesti parimaks pagariks tunnistatud naisel polegi aega mugavustsooni minna.

Keskmine laps ütles, et enne emme töötas Bigbankis, nüüd töötab “Eesti parimas pagaris”,” naerab Terhi ise. Pankuri töö oli tasuvam, kuid perenaise ameti vastu, kes saab oma hobiga tegeleda, pole tal ka midagi. Kui unistustes on oma nišikohvik või catering, siis kannatab Terhi unistuse täitumist oodata küll, kuni lapsed kasvavad ja hobiga ei peaks pere arvelt tegelema. “Ma ei võta liiga palju tellimusi. Teen täpselt nii palju, et mees ei peaks peale tööd kodus stressi kogema.” Aga tellimusi muudkui tuleb. Ehkki Terhi teeb eelisjärjekorras sõpradele ja siis tuttavatele, ei suuda ta põnevatele ideedele vastu panna. “Siis on alati kiire ja kohe vaja midagi, näiteks värvilist juustu, et sellest lillekimp teha. Või tellida meistrilt uued tordivormid,” nimetab ta mõned viimased hobiteod. Parima pagari tiitliga kaasas käinud uus köögimööbel sobib Terhile imehästi. Enne oli ta hobitarvikutele ohverdanud nii voodialuse kui ka osa riidekapist. Ka auhinnaks saadud ahju vajas ta hädasti, sest siis on kindel, et 225 kraadi määrates ongi ahjus 225, aga mitte 175 kraadi. Terhi liigub vaikselt leivavalmistamise poole, seal on kuumust tarvis. Aga neid nüansse teab vaid hobikokk ise. Ükski klient ega külaline pole nurisenud. Kui, siis selle üle, et liiga hea on, kavatsus oli vähem süüa. Lihtsa kaneelirulli asemel pakub Terhi taevalikku kaneelirulli, kohupiimatordi asemel eriti hõrku ja maitsvat kohupiimatorti. Uus nõudepesumasin on vanaga võrreldes ligi kaks korda mahukam. Nüüd ei pea enam kausse, spaatleid ja vispleid käsitsi pesema, kui masin käib niigi mitu korda päevas – kõik mahub. Uut külmkappi oleks tal ka vaja, sest seegi seab piiri võimalusele, mitu torditellimust töös võib olla, kuid siis oleks üldse suuremaid ruume ja suuremaid lapsi vaja. Praegu on toiduga “mängimine” Terhile ikkagi hobi. Võiks olla julgem Vene psühholoog Vladimir Nekrassov on öelnud, et ega naine ole hobune, et tööd peaks tegema. Naine peabki tegelema sellega, millega tahab, ja olema õnnelik. Nekrassov võib vabalt Terhi endale loengutesse näidiseksemplariks võtta. Mingeid tööplaane naine ei mõlguta. “Saan aru, et kõigil pole seda vabadust teha, mida nad tahavad, aga ikkagi võiksid inimesed olla julgemad, võttagi kätte ja teha midagi ära,” mõtiskleb Terhi. “Kasvõi tõesti süüa teha. Siis tead palju paremini, mida sa sööd. Mul ongi plaanis vaikselt koolitusi tegema hakata. Inimesed arvavad, et beseerulli on nii keeruline teha ja nad ei julge proovima hakatagi. Kui koolitusel selle kõik koos läbi teeme, siis nad saaksid aru, kui lihtne ja tore ise tegemine tegelikult on.” TERHI ROLLIL (34) pole eduelamusi mugavustsooni piire ületades. Kolme väikese lapse kõrvalt Eesti parimaks pagariks tunnistatud naisel polegi aega mugavustsooni minna. web hosting services top

Nii igav inimene

Madli Zobel, fotod: Aldo Luud

TERHI ROLLIL (34) pole eduelamusi mugavustsooni piire ületades. Kolme väikese lapse kõrvalt Eesti parimaks pagariks tunnistatud naisel polegi aega mugavustsooni minna.

Nii igav inimene

Keskmine laps ütles, et enne emme töötas Bigbankis, nüüd töötab “Eesti parimas pagaris”,” naerab Terhi ise. Pankuri töö oli tasuvam, kuid perenaise ameti vastu, kes saab oma hobiga tegeleda, pole tal ka midagi. Kui unistustes on oma nišikohvik või catering, siis kannatab Terhi unistuse täitumist oodata küll, kuni lapsed kasvavad ja hobiga ei peaks pere arvelt tegelema. “Ma ei võta liiga palju tellimusi. Teen täpselt nii palju, et mees ei peaks peale tööd kodus stressi kogema.”
Aga tellimusi muudkui tuleb. Ehkki Terhi teeb eelisjärjekorras sõpradele ja siis tuttavatele, ei suuda ta põnevatele ideedele vastu panna. “Siis on alati kiire ja kohe vaja midagi, näiteks värvilist juustu, et sellest lillekimp teha. Või tellida meistrilt uued tordivormid,” nimetab ta mõned viimased hobiteod.

Parima pagari tiitliga kaasas käinud uus köögimööbel sobib Terhile imehästi. Enne oli ta hobitarvikutele ohverdanud nii voodialuse kui ka osa riidekapist. Ka auhinnaks saadud ahju vajas ta hädasti, sest siis on kindel, et 225 kraadi määrates ongi ahjus 225, aga mitte 175 kraadi. Terhi liigub vaikselt leivavalmistamise poole, seal on kuumust tarvis. Aga neid nüansse teab vaid hobikokk ise. Ükski klient ega külaline pole nurisenud. Kui, siis selle üle, et liiga hea on, kavatsus oli vähem süüa. Lihtsa kaneelirulli asemel pakub Terhi taevalikku kaneelirulli, kohupiimatordi asemel eriti hõrku ja maitsvat kohupiimatorti. Uus nõudepesumasin on vanaga võrreldes ligi kaks korda mahukam. Nüüd ei pea enam kausse, spaatleid ja vispleid käsitsi pesema, kui masin käib niigi mitu korda päevas – kõik mahub. Uut külmkappi oleks tal ka vaja, sest seegi seab piiri võimalusele, mitu torditellimust töös võib olla, kuid siis oleks üldse suuremaid ruume ja suuremaid lapsi vaja. Praegu on toiduga “mängimine” Terhile ikkagi hobi. Võiks olla julgem Vene psühholoog Vladimir Nekrassov on öelnud, et ega naine ole hobune, et tööd peaks tegema. Naine peabki tegelema sellega, millega tahab, ja olema õnnelik. Nekrassov võib vabalt Terhi endale loengutesse näidiseksemplariks võtta. Mingeid tööplaane naine ei mõlguta. “Saan aru, et kõigil pole seda vabadust teha, mida nad tahavad, aga ikkagi võiksid inimesed olla julgemad, võttagi kätte ja teha midagi ära,” mõtiskleb Terhi. “Kasvõi tõesti süüa teha. Siis tead palju paremini, mida sa sööd. Mul ongi plaanis vaikselt koolitusi tegema hakata. Inimesed arvavad, et beseerulli on nii keeruline teha ja nad ei julge proovima hakatagi. Kui koolitusel selle kõik koos läbi teeme, siis nad saaksid aru, kui lihtne ja tore ise tegemine tegelikult on.”

TERHI ROLLIL (34) pole eduelamusi mugavustsooni piire ületades. Kolme väikese lapse kõrvalt Eesti parimaks pagariks tunnistatud naisel polegi aega mugavustsooni minna.
Nii igav inimene
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Nii igav inimene
ELUJULGUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn