Keskmiselt on aasta ema tiitli saanud naisel neli last. Õpetajad, arstid, juhatajad… Kuidas nad jõuavad, ah? Kaks nelja lapse ema, kes jaksavad tegeleda ka meie lastega, avavad tagamaid.

Kooliteatrite festivalil on juhendaja, kes võlub nii ¾üriid kui ka publikut. Kuidas ja miks Tartu Waldorfgümnaasiumi muusikaõpetaja ja nelja lapse ema Külli Ehastu (43) komeedina draamataevasse lendas? “Mäletan, kui olin 12. klassis ja käisin Rakveres festivalil “Kooliteater 10”,” valgustab Külli oma kummalist rada teatritaevasse. “Vaatasin kõik etendused ära ja süda valutas. Need on minu inimesed! Tahtsin sinna kuuluda! Aga meil polnud koolis teatrit.” Teatriigatsus saatis Küllit veel mõnda aega. Lava ei olnudki oluline, saaks õmblejaks või riidehoidugi. “Hiljem lastega muusikakonkurssidel käies vaatasin alati neid koole kadeda pilguga, kus tegutses kooliteater – seal valitses nii mõnus õhkkond. Tahtsin, et minu lapsed saaksid sellises koolis käia. Mitte kordagi ei tulnud mõtet, et mina võiksin teatriringi teha.” Aga olge oma soovidega ettevaatlikud, need võivad täide minna. Pooljuhuslikult- poolsunniviisiliselt sai muusikaõpetajast ka draamaõpetaja. Praeguseks 21 aastat koolis töötanud Külli sai seitse aastat tagasi endale klassi, seitsmenda. Waldorfkoolis valmib kaheksandas klassis lõpulavastus klassiõpetaja juhendamisel. “Arvestasin, et pean seda tegema. Esimene “sünnitus” oli väga raske, ehkki “laps” sai ilus ja terve! Kui järgmisel aastal uuesti kaheksandike draamaperiood algas, siis mees küsis ohates, et kas hakkab see arvutiga voodisse tulemine ja nutmine otsast peale.” Külli oligi oma teatri leidnud. Töö lastega klappis, ideed võeti hästi vastu. Nüüd mõistab ta paremini, millised vaevalised etapid tuleb lavastuse väljatoomiseks paratamatult läbi elada, mistõttu nii dramaatiliseks draamaõpetaja elu enam ei ole läinud. Ta käis pea igal draamakoolitusel, kogus teadmisi ja inspiratsiooni. “See on draamaõpetaja elu üks positiivne tahk, et saab kohtuda erakordsete inspireerivate isiksustega!” Kaheksanda klassi draamatundidele lisandusid näiteringid. “Alustasin ühe rühmaga ja kasvasin koos nendega. Osa neist on täna gümnaasiumirühmas, kellega 25 aastat pärast Rakveres festivali vaatamist ise samalt lavalt grand prix’ koju tõime. See oli mulle märgilise tähendusega, et võit tuli just selles teatrisaalis minu enda lapsepõlve kodulinnas.” Praegu juhendab Külli kolme põhikooli ja üht gümnaasiumi truppi: 60 noort vanuses 10 kuni 19 eluaastat. Keskmiselt on aasta ema tiitli saanud naisel neli last. Õpetajad, arstid, juhatajad… Kuidas nad jõuavad, ah? Kaks nelja lapse ema, kes jaksavad tegeleda ka meie lastega, avavad tagamaid. web hosting services top

Kuidas jõuda laste kõrvalt?

Madli Zobel; fotod: Kalev Lilleorg, Aldo Luud

Keskmiselt on aasta ema tiitli saanud naisel neli last. Õpetajad, arstid, juhatajad… Kuidas nad jõuavad, ah? Kaks nelja lapse ema, kes jaksavad tegeleda ka meie lastega, avavad tagamaid.

Kuidas jõuda laste kõrvalt?

Kooliteatrite festivalil on juhendaja, kes võlub nii ¾üriid kui ka publikut. Kuidas ja miks Tartu Waldorfgümnaasiumi muusikaõpetaja ja nelja lapse ema Külli Ehastu (43) komeedina draamataevasse lendas? “Mäletan, kui olin 12. klassis ja käisin Rakveres festivalil “Kooliteater 10”,” valgustab Külli oma kummalist rada teatritaevasse. “Vaatasin kõik etendused ära ja süda valutas. Need on minu inimesed! Tahtsin sinna kuuluda! Aga meil polnud koolis teatrit.” Teatriigatsus saatis Küllit veel mõnda aega. Lava ei olnudki oluline, saaks õmblejaks või riidehoidugi. “Hiljem lastega muusikakonkurssidel käies vaatasin alati neid koole kadeda pilguga, kus tegutses kooliteater – seal valitses nii mõnus õhkkond. Tahtsin, et minu lapsed saaksid sellises koolis käia. Mitte kordagi ei tulnud mõtet, et mina võiksin teatriringi teha.” Aga olge oma soovidega ettevaatlikud, need võivad täide minna. Pooljuhuslikult- poolsunniviisiliselt sai muusikaõpetajast ka draamaõpetaja. Praeguseks 21 aastat koolis töötanud Külli sai seitse aastat tagasi endale klassi, seitsmenda. Waldorfkoolis valmib kaheksandas klassis lõpulavastus klassiõpetaja juhendamisel.
“Arvestasin, et pean seda tegema. Esimene “sünnitus” oli väga raske, ehkki “laps” sai ilus ja terve! Kui järgmisel aastal uuesti kaheksandike draamaperiood algas, siis mees küsis ohates, et kas hakkab see arvutiga voodisse tulemine ja nutmine otsast peale.” Külli oligi oma teatri leidnud. Töö lastega klappis, ideed võeti hästi vastu. Nüüd mõistab ta paremini, millised vaevalised etapid tuleb lavastuse väljatoomiseks paratamatult läbi elada, mistõttu nii dramaatiliseks draamaõpetaja elu enam ei ole läinud. Ta käis pea igal draamakoolitusel, kogus teadmisi ja inspiratsiooni. “See on draamaõpetaja elu üks positiivne tahk, et saab kohtuda erakordsete inspireerivate isiksustega!”
Kaheksanda klassi draamatundidele lisandusid näiteringid. “Alustasin ühe rühmaga ja kasvasin koos nendega. Osa neist on täna gümnaasiumirühmas, kellega 25 aastat pärast Rakveres festivali vaatamist ise samalt lavalt grand prix’ koju tõime. See oli mulle märgilise tähendusega, et võit tuli just selles teatrisaalis minu enda lapsepõlve kodulinnas.” Praegu juhendab Külli kolme põhikooli ja üht gümnaasiumi truppi: 60 noort vanuses 10 kuni 19 eluaastat.

Keskmiselt on aasta ema tiitli saanud naisel neli last. Õpetajad, arstid, juhatajad… Kuidas nad jõuavad, ah? Kaks nelja lapse ema, kes jaksavad tegeleda ka meie lastega, avavad tagamaid.
Kuidas jõuda laste kõrvalt?
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kuidas jõuda laste kõrvalt?
TULIPUNKT

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn