Talvel andis ta Tartu Ülikooli eripedagoogika praktikandina koolis tunde ja rahvusvahelisel teatripäeval märtsis võttis vastu Eesti Teatriliidu parima naisnäitleja auhinna – ta on mitmekülgne Riina Maidre (35).

Seriaalides pole Riina mänginud, reklaamides, filmides, suurtes teatrites ka mitte. Imelik. Selle aasta teatriauhindade kätteandmisel seisis näitleja Märt Avandi kõrval laiemale auditooriumile täiesti tundmatu nägu. “Kui Märdi peale inimesed sarjavad, et nii ikka ei saa – ta on liiga kuulus, liiga populaarne, liiga palju nähtaval –, siis minu peale ollakse samuti pahased: kes see veel on, miks ta nii alternatiivne on, miks ma pean teda guugeldama, appi kui ebameeldiv,” naerab Riina. Naispeaosa auhinna võttis Riina vastu kahe eelmisel aastal tehtud töö eest, millest üks oli lavastuses “Vannutatud neitsid” ja teine “Skaala surm”. Esimene neist oli traditsiooniline psühholoogiline teater, koos korraliku lavastaja, kaasnäitlejate ja selgelt jooksva looga, teine aga Riina enda looming, koostöös Nero Urkega – kabareelik fantaasia surelikkusest ja surematusest. Pisut ootamatu kombinatsioon, kas pole? Peale lavaka lõpetamist seikles Riina noore näitlejana Eesti Draamateatri kaudu Von Krahli teatri koosseisu ning hiljemgi on üles astunud pigem alternatiivsetel lavadel, kui ta parasjagu koolis pole, sest miski kisub Riinat hirmsasti õppima. “Kui näen, et elus on järgmised pool aastat vaba, siis lähen järgmisse kooli,” räägib ta oma põhjaliku hariduse kujunemisest. “Vaba tähendab, et pole ühtegi ajamahukat siduvat tegevust ees ootamas.” Ehk siis lavastust. “Ma tean, et see näib kõrvalseisjatele nagu omamoodi vastuoluline rekordi püstitamine, aga hetkel käin ma oma neljandas ülikoolis ja mul on suur ning põhjendatud kahtlus, et see ei pruugi mu elus olla veel see viimane koolis käimine.”   Mõttest sünnib emotsioon Mis siis tõmbab üht noort naist aina uutesse ja uutesse akadeemilistesse väljakutsetesse, kuigi ta on juba omandanud elukutse, mida nii paljud ihaldavad. “Olen õppinud oma elus hindama kahte kvaliteeti, mida muidu vist väga ei väärtustata. Need on: ebamugavustunne ja vastuolulisus. Minu elus on need kaks märksõna läbivalt olulised. See on miski, mis ei lase mul olla, sunnib otsima, tegema, minema, õppima, looma. Aga tänu sellisele kriipivale algimpulsile oskan ma hinnata ka kogu ilu ja luksust, mida elu mulle pakub. Talvel andis ta Tartu Ülikooli eripedagoogika praktikandina koolis tunde ja rahvusvahelisel teatripäeval märtsis võttis vastu Eesti Teatriliidu parima naisnäitleja auhinna – ta on mitmekülgne Riina Maidre (35). web hosting services top

Mitmekülgne maailmaparandaja

Madli Zobel, fotod: Annika Erik

Talvel andis ta Tartu Ülikooli eripedagoogika praktikandina koolis tunde ja rahvusvahelisel teatripäeval märtsis võttis vastu Eesti Teatriliidu parima naisnäitleja auhinna – ta on mitmekülgne Riina Maidre (35).

Mitmekülgne maailmaparandaja

Seriaalides pole Riina mänginud, reklaamides, filmides, suurtes teatrites ka mitte. Imelik. Selle aasta teatriauhindade kätteandmisel seisis näitleja Märt Avandi kõrval laiemale auditooriumile täiesti tundmatu nägu. “Kui Märdi peale inimesed sarjavad, et nii ikka ei saa – ta on liiga kuulus, liiga populaarne, liiga palju nähtaval –, siis minu peale ollakse samuti pahased: kes see veel on, miks ta nii alternatiivne on, miks ma pean teda guugeldama, appi kui ebameeldiv,” naerab Riina. Naispeaosa auhinna võttis Riina vastu kahe eelmisel aastal tehtud töö eest, millest üks oli lavastuses “Vannutatud neitsid” ja teine “Skaala surm”. Esimene neist oli traditsiooniline psühholoogiline teater, koos korraliku lavastaja, kaasnäitlejate ja selgelt jooksva looga, teine aga Riina enda looming, koostöös Nero Urkega – kabareelik fantaasia surelikkusest ja surematusest. Pisut ootamatu kombinatsioon, kas pole?

Peale lavaka lõpetamist seikles Riina noore näitlejana Eesti Draamateatri kaudu Von Krahli teatri koosseisu ning hiljemgi on üles astunud pigem alternatiivsetel lavadel, kui ta parasjagu koolis pole, sest miski kisub Riinat hirmsasti õppima. “Kui näen, et elus on järgmised pool aastat vaba, siis lähen järgmisse kooli,” räägib ta oma põhjaliku hariduse kujunemisest. “Vaba tähendab, et pole ühtegi ajamahukat siduvat tegevust ees ootamas.” Ehk siis lavastust. “Ma tean, et see näib kõrvalseisjatele nagu omamoodi vastuoluline rekordi püstitamine, aga hetkel käin ma oma neljandas ülikoolis ja mul on suur ning põhjendatud kahtlus, et see ei pruugi mu elus olla veel see viimane koolis käimine.”

 

Mõttest sünnib emotsioon

Mis siis tõmbab üht noort naist aina uutesse ja uutesse akadeemilistesse väljakutsetesse, kuigi ta on juba omandanud elukutse, mida nii paljud ihaldavad. “Olen õppinud oma elus hindama kahte kvaliteeti, mida muidu vist väga ei väärtustata. Need on: ebamugavustunne ja vastuolulisus. Minu elus on need kaks märksõna läbivalt olulised. See on miski, mis ei lase mul olla, sunnib otsima, tegema, minema, õppima, looma. Aga tänu sellisele kriipivale algimpulsile oskan ma hinnata ka kogu ilu ja luksust, mida elu mulle pakub.

Talvel andis ta Tartu Ülikooli eripedagoogika praktikandina koolis tunde ja rahvusvahelisel teatripäeval märtsis võttis vastu Eesti Teatriliidu parima naisnäitleja auhinna – ta on mitmekülgne Riina Maidre (35).
Mitmekülgne maailmaparandaja
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Mitmekülgne maailmaparandaja
ISIKSUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn