Madeira, mida toodetakse peamiselt neljast viinamarjasordist, sobib nii aperitiiviks kui dessertveiniks, ent ka väga erinevate toitude juurde alates liharoogadest ning lõpetades juustu ja magustoitudega.

Ilmselt mäletab nii mõnigi veel oma kooliajast kuulsat Bostoni teejoomist, mida peetakse tähtsaimaks pöördepunktiks Ameerika Ühendriikide sünniloos, olles ühtlasi üheks ajendiks Iseseisvussõja puhkemisel. Ent see sündmus polnud esimene ega ainuke omataoliste seas. Juba viis ja pool aastat enne tee vette loopimist toimus Bostonis samalaadne juhtum, kus Briti võimude ebaõiglase maksupoliitika peale vihased inimesed astusid oma õiguste ja vabaduste kaitseks välja, näidates brittidele koha kätte. Selleks oli 1768. aasta rahvarahutus, mille vallandas Bostoni sadamas John Hancocki laeva Liberty lasti arestimine. Briti võimud nõudsid lasti maale lubamise eest hiiglaslikku maksu. Laeva lastiks oli aga kaup, mis oli bostonlaste seas ülimalt hinnatud ja armastatud ning ilma milleta nooblimad linnakodanikud oma elu ei osanud ette kujutada – selleks oli 25 vaati madeirat. Nii võibki väita, et just madeira oli esimeseks ajendiks Ameerika Ühendriikide iseseisvumise teel. Madeira oli ka klaasides, mida löödi kokku, kui võeti vastu ühendriikide iseseisvusdeklaratsioon. Reisi teinud vein Madeira tootmine sai alguse avastusretkede ajastul 15. sajandil, mil paljud Ida-Indiasse teel olnud laevad tegid peatuse Madeira saarel, et enne Atlandi ületamist proviandivarusid täiendada ja raske merereisi eel veel viimast korda hinge tõmmata. Teekonnaks Indiasse võeti laevale ka veinivaru, mis pidi meremeeste, eriti ohvitseride, meeleolu üleval hoidma ja seeläbi sõiduvintsutusi veidi leevendama. Kuid sageli juhtus, et vein kääris pika teeloleku ajal üle ja riknes. Nii saigi alguse komme veinile pisut roosuhkrust valmistatud alkoholi lisada – see stabiliseeris veini ega lasknud joogil edasi käärida. Üheks suurimaks veinikliendiks Madeiral sai sel ajal Hollandi Ida-India Kompanii, mille laevad tegid regulaarselt saarel peatuse ja jätkates oma teed India poole, võtsid pardale suured, 423liitrised vaadid veini. Kuna laevad läbisid oma teel ka troopilisi piirkondi, kus valitses suur kuumus, muutus veini maitse ja iseloom. Kord juhtusid Madeira veinitootjad ühel laeval peale retke Indiasse üle jäänud veini maitsma ning avastasid, et see ei maitsenud sugugi halvasti. Ka märkasid nad, et saareelanikele on seesugune vein hoopis rohkem meele järele kui harilik. Nii saigi alguse teadlik madeira tootmine. Esialgu nimetati madeirat vinho da roda’ks – reisi teinud veiniks. Kuna veini laevadega edasi-tagasi vedamine oli väga kulukas, nuputasid Madeira veinimeistrid, kuidas kulusid alla viia. Nad leidsid ka lahenduse: kuna vein sai oma iseloomuliku maitse kuuma päikese käes olles, ehitasid nad spetsiaalsed hoidlad – estufa’d –, kus päike veinivaatidele ligi pääseks ja neid soojendaks. Nii sai head märjukest palju odavamalt toota. Madeira, mida toodetakse peamiselt neljast viinamarjasordist, sobib nii aperitiiviks kui dessertveiniks, ent ka väga erinevate toitude juurde alates liharoogadest ning lõpetades juustu ja magustoitudega. web hosting services top

Madeira, reisi teinud vein

Ave Riisberg, fotod: Pildipank 123

Madeira, mida toodetakse peamiselt neljast viinamarjasordist, sobib nii aperitiiviks kui dessertveiniks, ent ka väga erinevate toitude juurde alates liharoogadest ning lõpetades juustu ja magustoitudega.

Madeira, reisi teinud vein

Ilmselt mäletab nii mõnigi veel oma kooliajast kuulsat Bostoni teejoomist, mida peetakse tähtsaimaks pöördepunktiks Ameerika Ühendriikide sünniloos, olles ühtlasi üheks ajendiks Iseseisvussõja puhkemisel. Ent see sündmus polnud esimene ega ainuke omataoliste seas. Juba viis ja pool aastat enne tee vette loopimist toimus Bostonis samalaadne juhtum, kus Briti võimude ebaõiglase maksupoliitika peale vihased inimesed astusid oma õiguste ja vabaduste kaitseks välja, näidates brittidele koha kätte. Selleks oli 1768. aasta rahvarahutus, mille vallandas Bostoni sadamas John Hancocki laeva Liberty lasti arestimine. Briti võimud nõudsid lasti maale lubamise eest hiiglaslikku maksu. Laeva lastiks oli aga kaup, mis oli bostonlaste seas ülimalt hinnatud ja armastatud ning ilma milleta nooblimad linnakodanikud oma elu ei osanud ette kujutada – selleks oli 25 vaati madeirat. Nii võibki väita, et just madeira oli esimeseks ajendiks Ameerika Ühendriikide iseseisvumise teel. Madeira oli ka klaasides, mida löödi kokku, kui võeti vastu ühendriikide iseseisvusdeklaratsioon.

Reisi teinud vein

Madeira tootmine sai alguse avastusretkede ajastul 15. sajandil, mil paljud Ida-Indiasse teel olnud laevad tegid peatuse Madeira saarel, et enne Atlandi ületamist proviandivarusid täiendada ja raske merereisi eel veel viimast korda hinge tõmmata. Teekonnaks Indiasse võeti laevale ka veinivaru, mis pidi meremeeste, eriti ohvitseride, meeleolu üleval hoidma ja seeläbi sõiduvintsutusi veidi leevendama. Kuid sageli juhtus, et vein kääris pika teeloleku ajal üle ja riknes. Nii saigi alguse komme veinile pisut roosuhkrust valmistatud alkoholi lisada – see stabiliseeris veini ega lasknud joogil edasi käärida.

Üheks suurimaks veinikliendiks Madeiral sai sel ajal Hollandi Ida-India Kompanii, mille laevad tegid regulaarselt saarel peatuse ja jätkates oma teed India poole, võtsid pardale suured, 423liitrised vaadid veini. Kuna laevad läbisid oma teel ka troopilisi piirkondi, kus valitses suur kuumus, muutus veini maitse ja iseloom. Kord juhtusid Madeira veinitootjad ühel laeval peale retke Indiasse üle jäänud veini maitsma ning avastasid, et see ei maitsenud sugugi halvasti. Ka märkasid nad, et saareelanikele on seesugune vein hoopis rohkem meele järele kui harilik. Nii saigi alguse teadlik madeira tootmine.

Esialgu nimetati madeirat vinho da roda’ks – reisi teinud veiniks. Kuna veini laevadega edasi-tagasi vedamine oli väga kulukas, nuputasid Madeira veinimeistrid, kuidas kulusid alla viia. Nad leidsid ka lahenduse: kuna vein sai oma iseloomuliku maitse kuuma päikese käes olles, ehitasid nad spetsiaalsed hoidlad – estufa’d –, kus päike veinivaatidele ligi pääseks ja neid soojendaks. Nii sai head märjukest palju odavamalt toota.

Madeira, mida toodetakse peamiselt neljast viinamarjasordist, sobib nii aperitiiviks kui dessertveiniks, ent ka väga erinevate toitude juurde alates liharoogadest ning lõpetades juustu ja magustoitudega.
Madeira, reisi teinud vein
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Madeira, reisi teinud vein
TEA JA MAITSE

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn