“Mulle on oluline, et kodu oleks koht, kuhu kõik kokku tulevad,” sõnab galerist ja ehtekunstnik Maria Valdma (43), kellele teeb kodust kodu söögilaud. “Ükskõik, kes selle ümber parasjagu istub või palju neid on.”

Söögilaudu on Marial olnud erinevaid. Aastaid oli kasutuses pisut madalavõitu, mille alla istujate jalad ei mahtunudki, ent hiljuti valmis just seesugune, mida ta oli soovinud. Tammepuise plaadi ja vanade toekate treitud jalgadega, mis pärinevad ühelt teiselt laualt. “Jalad värvisin mustaks, mulle meeldis musta ja puidu kontrast.” Naturaalne puidutoon tema elamises on justkui mahe värvilaik trikoloorses – valge, hall ja must – gammas. “Ma tegelikult kardan värve. See tuleb välja nii mu enda loodud keskkonnast kui ka loomingust,” avaldab Maria julgelt, kuigi talle teiste kodudes ja küljes meeldivad igasugused värvid ja mustrid väga, aga “enda lähedal ma nendega hakkama ei saa. Ka nõud mu köögis on peamiselt valged, mõned mustvalged. Eelistan Soome disaini – Iittalat, Marimekkot...”   Kaks väljapääsu Valge ja valguse võlukuma oli ka see, mis teda lummas, kui ta selle enam kui sajandi eest ehitatud Lenderi-tüüpi südalinna maja 78 m² suuruse korteri ukse avas. Elamine tundus erakordselt valge ja helgena, sest seinad olid kõrged ja valged, valgus paistis igalt poolt nii hommikul kui ka õhtul. “See oli hästi vabastav,” meenutab ehtekunstnik, kes vajas kümne aasta eest teise lapse sündides ka lisatoaga uut kodu. “Ei olnud palju neid kortereid, mis polnud väga suured, aga kus olnuks mitu tuba ja hinnaklass vastuvõetav.” Kuigi nii mõnigi korter perele meeldis, siis siinset nähes tekkis kohe teadmine, et midagi on otsustatud. “Meeldis ka see lõhn, mis on siin siiani. Olen nädala kodust ära ja tunnen jälle sedasama lõhna, mis esimesel korral sisse astudes.” Mariale meeldis ka asukoht südalinnas ja kinnine hoov. “Meil on oma pesukuivatuskoht, suurepärased naabrid. Ma ei kujutaks ette, et elaksin 20 korteriga majas, sest olen oma eramajas kasvanud. Mul oli alguses korterieluga harjuda väga raske,” nendib Maria, kelle jaoks teeb korterist kodu kas trepp või rõdu, ükskõik kui väike kumbki ka ei ole. “Sain trepi, mis viib ainult soklikorrusele, aga tekitab maja tunde. Ja tore on, et korteril on kaks väljapääsu.” Mõlemast on omal ajal sisse-välja käinud eelmise sajandi algusaastatel samas korteris koos abikaasa Ida Aav-Looga elanud helilooja Evald Aav, kelle kuulunud mööblit saab näha Tallinna Linnamuuseumis. “Mulle on oluline, et kodu oleks koht, kuhu kõik kokku tulevad,” sõnab galerist ja ehtekunstnik Maria Valdma (43), kellele teeb kodust kodu söögilaud. “Ükskõik, kes selle ümber parasjagu istub või palju neid on.” web hosting services top

Stiilide sasipundar

Tiina Lang; fotod: Kalev Lilleorg, Jaan Heinmaa

“Mulle on oluline, et kodu oleks koht, kuhu kõik kokku tulevad,” sõnab galerist ja ehtekunstnik Maria Valdma (43), kellele teeb kodust kodu söögilaud. “Ükskõik, kes selle ümber parasjagu istub või palju neid on.”

Stiilide sasipundar

Söögilaudu on Marial olnud erinevaid. Aastaid oli kasutuses pisut madalavõitu, mille alla istujate jalad ei mahtunudki, ent hiljuti valmis just seesugune, mida ta oli soovinud. Tammepuise plaadi ja vanade toekate treitud jalgadega, mis pärinevad ühelt teiselt laualt. “Jalad värvisin mustaks, mulle meeldis musta ja puidu kontrast.” Naturaalne puidutoon tema elamises on justkui mahe värvilaik trikoloorses – valge, hall ja must – gammas. “Ma tegelikult kardan värve. See tuleb välja nii mu enda loodud keskkonnast kui ka loomingust,” avaldab Maria julgelt, kuigi talle teiste kodudes ja küljes meeldivad igasugused värvid ja mustrid väga, aga “enda lähedal ma nendega hakkama ei saa. Ka nõud mu köögis on peamiselt valged, mõned mustvalged. Eelistan Soome disaini – Iittalat, Marimekkot...”

 

Kaks väljapääsu

Valge ja valguse võlukuma oli ka see, mis teda lummas, kui ta selle enam kui sajandi eest ehitatud Lenderi-tüüpi südalinna maja 78 m² suuruse korteri ukse avas. Elamine tundus erakordselt valge ja helgena, sest seinad olid kõrged ja valged, valgus paistis igalt poolt nii hommikul kui ka õhtul. “See oli hästi vabastav,” meenutab ehtekunstnik, kes vajas kümne aasta eest teise lapse sündides ka lisatoaga uut kodu. “Ei olnud palju neid kortereid, mis polnud väga suured, aga kus olnuks mitu tuba ja hinnaklass vastuvõetav.” Kuigi nii mõnigi korter perele meeldis, siis siinset nähes tekkis kohe teadmine, et midagi on otsustatud. “Meeldis ka see lõhn, mis on siin siiani. Olen nädala kodust ära ja tunnen jälle sedasama lõhna, mis esimesel korral sisse astudes.” Mariale meeldis ka asukoht südalinnas ja kinnine hoov. “Meil on oma pesukuivatuskoht, suurepärased naabrid. Ma ei kujutaks ette, et elaksin 20 korteriga majas, sest olen oma eramajas kasvanud. Mul oli alguses korterieluga harjuda väga raske,” nendib Maria, kelle jaoks teeb korterist kodu kas trepp või rõdu, ükskõik kui väike kumbki ka ei ole. “Sain trepi, mis viib ainult soklikorrusele, aga tekitab maja tunde. Ja tore on, et korteril on kaks väljapääsu.” Mõlemast on omal ajal sisse-välja käinud eelmise sajandi algusaastatel samas korteris koos abikaasa Ida Aav-Looga elanud helilooja Evald Aav, kelle kuulunud mööblit saab näha Tallinna Linnamuuseumis.

“Mulle on oluline, et kodu oleks koht, kuhu kõik kokku tulevad,” sõnab galerist ja ehtekunstnik Maria Valdma (43), kellele teeb kodust kodu söögilaud. “Ükskõik, kes selle ümber parasjagu istub või palju neid on.”
Stiilide sasipundar
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Stiilide sasipundar
KÜLAS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn