Iga käega tuntav tükk rinnas tähendab justkui fataalset diagnoosi, ent mitte alati, kuigi valvas ja teadlik tuleks olla.

“Ühel õhtul enne und võtsin tavatult paksu raamatu, mida ma oma lemmiklugemispoosis – voodis selili – lugesin, toetades raske teose rinnale. Ja järsku, justkui oleksin käega kivi riivanud, tundsin vasakus rinnas kamakat, mis oli imiku rusika suurune. “Nüüd on see siis juhtunud,” käis tuline mõttejuga minust läbi. Seda olin ma kartnud,” jutustab 50aastane Anu oma kogemusest. “Uni haihtus, raamat pudenes põrandale. Avasin arvuti ja hakkasin uurima teiste naiste rinnavähi kogemusi. Mind valdas kurbus, ent ka pragmaatilisus. Tuleb tegutseda! Hommikul helistasin mammograafiasse. Selgus, et tuleb võtta perearstilt saatekiri. Sain selle paari tunni jooksul ja omakorda tund hiljem tehti mulle Mustamäel haiglas juba mammogrammi. Mõtetes lappasin ja lahkasin oma elu. Tunded virvendasid: kurbus vaheldus talitsetud vaoshoituse ja meelekindlusega. Olin valmis rinnast kohe loobuma. Elukaaslane mu kõrval kordas: “Ma armastan sind ja toetan kõiges, ei jäta maha.” Ta oli hilisteismelisena oma emast ilma jäänud just rinnavähi tõttu. Helistasin ühele sõbrannale, teisele kirjutasin. Kurtsin ka neile. Siiski loodetavasti hüsteeriata, sest seda minus ei olnud. Vestlesin naisega, kes oli rinnavähi üle elanud, rõõmus ja elujaatav. Oma emale ja lastele ma avastusest rinnas ei rääkinud. Ei tahtnud neid ehmatada. Kolme päeva pärast helistati haiglast: “Te ei tulnud mammograafiasse asjata. Millal saate ultraheliuuringule tulla?” Soovisin esimesel võimalusel, et mõtted mu peas ei vahelduks nagu kaadrid mustvalgel teleriekraanil. Tahtsin saada selgust. Nädala esimese päeva hommikul ultrahelikabinetis uuringuks kušetile heites olin vana rahu ise: kohtuotsus tuleb väärikalt vastu võtta. Iga käega tuntav tükk rinnas tähendab justkui fataalset diagnoosi, ent mitte alati, kuigi valvas ja teadlik tuleks olla. web hosting services top

Kas tõesti kasvaja?

Tiina Lang, fotod: erakogu

Iga käega tuntav tükk rinnas tähendab justkui fataalset diagnoosi, ent mitte alati, kuigi valvas ja teadlik tuleks olla.

Kas tõesti kasvaja?

“Ühel õhtul enne und võtsin tavatult paksu raamatu, mida ma oma lemmiklugemispoosis – voodis selili – lugesin, toetades raske teose rinnale. Ja järsku, justkui oleksin käega kivi riivanud, tundsin vasakus rinnas kamakat, mis oli imiku rusika suurune. “Nüüd on see siis juhtunud,” käis tuline mõttejuga minust läbi. Seda olin ma kartnud,” jutustab 50aastane Anu oma kogemusest. “Uni haihtus, raamat pudenes põrandale. Avasin arvuti ja hakkasin uurima teiste naiste rinnavähi kogemusi. Mind valdas kurbus, ent ka pragmaatilisus. Tuleb tegutseda!

Hommikul helistasin mammograafiasse. Selgus, et tuleb võtta perearstilt saatekiri. Sain selle paari tunni jooksul ja omakorda tund hiljem tehti mulle Mustamäel haiglas juba mammogrammi.

Mõtetes lappasin ja lahkasin oma elu. Tunded virvendasid: kurbus vaheldus talitsetud vaoshoituse ja meelekindlusega. Olin valmis rinnast kohe loobuma. Elukaaslane mu kõrval kordas: “Ma armastan sind ja toetan kõiges, ei jäta maha.” Ta oli hilisteismelisena oma emast ilma jäänud just rinnavähi tõttu.

Helistasin ühele sõbrannale, teisele kirjutasin. Kurtsin ka neile. Siiski loodetavasti hüsteeriata, sest seda minus ei olnud. Vestlesin naisega, kes oli rinnavähi üle elanud, rõõmus ja elujaatav. Oma emale ja lastele ma avastusest rinnas ei rääkinud. Ei tahtnud neid ehmatada.

Kolme päeva pärast helistati haiglast: “Te ei tulnud mammograafiasse asjata. Millal saate ultraheliuuringule tulla?” Soovisin esimesel võimalusel, et mõtted mu peas ei vahelduks nagu kaadrid mustvalgel teleriekraanil. Tahtsin saada selgust.

Nädala esimese päeva hommikul ultrahelikabinetis uuringuks kušetile heites olin vana rahu ise: kohtuotsus tuleb väärikalt vastu võtta.

Iga käega tuntav tükk rinnas tähendab justkui fataalset diagnoosi, ent mitte alati, kuigi valvas ja teadlik tuleks olla.
Kas tõesti kasvaja?
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kas tõesti kasvaja?
TERVIS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn