Ebaeakohased tüdrukud

Madli Zobel, fotod: Karl-Kristjan Nigesen

Mõnesse perre on trehvanud tütred, kes on pidevalt lennus. Ja kui ongi kodus, siis sorteerivad pilte või heegeldavad öökulle – ei mingit abi nõudepesus või koeraga jalutamises. Vastupidi: neid on pidevalt vaja sõidutada, oodata, aidata. Neil on aga vinged saavutused ette näidata!

Ebaeakohased tüdrukud

Merili Ginter (17) ja Triin Karis (18) näevad välja nagu korralikud malbed keskkoolineiud, kes kiirustavad kunstiajaloo tundi, et ahmida endasse kauneid pilte ja kirikuid. Aga nii see pole. Nad näevad kõvasti vaeva, et kunstiajaloo tunnis teemale keskenduda: nende huviks on hoopis ettevõtlus, eriti sotsiaalne ja heategevuslik. Pakkuge neile võimalust veel mõnele diabeedihaigele lapsele insuliinipumba jaoks raha koguda ning neiud annavad professionaalidele silmad ette.

Kui paljud lapsed kurdavad, et koolis on raske ja kohustuste koorem tapab, siis üheksandas klassis tundsid neiud, et on igav. Nad alustasid käsitööga, et müüa seda heategevuslikul eesmärgil. Edasi hakkasid nad koguma käsitööd ka teistelt. Lisaks laatadele müüsid tüdrukud kogunenud esemeid ka kaubanduskeskustes. “Tegelikult on väga väsitav kuni kümme tundi mitu päeva järjest seista, naeratada ja suhelda, aga rõõm, kui saad päriselt haigeid lapsi aidata, on palju suurem,” räägib Merili. “Alguses mõtlesime, et teeme seda projekti aasta, aga läks liiga hästi, selleks et lõpetada,” lisab Triin. “Eks igal inimesel on hobi, millega ta tegeleb. Meie tegeleme heategevusega.”

Lisaks otsesele suhtlemisele potentsiaalsete ostjatega kirjutavad tüdrukud ka sotsiaalmeedias oma projektidest, samuti firmadele sponsorluse küsimiseks. “Otseselt ust pole meile kunagi näidatud,” kommenteerib Triin. “Ikka on leitud võimalus kasvõi allahindlust teha, kui sponsoreerimiseks mõeldud eelarve on juba kulutatud. Samas kinnisvarabüroo Uus Maa müügijuht Kristi Tobreluts võttis meiega ise ühendust: iga korteriostja saab nüüd kingituseks võtmehoidja, mis on heategevusena heegeldatud öökull.”