Joonia meres, Korfu ja Kefalonia saarte vahel, peidab ennast tilluke, turismikärast veel rikkumata saar Lefkada.

Saar, mis enamuse jaoks jõudis maailmakaardile ja turismisihtkohaks tӓnu ӓrimagnaadile Aristoteles Onassisele, kes 1960. aastatel ostis endale tolle ajastu kohta hiigelsuure summa – 12 000 euro – eest naabersaare Skorpiose. Skorpios kuulub Lefkada saare administratiivse üksuse alla koos Meganissi, Kalamose jt väiksemate saartega. Selle ost mõjutas ka saare elanikke, mille vastu hakkasid huvi tundma nii mõnedki ärimehed, kes kuulsas naabris nägid suurepärast võimalust turismi edendada. Oli ju Lefkada saar ideaalne vӓljasõidukoht paparatsodele, kes oleksid valmis olnud oma hinge andma vaid ühe kompromiteeriva foto eest, mille nad oleksid saanud jäädvustada skandaalse perekonna liikmetest või nende külalistest. Võimalusest hakkasid kinni ka kaatrite-jahtide omanikud, kes uudishimulikele hea raha eest ümber saare ekskursioone pakkusid. Saare majandusliku heaolu paranemisele aitasid kaasa ka Onassise investeeringud: muuhulgas lasi ta rajada veesüsteemid kahe saare vahele ja palkas kohalikud Skorpiose saarele tööle nii värskelt rajatud aedadesse, tallidesse kui ka mujale. 1960ndatel oli elu Lefkadal väga lihtne. Peamisteks tegevusaladeks olid oliivi- ja viinamarjakasvatus ning kalapüük, kuid juba hakkas vaikselt edenema ka turism. Suurem meediakajastus ja uudishimulike voog algas aga hetkest, mil koos kogu ülejäänud maailmaga pidi ka kuulus sopran Maria Callas lugema ajalehest oma armastatu Onassise ja Jacqueline Kennedy peatsetest pulmadest. Koos Jackie Kennedyga saabus Skorpiosele USA salateenistus ja Lefkada saare lahesopid olid pungil uudishimulikest pilkudest, kes tihti peatusidki Lefkada saarel, kust Skorpioseni on tänapäeva kõige populaarsemast kuurordist Nidrist vaid 3,3 kilomeetrit. Onassis suri 1975. aastal ja tänaseks on vaibunud dispuudid magnaadi lapselapse õiguse üle saar müüa Vene miljardӓrile Dmitri Rõbolovlevile, kes soovis saart kinkida oma seltskonnastaarist tütrele. Saarel on võõrastel ligipääs vaid ühele rannale, mida kõik laevareise pakkuvad firmad ka usinasti ära kasutavad, sest võimalus supelda kristallselge mereveega Jackie rannas ei jäta peaaegu kedagi ükskõikseks. Joonia meres, Korfu ja Kefalonia saarte vahel, peidab ennast tilluke, turismikärast veel rikkumata saar Lefkada. web hosting services top

Lefkada, Kreeka saareke

Ave Riisberg, pildid: Pildipank123

Joonia meres, Korfu ja Kefalonia saarte vahel, peidab ennast tilluke, turismikärast veel rikkumata saar Lefkada.

Lefkada, Kreeka saareke

Saar, mis enamuse jaoks jõudis maailmakaardile ja turismisihtkohaks tӓnu ӓrimagnaadile Aristoteles Onassisele, kes 1960. aastatel ostis endale tolle ajastu kohta hiigelsuure summa – 12 000 euro – eest naabersaare Skorpiose.

Skorpios kuulub Lefkada saare administratiivse üksuse alla koos Meganissi, Kalamose jt väiksemate saartega. Selle ost mõjutas ka saare elanikke, mille vastu hakkasid huvi tundma nii mõnedki ärimehed, kes kuulsas naabris nägid suurepärast võimalust turismi edendada. Oli ju Lefkada saar ideaalne vӓljasõidukoht paparatsodele, kes oleksid valmis olnud oma hinge andma vaid ühe kompromiteeriva foto eest, mille nad oleksid saanud jäädvustada skandaalse perekonna liikmetest või nende külalistest. Võimalusest hakkasid kinni ka kaatrite-jahtide omanikud, kes uudishimulikele hea raha eest ümber saare ekskursioone pakkusid. Saare majandusliku heaolu paranemisele aitasid kaasa ka Onassise investeeringud: muuhulgas lasi ta rajada veesüsteemid kahe saare vahele ja palkas kohalikud Skorpiose saarele tööle nii värskelt rajatud aedadesse, tallidesse kui ka mujale. 1960ndatel oli elu Lefkadal väga lihtne. Peamisteks tegevusaladeks olid oliivi- ja viinamarjakasvatus ning kalapüük, kuid juba hakkas vaikselt edenema ka turism.

Suurem meediakajastus ja uudishimulike voog algas aga hetkest, mil koos kogu ülejäänud maailmaga pidi ka kuulus sopran Maria Callas lugema ajalehest oma armastatu Onassise ja Jacqueline Kennedy peatsetest pulmadest. Koos Jackie Kennedyga saabus Skorpiosele USA salateenistus ja Lefkada saare lahesopid olid pungil uudishimulikest pilkudest, kes tihti peatusidki Lefkada saarel, kust Skorpioseni on tänapäeva kõige populaarsemast kuurordist Nidrist vaid 3,3 kilomeetrit.

Onassis suri 1975. aastal ja tänaseks on vaibunud dispuudid magnaadi lapselapse õiguse üle saar müüa Vene miljardӓrile Dmitri Rõbolovlevile, kes soovis saart kinkida oma seltskonnastaarist tütrele. Saarel on võõrastel ligipääs vaid ühele rannale, mida kõik laevareise pakkuvad firmad ka usinasti ära kasutavad, sest võimalus supelda kristallselge mereveega Jackie rannas ei jäta peaaegu kedagi ükskõikseks.

Joonia meres, Korfu ja Kefalonia saarte vahel, peidab ennast tilluke, turismikärast veel rikkumata saar Lefkada.
Lefkada, Kreeka saareke
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Lefkada, Kreeka saareke
PUHKUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn