Sõita krossi erinevates oludes või ragistada, püss õlal, metsas, pole just naiste ihaldatud hobiks. Siiski leidub erandeid.

Grete Männikus on Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži õppejõud, kes õpetab ettevõtlust, ent pärast tööpäeva võib teda näha kihutamas erinevatel rahvarallidel. Tema hobi sai alguse millenniumi alguses, kui Grete rallisõitjast vanaisa ärgitusel autole hääled sisse ajas ja tema Pärnumaal asuvas talus koos onupojaga võidu kihutas. “Oma esimestel rahvarallidel 2003. aastal osalesin koos vanaisa Raivo Kandeliniga, kes oli mulle nii mehaanikuks kui ka kaardilugejaks. Algus ei olnud kerge, valasin pisaraid ja muretsesin käiguvahetamise pärast,” avaldab Grete, kelle tee ristus tuntud krossisõitja Alar Hundiga. Esimene etapp superkrossi sai Lõuna-Eesti radadel ette võetud, kuigi Grete oli kõigest 12aastane ja pidi nähtavuse parandamiseks padja istme taha pistma. “Esimeses stardis lasti kolm autot rajale, et selgitada kiireimad finaalikohtadeks. Mina olin keskmises autos, paremale poole jäi minu tulevane elukaaslane!” räägib ta põnevusega. Kui alguses sõitis Grete Moskvitšiga, siis jõulude paiku ootas teda maja ees üllatus – esiveoline Lada Samara! “See oli parim jõulukink, mida tahta. Arenesime läbi aastate autoga koos, alustades olime mõlemad üsna algelised. Ajapikku täienesid minu oskused ja auto sai võimu juurde.” Nii võistles ta kõikidel superkrossi, rallikrossi ja erinevate jääradade võistlustel. Krossis oli ta ainuke naine, naisteklassi toona ei olnud. “Sõitsin võidu meeste ja poistega, kuni 18aastaseni noorteklassis. Pärast seda kihutasin juba täiskasvanud meestega. Kuna see on nii mehelik ala, siis olin täielik erand – Eestis ainuke naine rajal.” Ühe võistluse eel soovis ta endale roosat autot. Vanaisa andis Gretele liivapaberi, öeldes, et kui ta nühib terve auto sellega üle, siis saab. “Roosa autoga sõites sain hüüdnimeks rallibarbi,” muigab ta lõbusalt. Grete noppis soost ja vanusest hoolimata võite nagu suviseid maasikmarju, rahvas elas talle võistlusel tohutult kaasa. Raja ääres pealtvaatajaks olnud sõbrad kirjeldasid talle krossifänne vallanud emotsioone. Need tegid südame soojaks. Sõita krossi erinevates oludes või ragistada, püss õlal, metsas, pole just naiste ihaldatud hobiks. Siiski leidub erandeid. web hosting services top

Kimajana rallirajal ja kütina jahil

Evelin Mikker; pildid: Remo Kuningas, Laura Toomesoo, erakogu

Sõita krossi erinevates oludes või ragistada, püss õlal, metsas, pole just naiste ihaldatud hobiks. Siiski leidub erandeid.

Kimajana rallirajal ja kütina jahil

Grete Männikus on Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži õppejõud, kes õpetab ettevõtlust, ent pärast tööpäeva võib teda näha kihutamas erinevatel rahvarallidel. Tema hobi sai alguse millenniumi alguses, kui Grete rallisõitjast vanaisa ärgitusel autole hääled sisse ajas ja tema Pärnumaal asuvas talus koos onupojaga võidu kihutas.

“Oma esimestel rahvarallidel 2003. aastal osalesin koos vanaisa Raivo Kandeliniga, kes oli mulle nii mehaanikuks kui ka kaardilugejaks. Algus ei olnud kerge, valasin pisaraid ja muretsesin käiguvahetamise pärast,” avaldab Grete, kelle tee ristus tuntud krossisõitja Alar Hundiga. Esimene etapp superkrossi sai Lõuna-Eesti radadel ette võetud, kuigi Grete oli kõigest 12aastane ja pidi nähtavuse parandamiseks padja istme taha pistma. “Esimeses stardis lasti kolm autot rajale, et selgitada kiireimad finaalikohtadeks. Mina olin keskmises autos, paremale poole jäi minu tulevane elukaaslane!” räägib ta põnevusega.

Kui alguses sõitis Grete Moskvitšiga, siis jõulude paiku ootas teda maja ees üllatus – esiveoline Lada Samara! “See oli parim jõulukink, mida tahta. Arenesime läbi aastate autoga koos, alustades olime mõlemad üsna algelised. Ajapikku täienesid minu oskused ja auto sai võimu juurde.”

Nii võistles ta kõikidel superkrossi, rallikrossi ja erinevate jääradade võistlustel. Krossis oli ta ainuke naine, naisteklassi toona ei olnud. “Sõitsin võidu meeste ja poistega, kuni 18aastaseni noorteklassis. Pärast seda kihutasin juba täiskasvanud meestega. Kuna see on nii mehelik ala, siis olin täielik erand – Eestis ainuke naine rajal.”

Ühe võistluse eel soovis ta endale roosat autot. Vanaisa andis Gretele liivapaberi, öeldes, et kui ta nühib terve auto sellega üle, siis saab. “Roosa autoga sõites sain hüüdnimeks rallibarbi,” muigab ta lõbusalt. Grete noppis soost ja vanusest hoolimata võite nagu suviseid maasikmarju, rahvas elas talle võistlusel tohutult kaasa. Raja ääres pealtvaatajaks olnud sõbrad kirjeldasid talle krossifänne vallanud emotsioone. Need tegid südame soojaks.

Sõita krossi erinevates oludes või ragistada, püss õlal, metsas, pole just naiste ihaldatud hobiks. Siiski leidub erandeid.
Kimajana rallirajal ja kütina jahil
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kimajana rallirajal ja kütina jahil
AEG ISEENDALE

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn