Kadri ja Uku Tulev kolisid Tallinna kesklinna korterimugavusest Läänemaale Sutlepa külla, aastaid elanikke oodanud rehielamusse. Asutanud käsitöötalu, peavad nad lisaks lambaid ja kasvatavad köögivilja, eelistades elada mõtestatult ja loodust hoidvalt.

Kruusasele külavaheteele keerates pole aimata, et siin üldse majapidamisi oleks. Aga neid jagub üksjagu. Seffersi käsitöötalu, mille väravas hoiatab võõraid aedikus Kalev – naaberkülast Kadri ja Uku senistele koertele Voldemarile ja Pontule lisandunu –, on üks viimaseid. Võimalik, et ka vanemaid. “See maja oli pakkumises, aga maakler soovitas seda ise vaatama minna,” meenutab Uku koduotsingu aega pea viis aastat tagasi. “Vaatsime pilte. Siin olid suured puud ja koht tundus õige olevat, aga siia me kunagi ei jõudnud. Kord pani aga kalastuse vestlusringis üks inimene üles kuulutuse: meie külas on maja müüa. Sama pilt tuli silme ette.” Maja on ehitatud 1885. “Hoovis on veelgi vanemad rajatised olnud, piirikivid on näha. Maja taga oli veel mõnisada aastat tagasi meri, mis praegu on meist 700 meetrit eemal.” Vana rehielamut ilmestasid osaliselt muldpõrandad. Ei veevärki ega kanalisatsiooni. Ühes majapooles kambrid, teises laut. See-eest lisasid kohale auväärsust üle hoonete kõrguvad põlispuud ja see seletamatu miski, mis pani Kadrit ja Ukut kohta koduks pidama, kuigi pelglikumad oleksid kannalt ümber pöörates kadunud. Nemad aga otsustasid: see osaliselt pehkinud palkide ja madala laega tühjalt kopitanud maja saab nende koduks, kus üheskoos on elatud nüüd kaks talve. Mõte loobuda linnaelust sai aina ilmsemaks, kui igal õhtul võeti Tallinna kesklinnast sõidusuunaks Vääna, et mere ääres koeri jalutada. Nii kujunes sõit mitmekümne kilomeetri kaugusele üsnagi argirutiiniks. “Maaleminek oli kaalutletud valik,” nendib Kadri. “Juba enne Helmi sündi muutsime eluviisi tervislikuks. Eesmärk oli ka, et lastel ― Ukul on eelmisest kooselust ka tütar Iti, kes aeg-ajalt isa juures elab, oleks eluterve lapsepõlv ja nad elu olemust paremini mõistaksid.” Kadri ja Uku Tulev kolisid Tallinna kesklinna korterimugavusest Läänemaale Sutlepa külla, aastaid elanikke oodanud rehielamusse. Asutanud käsitöötalu, peavad nad lisaks lambaid ja kasvatavad köögivilja, eelistades elada mõtestatult ja loodust hoidvalt. web hosting services top

Teadlik valik

Tiina Lang, fotod: Merilin Kaustel-Lehemets

Kadri ja Uku Tulev kolisid Tallinna kesklinna korterimugavusest Läänemaale Sutlepa külla, aastaid elanikke oodanud rehielamusse. Asutanud käsitöötalu, peavad nad lisaks lambaid ja kasvatavad köögivilja, eelistades elada mõtestatult ja loodust hoidvalt.

Teadlik valik

Kruusasele külavaheteele keerates pole aimata, et siin üldse majapidamisi oleks. Aga neid jagub üksjagu. Seffersi käsitöötalu, mille väravas hoiatab võõraid aedikus Kalev – naaberkülast Kadri ja Uku senistele koertele Voldemarile ja Pontule lisandunu –, on üks viimaseid. Võimalik, et ka vanemaid. “See maja oli pakkumises, aga maakler soovitas seda ise vaatama minna,” meenutab Uku koduotsingu aega pea viis aastat tagasi. “Vaatsime pilte. Siin olid suured puud ja koht tundus õige olevat, aga siia me kunagi ei jõudnud. Kord pani aga kalastuse vestlusringis üks inimene üles kuulutuse: meie külas on maja müüa. Sama pilt tuli silme ette.” Maja on ehitatud 1885. “Hoovis on veelgi vanemad rajatised olnud, piirikivid on näha. Maja taga oli veel mõnisada aastat tagasi meri, mis praegu on meist 700 meetrit eemal.”

Vana rehielamut ilmestasid osaliselt muldpõrandad. Ei veevärki ega kanalisatsiooni. Ühes majapooles kambrid, teises laut. See-eest lisasid kohale auväärsust üle hoonete kõrguvad põlispuud ja see seletamatu miski, mis pani Kadrit ja Ukut kohta koduks pidama, kuigi pelglikumad oleksid kannalt ümber pöörates kadunud. Nemad aga otsustasid: see osaliselt pehkinud palkide ja madala laega tühjalt kopitanud maja saab nende koduks, kus üheskoos on elatud nüüd kaks talve.

Mõte loobuda linnaelust sai aina ilmsemaks, kui igal õhtul võeti Tallinna kesklinnast sõidusuunaks Vääna, et mere ääres koeri jalutada. Nii kujunes sõit mitmekümne kilomeetri kaugusele üsnagi argirutiiniks. “Maaleminek oli kaalutletud valik,” nendib Kadri. “Juba enne Helmi sündi muutsime eluviisi tervislikuks. Eesmärk oli ka, et lastel ― Ukul on eelmisest kooselust ka tütar Iti, kes aeg-ajalt isa juures elab, oleks eluterve lapsepõlv ja nad elu olemust paremini mõistaksid.”

Kadri ja Uku Tulev kolisid Tallinna kesklinna korterimugavusest Läänemaale Sutlepa külla, aastaid elanikke oodanud rehielamusse. Asutanud käsitöötalu, peavad nad lisaks lambaid ja kasvatavad köögivilja, eelistades elada mõtestatult ja loodust hoidvalt.
Teadlik valik
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Teadlik valik
KÜLAS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn