Silicon Valley ehk Räniorg Californias, kuhu on koondunud pürgimuslikud infotehnoloogia- ja start-up-firmad, on tööle värvanud ka üksjagu eestlasi, peamiselt mehi. Ent milline on naiste elu?

Monica Kaukveri (37), kes on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, IT-valdkonnas töötav abikaasa leidis põneva väljakutse firmas Twilio, mistõttu kolis pere Silicon Valleysse. Neil on kolm last: poeg Pärtel (9), tütred Siret (7) ja Karit (3). “Kolisime Ameerikasse teist korda, elame Palo Altos, mis asub Silicon Valley südames, Stanfordi ülikooli kõrval. Esimest korda elasime siin mehe töö tõttu aastatel 2009–2010, kuid tahtsime tagasi tulla. Praegu jooksebki neljas aasta. Üürime maja, mille rendihind sõltub eelkõige koolist. Kuulutuses on väga olulise argumendina märgitud, kui kõrge hindega kool selle maja piirkonda kuulub, ja rangelt kontrollitakse, kas ikka elad koolipiirkonnas. Kolmanda lapse sünni kavandasime teadlikult siia kolimise ajaks, et mul oleksid käed-jalad lastega tööd täis. Ameerikaga võrreldes on Eestis väga hea sünnitada. Siin kõik riskid maandatakse, kogu meditsiin on ennetav. Sünnitustuba on nagu haigla operatsioonisaal, kus ei taheta, et sa liigud. Hea oleks, kui ainult lamaksid. Juhtmed on igal pool küljes, kolm inimest jälgivad sind kogu aeg. Kui me haiglas ütlesime, et kavatseme ise sünnitada, palun ärge meid palju segage, siis oldi alguses üsna jahmunud. Välja vahetati õde, kes pidi hakkama saama meie kui aktiivselt sünnitajatega. Kõik läks väga hästi, aga esimest last ma siin küll sünnitada ei tahaks. Väga paljud naised eelistavad keisrilõiget. Nüüd sai meie noorim laps kolmeseks. Panen ta sügisel lasteaiarühma, siis tekib mul esimest korda vaba aega. Töötada pole ma saanud, kuigi mul on tööluba, aga erialast tööd ma teha ei saaks. Ainult kodus passinud ma siiski ei ole: olen teinud vabatahtliku tööd koolis ja lasteaias, mille eest raha ei maksta, aga tööd tuleb teha hullumoodi. Elamegi Palo Altos seetõttu, et siin on California parimad avalikud koolid. Kool on tasuta, aga kõik panustavad sinna oma raha, kuid eelkõige aega. Juba kooli alguses antakse teada, kes saab käia vahetunni või söögitunni ajal korda pidamas, kes väljaspool kooli üritusi korraldamas. Kord kuus on koolis kas matemaatika-, füüsikakatsete või keemiaõhtu, kusjuures tegemist on algkooliga. Lapsed saavad õhtul kooli minna ja teha seal paar-kolm tundi pauku, tossu või erinevaid katseid, lahendada aja peale viktoriine, matemaatikaülesandeid vms. Selle on korraldanud ja rahastanud vanemad, samamoodi nagu kunsti- ja lauamängude ringid, raamatute ettelugemistunnid jms. Silicon Valley ehk Räniorg Californias, kuhu on koondunud pürgimuslikud infotehnoloogia- ja start-up-firmad, on tööle värvanud ka üksjagu eestlasi, peamiselt mehi. Ent milline on naiste elu? web hosting services top

Räniorg – vaid visadele?

Tiina Lang, fotod: Erakogu

Silicon Valley ehk Räniorg Californias, kuhu on koondunud pürgimuslikud infotehnoloogia- ja start-up-firmad, on tööle värvanud ka üksjagu eestlasi, peamiselt mehi. Ent milline on naiste elu?

Räniorg – vaid visadele?

Monica Kaukveri (37), kes on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, IT-valdkonnas töötav abikaasa leidis põneva väljakutse firmas Twilio, mistõttu kolis pere Silicon Valleysse. Neil on kolm last: poeg Pärtel (9), tütred Siret (7) ja Karit (3).

“Kolisime Ameerikasse teist korda, elame Palo Altos, mis asub Silicon Valley südames, Stanfordi ülikooli kõrval. Esimest korda elasime siin mehe töö tõttu aastatel 2009–2010, kuid tahtsime tagasi tulla. Praegu jooksebki neljas aasta. Üürime maja, mille rendihind sõltub eelkõige koolist. Kuulutuses on väga olulise argumendina märgitud, kui kõrge hindega kool selle maja piirkonda kuulub, ja rangelt kontrollitakse, kas ikka elad koolipiirkonnas.

Kolmanda lapse sünni kavandasime teadlikult siia kolimise ajaks, et mul oleksid käed-jalad lastega tööd täis. Ameerikaga võrreldes on Eestis väga hea sünnitada. Siin kõik riskid maandatakse, kogu meditsiin on ennetav. Sünnitustuba on nagu haigla operatsioonisaal, kus ei taheta, et sa liigud. Hea oleks, kui ainult lamaksid. Juhtmed on igal pool küljes, kolm inimest jälgivad sind kogu aeg. Kui me haiglas ütlesime, et kavatseme ise sünnitada, palun ärge meid palju segage, siis oldi alguses üsna jahmunud. Välja vahetati õde, kes pidi hakkama saama meie kui aktiivselt sünnitajatega. Kõik läks väga hästi, aga esimest last ma siin küll sünnitada ei tahaks. Väga paljud naised eelistavad keisrilõiget.

Nüüd sai meie noorim laps kolmeseks. Panen ta sügisel lasteaiarühma, siis tekib mul esimest korda vaba aega. Töötada pole ma saanud, kuigi mul on tööluba, aga erialast tööd ma teha ei saaks. Ainult kodus passinud ma siiski ei ole: olen teinud vabatahtliku tööd koolis ja lasteaias, mille eest raha ei maksta, aga tööd tuleb teha hullumoodi.

Elamegi Palo Altos seetõttu, et siin on California parimad avalikud koolid. Kool on tasuta, aga kõik panustavad sinna oma raha, kuid eelkõige aega. Juba kooli alguses antakse teada, kes saab käia vahetunni või söögitunni ajal korda pidamas, kes väljaspool kooli üritusi korraldamas. Kord kuus on koolis kas matemaatika-, füüsikakatsete või keemiaõhtu, kusjuures tegemist on algkooliga. Lapsed saavad õhtul kooli minna ja teha seal paar-kolm tundi pauku, tossu või erinevaid katseid, lahendada aja peale viktoriine, matemaatikaülesandeid vms. Selle on korraldanud ja rahastanud vanemad, samamoodi nagu kunsti- ja lauamängude ringid, raamatute ettelugemistunnid jms.

Silicon Valley ehk Räniorg Californias, kuhu on koondunud pürgimuslikud infotehnoloogia- ja start-up-firmad, on tööle värvanud ka üksjagu eestlasi, peamiselt mehi. Ent milline on naiste elu?
Räniorg – vaid visadele?
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Räniorg – vaid visadele?
VÄLISMAAL

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn