Häälekoolitaja Katri-Liis Vainio (43) on välja töötanud oma meetodi – VoicePilatese –, aidates kohendada oma häält nii europarlamendi liikmetel Brüsselis kui ka abivajajatel muudes riikides, esmajoones Soomes, kus ta on poole oma elust elanud.

Siiski sõidab Katri-Liis esimesel võimalusel, kui peaks olema mõni vaba päev, mille saab kinkida iseendale, Matsallu. Oma teise koju looduskaitseala neemel, mis õnnestus ehitada ühe kaluriküla peaaegu saja-aastase maja ja selle ümber kukkunud sauna asemele. Mere muutlikkust võib ta jälgida aknast ja linnuvaatlust teha lausa oma õuel – mais oli Katri-Liisi hoovil mitukümmend tuhat hane –, kuigi linnuvaatlusest on põhiliselt huvitatud tema abikaasa. Katri-Liis ise mässab eelkõige 1,6 hektarilisele krundile jääva rannaniidu ja õueala aiaga. “Meie krunt piirneb Läänemerega ja torm viskab meile tihti randa adrut. Lisaks tuleb hooldada rannaniitu, kust saan palju pilliroogu ja multši,” jutustab Katri-Liis, selgitades, et neemel on väga tuuline ja kuiv, mistõttu on multši hädasti vaja, et maapind täiesti läbi ei kuivaks. Kõnehääle koolitus Kui võimalik, siis läheb Katri-Liis Matsalust ka Brüsselisse tööle. “Koolitan kõnehäält, enne seda töötasin lauluhäälega,” ütleb Soomes laulja ja lauluõpetajana tegutsenud Katri-Liis. “Laulsin põhiliselt barokk- ja modernset muusikat, töötasin pikalt Soome Raadio kooris ja barokkansamblites, aga mind huvitas kogu aeg kõnehääl.” Ta tõdes, et lauljatele korraldati väga häid ja spetsiifilisi meistrikursusi, samuti jagus õpetajaid, aga kõnehäält ei koolitatud. “Mu ema oli Tallinna ülikoolis õppejõud ja ma nägin: kõnehäälega töötavatele inimestele koolitus puudus. Ema kutsuski mind õpetajaid õpetama. Hakkasin ainet välja töötama, õppisin Soomes lisaks kõnehääle eriala.” Katri-Liis mõistis, et ilma keha muutmata ei saa oma häält muuta. Seetõttu õppis ta ka Pilatese treeneriks, pani kokku keha õpetamise harjutused ja lõi oma meetodi – VoicePilatese ehk häälepilatese. “Kuna see termin mehi ehmatab, siis ütlen, et teen häälekoolitust või õpetan inimesi paremini rääkima,” naerab ta, selgitades, et tema kõnehäälekoolitus on kas ergonoomiapõhine – abiks neile, kel suure häälekasutuse tõttu kipub see ära minema või on erinevad muud probleemid –, ja inimestele, keda huvitab hääle mõjusus. See puudutab eelkõige juhte, müügiinimesi, poliitikuid jt, kes saavad seeläbi oma sõnumit paremini ja mõjusamalt välja tuua. Häälekoolitaja Katri-Liis Vainio (43) on välja töötanud oma meetodi – VoicePilatese –, aidates kohendada oma häält nii europarlamendi liikmetel Brüsselis kui ka abivajajatel muudes riikides, esmajoones Soomes, kus ta on poole oma elust elanud. web hosting services top

Hääle mõjuväljas

Tiina Lang, fotod: erakogu

Häälekoolitaja Katri-Liis Vainio (43) on välja töötanud oma meetodi – VoicePilatese –, aidates kohendada oma häält nii europarlamendi liikmetel Brüsselis kui ka abivajajatel muudes riikides, esmajoones Soomes, kus ta on poole oma elust elanud.

Hääle mõjuväljas

Siiski sõidab Katri-Liis esimesel võimalusel, kui peaks olema mõni vaba päev, mille saab kinkida iseendale, Matsallu. Oma teise koju looduskaitseala neemel, mis õnnestus ehitada ühe kaluriküla peaaegu saja-aastase maja ja selle ümber kukkunud sauna asemele. Mere muutlikkust võib ta jälgida aknast ja linnuvaatlust teha lausa oma õuel – mais oli Katri-Liisi hoovil mitukümmend tuhat hane –, kuigi linnuvaatlusest on põhiliselt huvitatud tema abikaasa. Katri-Liis ise mässab eelkõige 1,6 hektarilisele krundile jääva rannaniidu ja õueala aiaga. “Meie krunt piirneb Läänemerega ja torm viskab meile tihti randa adrut. Lisaks tuleb hooldada rannaniitu, kust saan palju pilliroogu ja multši,” jutustab Katri-Liis, selgitades, et neemel on väga tuuline ja kuiv, mistõttu on multši hädasti vaja, et maapind täiesti läbi ei kuivaks.

Kõnehääle koolitus

Kui võimalik, siis läheb Katri-Liis Matsalust ka Brüsselisse tööle. “Koolitan kõnehäält, enne seda töötasin lauluhäälega,” ütleb Soomes laulja ja lauluõpetajana tegutsenud Katri-Liis. “Laulsin põhiliselt barokk- ja modernset muusikat, töötasin pikalt Soome Raadio kooris ja barokkansamblites, aga mind huvitas kogu aeg kõnehääl.” Ta tõdes, et lauljatele korraldati väga häid ja spetsiifilisi meistrikursusi, samuti jagus õpetajaid, aga kõnehäält ei koolitatud. “Mu ema oli Tallinna ülikoolis õppejõud ja ma nägin: kõnehäälega töötavatele inimestele koolitus puudus. Ema kutsuski mind õpetajaid õpetama. Hakkasin ainet välja töötama, õppisin Soomes lisaks kõnehääle eriala.” Katri-Liis mõistis, et ilma keha muutmata ei saa oma häält muuta. Seetõttu õppis ta ka Pilatese treeneriks, pani kokku keha õpetamise harjutused ja lõi oma meetodi – VoicePilatese ehk häälepilatese. “Kuna see termin mehi ehmatab, siis ütlen, et teen häälekoolitust või õpetan inimesi paremini rääkima,” naerab ta, selgitades, et tema kõnehäälekoolitus on kas ergonoomiapõhine – abiks neile, kel suure häälekasutuse tõttu kipub see ära minema või on erinevad muud probleemid –, ja inimestele, keda huvitab hääle mõjusus. See puudutab eelkõige juhte, müügiinimesi, poliitikuid jt, kes saavad seeläbi oma sõnumit paremini ja mõjusamalt välja tuua.

Häälekoolitaja Katri-Liis Vainio (43) on välja töötanud oma meetodi – VoicePilatese –, aidates kohendada oma häält nii europarlamendi liikmetel Brüsselis kui ka abivajajatel muudes riikides, esmajoones Soomes, kus ta on poole oma elust elanud.
Hääle mõjuväljas
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Hääle mõjuväljas
TÄHTEDE POOLE

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn