Üks väärikas maja Kärdla südames seisis unustuses. Õed Aet Vohu ja Ave Vohu küürisid põrandad puhtaks, katsid seinad uute tapeetidega ja asutasid mittetulundusühingu Baabad, et pidada oma käsitööpoodi ja kohvikut.

Kerges suvises tuulevoos, mis hõljutab pitskardinaid Kärdla kalevivabriku maja lahtise akna ees, on tunda magusat koogilõhna. Peaukse kohal ripub silt “Baabad”, mis lisaks eitedele tähendab muuhulgas kõrget saia, ja trepi kõrval tahvlike märguandega “Oleme avatud”. Aet ja Ave on külaliste ootel. Pakkumas ahjuvärskeid küpsetisi ja kohvi, ent ka enda tehtud käsitööd. See on valminud nende hobist luua taaskasutatud materjalist midagi isikupärast ja kõnekat, ent praktilist, mida võiks tõesti kasutada. Aet ja Ave soovivad enda kätetöö kaudu muuhulgas elus hoida muinsuslikku maja, mis hüljatuna oleks aegamisi kokku vajunud nagu teisedki elamised, mille põrandaile on inimese jäljed võõraks jäänud.   Aet Vohu (41). Põline hiidlane, kes on vaid mõne jänesehaagi mandrile teinud. Töötab Hiiumaa Gümnaasiumis juhiabina. Tal on ettevõtmises vajadusel abiks 13- ja 17aastased tütred, vahel ka mees.   Ave Vohu (43) on pea poole elust ehk 20 aastat elanud Tallinnas, ent otsustas koos perega sünnisaarele tagasi kolida, sest “Hiiumaale hakkasid majapidamised tekkima.” Ka tema elukaaslane ning kolm last, 18aastane poeg ja 15- ja kuueaastased tütred olid meeleldi nõus. Kuni eelmise aasta kevadeni töötas ta kindlustusseltsis kahjukäsitlejana, ent siis tegi kaheksast viieni tööga lõpparve, et pühenduda Baabade-ettevõtmisele. Ühtlasi õpib Ave Kuressaare Ametikoolis pagariks.   Kuidas Baabade-ettevõtmine alguse sai? Aet: Kärdla linnavalitsus korraldas ideekonkursi kolmele vanale tühjalt seisnud majale, millest ühele ehk kalevivabriku majale esitasime oma nägemuse, mida selles ette võtta. See sobis linnale ja maja anti 2011. aastal meile 20 aastaks rendile. 1970ndatest kuni 2008. aastani oli majas tegutsenud muusikakool, kuid pärast seda oli see olnud neli aastat kasutuseta, aga katus püsis peal. Tegime oma käe järgi sanitaarremondi. Üks väärikas maja Kärdla südames seisis unustuses. Õed Aet Vohu ja Ave Vohu küürisid põrandad puhtaks, katsid seinad uute tapeetidega ja asutasid mittetulundusühingu Baabad, et pidada oma käsitööpoodi ja kohvikut. web hosting services top

Kärdla baabad

Tiina Lang, fotod: Tuuli Tammla

Üks väärikas maja Kärdla südames seisis unustuses. Õed Aet Vohu ja Ave Vohu küürisid põrandad puhtaks, katsid seinad uute tapeetidega ja asutasid mittetulundusühingu Baabad, et pidada oma käsitööpoodi ja kohvikut.

Kärdla baabad

Kerges suvises tuulevoos, mis hõljutab pitskardinaid Kärdla kalevivabriku maja lahtise akna ees, on tunda magusat koogilõhna. Peaukse kohal ripub silt “Baabad”, mis lisaks eitedele tähendab muuhulgas kõrget saia, ja trepi kõrval tahvlike märguandega “Oleme avatud”. Aet ja Ave on külaliste ootel. Pakkumas ahjuvärskeid küpsetisi ja kohvi, ent ka enda tehtud käsitööd. See on valminud nende hobist luua taaskasutatud materjalist midagi isikupärast ja kõnekat, ent praktilist, mida võiks tõesti kasutada. Aet ja Ave soovivad enda kätetöö kaudu muuhulgas elus hoida muinsuslikku maja, mis hüljatuna oleks aegamisi kokku vajunud nagu teisedki elamised, mille põrandaile on inimese jäljed võõraks jäänud.

 

Aet Vohu (41). Põline hiidlane, kes on vaid mõne jänesehaagi mandrile teinud. Töötab Hiiumaa Gümnaasiumis juhiabina. Tal on ettevõtmises vajadusel abiks 13- ja 17aastased tütred, vahel ka mees.

 

Ave Vohu (43) on pea poole elust ehk 20 aastat elanud Tallinnas, ent otsustas koos perega sünnisaarele tagasi kolida, sest “Hiiumaale hakkasid majapidamised tekkima.” Ka tema elukaaslane ning kolm last, 18aastane poeg ja 15- ja kuueaastased tütred olid meeleldi nõus. Kuni eelmise aasta kevadeni töötas ta kindlustusseltsis kahjukäsitlejana, ent siis tegi kaheksast viieni tööga lõpparve, et pühenduda Baabade-ettevõtmisele. Ühtlasi õpib Ave Kuressaare Ametikoolis pagariks.

 

Kuidas Baabade-ettevõtmine alguse sai?

Aet: Kärdla linnavalitsus korraldas ideekonkursi kolmele vanale tühjalt seisnud majale, millest ühele ehk kalevivabriku majale esitasime oma nägemuse, mida selles ette võtta. See sobis linnale ja maja anti 2011. aastal meile 20 aastaks rendile. 1970ndatest kuni 2008. aastani oli majas tegutsenud muusikakool, kuid pärast seda oli see olnud neli aastat kasutuseta, aga katus püsis peal. Tegime oma käe järgi sanitaarremondi.

Üks väärikas maja Kärdla südames seisis unustuses. Õed Aet Vohu ja Ave Vohu küürisid põrandad puhtaks, katsid seinad uute tapeetidega ja asutasid mittetulundusühingu Baabad, et pidada oma käsitööpoodi ja kohvikut.
Kärdla baabad
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kärdla baabad
ELUJULGUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn