“Elus kipub nii olema, et kui kardad midagi, võib see õiges olukorras olla väga hea omadus,” leiab näitlejast lavastaja Kaili Viidas (33), kuid tema ei oska karta, usaldades oma erksat mõttelendu ja naiselikku vaistu.

Nagu enesekindel alpinist ronib Kaili, ise kaksikute ootel, püstloodis redelit mööda Endla teatri katusele, mis meenutab ülespidi põhjaga suurt mustaks võõbatud paati, et vaadata, kuidas siin pildistada oleks. Kõrgusekartjas tekitab kummuv katus kõhedust. Küll mitte Kailis, kes sammub ebalemata ühe ja teise katuseääre poole, et Pärnu panoraamsus tema selja taga lehvikuna fotokaameras avaneks. Ent vaated – tellingutes Elisabethi kiriku torn ja puudeladvad tuules taeva taustal – pole sugugi samavõrd mõjusad nagu meri oma aimamatus muutlikkuses ja muul, mille suurte kivide rida meelitab inimesi ka pärast päikeseloojangut. Kaili ise, armastades väga ujuda, peab Pärnu randa Põhjamaade iluduseks, soovitades jalutada promenaadil ja peesitada rannas. Tal endal selleks palju võimalust enne augustit ei ole: käsil on kaks suvelavastust ja mitmeid muid projekte, mis on ajaliselt põimunud ja tähtaegadelt üsna üksteise sabas. Nädalaid on ta veetnud Koidula muuseumi aias ja Kurgjal, sõgedate sääskede kiusus, saades osa heatahtlikust kolleegide lõõbist: “Kolme lavastajat korraga pole meil kunagi olnud!”   Juuni lõpus esietendub sinu lavastatud “Säärane mulk”. Miks just selle tüki valisid? Tahtsin leida Eesti algupäranditest materjali, mis on natukene unustatud ja tolmune, kuid mõjub tänasel päeval juba uuenduslikult. Olen olnud Koidula tegelaskujuga pikalt seotud – 2013 tuli välja “Viru laulik ja Koidula”, kus ma mängisin mitu aastat Koidulat. Tema mõtted ja teatritegemine – mil moel ta pidi omal ajal neid asju ajama ning millistes tingimustes hakkama saama – olid hästi sümpaatsed. Ta oli siis isegi natuke noorem kui mina praegu, kuid jõudis palju rohkem kui mina, kuigi mulle öeldakse kogu aeg: sa oled power women või küsitakse: “Kuidas sa jaksad nii palju ette võtta?” Mõned imestavad, et mul on laps... Koidulast teame me üldjuhul väga vähe. Ta on kirjanduslik ja ajalooline raudkuju, n-ö eesti rahva ühisvara ja ikoon, kes justkui ei ole pärisinimene. Õppides teda inimesena tundma, oli see sümpaatne ja ilus. Mulle tundus, et hea oleks vaadata “Säärast mulki” läbi Koidula teatri silmade. Tehagi lavastus vanaaegselt niimoodi, et mängivad ainult mehed. Ka teatri loomingulisele juhile mõte meeldis. “Säärast mulki” võibki pidada esimeseks eesti algupärandiks, sest Koidula esimesed näidendid olid kas tõlked või mugandused. “Elus kipub nii olema, et kui kardad midagi, võib see õiges olukorras olla väga hea omadus,” leiab näitlejast lavastaja Kaili Viidas (33), kuid tema ei oska karta, usaldades oma erksat mõttelendu ja naiselikku vaistu. web hosting services top

Eneseusk ja usaldus

Tiina Lang; fotod: Katrina Tang; Meik ja soeng: Endla teater

“Elus kipub nii olema, et kui kardad midagi, võib see õiges olukorras olla väga hea omadus,” leiab näitlejast lavastaja Kaili Viidas (33), kuid tema ei oska karta, usaldades oma erksat mõttelendu ja naiselikku vaistu.

Eneseusk ja usaldus

Nagu enesekindel alpinist ronib Kaili, ise kaksikute ootel, püstloodis redelit mööda Endla teatri katusele, mis meenutab ülespidi põhjaga suurt mustaks võõbatud paati, et vaadata, kuidas siin pildistada oleks. Kõrgusekartjas tekitab kummuv katus kõhedust. Küll mitte Kailis, kes sammub ebalemata ühe ja teise katuseääre poole, et Pärnu panoraamsus tema selja taga lehvikuna fotokaameras avaneks. Ent vaated – tellingutes Elisabethi kiriku torn ja puudeladvad tuules taeva taustal – pole sugugi samavõrd mõjusad nagu meri oma aimamatus muutlikkuses ja muul, mille suurte kivide rida meelitab inimesi ka pärast päikeseloojangut. Kaili ise, armastades väga ujuda, peab Pärnu randa Põhjamaade iluduseks, soovitades jalutada promenaadil ja peesitada rannas. Tal endal selleks palju võimalust enne augustit ei ole: käsil on kaks suvelavastust ja mitmeid muid projekte, mis on ajaliselt põimunud ja tähtaegadelt üsna üksteise sabas. Nädalaid on ta veetnud Koidula muuseumi aias ja Kurgjal, sõgedate sääskede kiusus, saades osa heatahtlikust kolleegide lõõbist: “Kolme lavastajat korraga pole meil kunagi olnud!”

 

Juuni lõpus esietendub sinu lavastatud “Säärane mulk”. Miks just selle tüki valisid?

Tahtsin leida Eesti algupäranditest materjali, mis on natukene unustatud ja tolmune, kuid mõjub tänasel päeval juba uuenduslikult. Olen olnud Koidula tegelaskujuga pikalt seotud – 2013 tuli välja “Viru laulik ja Koidula”, kus ma mängisin mitu aastat Koidulat. Tema mõtted ja teatritegemine – mil moel ta pidi omal ajal neid asju ajama ning millistes tingimustes hakkama saama – olid hästi sümpaatsed. Ta oli siis isegi natuke noorem kui mina praegu, kuid jõudis palju rohkem kui mina, kuigi mulle öeldakse kogu aeg: sa oled power women või küsitakse: “Kuidas sa jaksad nii palju ette võtta?” Mõned imestavad, et mul on laps...

Koidulast teame me üldjuhul väga vähe. Ta on kirjanduslik ja ajalooline raudkuju, n-ö eesti rahva ühisvara ja ikoon, kes justkui ei ole pärisinimene. Õppides teda inimesena tundma, oli see sümpaatne ja ilus.

Mulle tundus, et hea oleks vaadata “Säärast mulki” läbi Koidula teatri silmade. Tehagi lavastus vanaaegselt niimoodi, et mängivad ainult mehed. Ka teatri loomingulisele juhile mõte meeldis. “Säärast mulki” võibki pidada esimeseks eesti algupärandiks, sest Koidula esimesed näidendid olid kas tõlked või mugandused.

“Elus kipub nii olema, et kui kardad midagi, võib see õiges olukorras olla väga hea omadus,” leiab näitlejast lavastaja Kaili Viidas (33), kuid tema ei oska karta, usaldades oma erksat mõttelendu ja naiselikku vaistu.
Eneseusk ja usaldus
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Eneseusk ja usaldus
ISIKSUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn