Söö hooajal kõike värskena, ent üleliigne kuivata talvevaruks, sest kuivatatud marjades, puu- ja köögiviljades säilivad lisaks maitseomadustele ka vajalikud vitamiinid ja toiteväärtus.

“Toit olgu sinu ravim,” meenutab toortaimetoitlane Maily Kerdo (54) Vana-Kreeka arstiteadlase Hippokratese lausungit, “see on tohutult oluline.” Tegeledes oma ettevõtmisega Elja Tarkusteaed (www.elja.ee), kus ta jagab oma kogemusi ja tõekspidamisi toidust, on Maily puuvilju, marju ja köögivilju kuivatanud pea üheksa aastat alates ajast, mil oli sunnitud oma mõtteviisi ja elustiili muutma. “Kõik algas minu tervisehädadest, misjärel hakkasin enda eest hoolitsema, koguma infot ja kasutama seda, mida loodus pakub,” selgitab ta, olles seda meelt, et “maa on meile kõike andnud, päike seda küpsetanud. Kõigepealt oli maa ja siis tulime meie. Seega maa peal oli meie jaoks juba kõik olemas. Me ei pea midagi leiutama ega miksima, vaid tuleb üles leida see, mida maa on meile andnud: marjad, seened, ravimtaimed, pungad, nõgesed, pähklid, naadid, vesivirn... Piisab, kui manustame neid vahel kasvõi näpuotsaga, siis on keha väga õnnelik.” Maily meenutab, et kuivatamine säilitusviisina on tuntud juba esseenide ajast kaks sajandit enne Kristust. “Nemad kuivatasid ka pähkleid ja seemneid, mida sai ka kahe kivi vahel hõõrudeks pastaks teha, kivi peale päikese kätte kuivama jätta ja siis külmal ajal kasutada.”   Söö värskena isu täis! “Nii mõnigi kord küsitakse minu käest, kas ma nurmenukuteed tahaksin, aga pakkuda on ainult värsket, kui parasjagu ongi nurmenukuaeg. Inimestel on jäänud mulje, et ravimtaimi peab kasutama kuivatatult. Tegelikult kõlbavad nad kohe ja praegu. Näiteks kui ristik või kuusekasvud on olemas, siis pista tassi! Kuivatamine vaid pikendab nende kasutust, sest kuusekasvud on sobilikud vaid kaks nädalat, aga ma tahan neid ka hiljem süüa.” Maily rõhutab, et kõige olulisem on kõike süüa ajal, mil nad on värsked ehk aktiivsed, ja süüa oma isu täis. Kui vilju on palju, siis võiks osa talvevaruks kuivatada. Söö hooajal kõike värskena, ent üleliigne kuivata talvevaruks, sest kuivatatud marjades, puu- ja köögiviljades säilivad lisaks maitseomadustele ka vajalikud vitamiinid ja toiteväärtus. web hosting services top

Kuivatada võib kõike

Tiina Lang, foto: Pildipank123

Söö hooajal kõike värskena, ent üleliigne kuivata talvevaruks, sest kuivatatud marjades, puu- ja köögiviljades säilivad lisaks maitseomadustele ka vajalikud vitamiinid ja toiteväärtus.

Kuivatada võib kõike

“Toit olgu sinu ravim,” meenutab toortaimetoitlane Maily Kerdo (54) Vana-Kreeka arstiteadlase Hippokratese lausungit, “see on tohutult oluline.” Tegeledes oma ettevõtmisega Elja Tarkusteaed (www.elja.ee), kus ta jagab oma kogemusi ja tõekspidamisi toidust, on Maily puuvilju, marju ja köögivilju kuivatanud pea üheksa aastat alates ajast, mil oli sunnitud oma mõtteviisi ja elustiili muutma.

“Kõik algas minu tervisehädadest, misjärel hakkasin enda eest hoolitsema, koguma infot ja kasutama seda, mida loodus pakub,” selgitab ta, olles seda meelt, et “maa on meile kõike andnud, päike seda küpsetanud. Kõigepealt oli maa ja siis tulime meie. Seega maa peal oli meie jaoks juba kõik olemas. Me ei pea midagi leiutama ega miksima, vaid tuleb üles leida see, mida maa on meile andnud: marjad, seened, ravimtaimed, pungad, nõgesed, pähklid, naadid, vesivirn... Piisab, kui manustame neid vahel kasvõi näpuotsaga, siis on keha väga õnnelik.”

Maily meenutab, et kuivatamine säilitusviisina on tuntud juba esseenide ajast kaks sajandit enne Kristust. “Nemad kuivatasid ka pähkleid ja seemneid, mida sai ka kahe kivi vahel hõõrudeks pastaks teha, kivi peale päikese kätte kuivama jätta ja siis külmal ajal kasutada.”

 

Söö värskena isu täis!

“Nii mõnigi kord küsitakse minu käest, kas ma nurmenukuteed tahaksin, aga pakkuda on ainult värsket, kui parasjagu ongi nurmenukuaeg. Inimestel on jäänud mulje, et ravimtaimi peab kasutama kuivatatult. Tegelikult kõlbavad nad kohe ja praegu. Näiteks kui ristik või kuusekasvud on olemas, siis pista tassi! Kuivatamine vaid pikendab nende kasutust, sest kuusekasvud on sobilikud vaid kaks nädalat, aga ma tahan neid ka hiljem süüa.” Maily rõhutab, et kõige olulisem on kõike süüa ajal, mil nad on värsked ehk aktiivsed, ja süüa oma isu täis. Kui vilju on palju, siis võiks osa talvevaruks kuivatada.

Söö hooajal kõike värskena, ent üleliigne kuivata talvevaruks, sest kuivatatud marjades, puu- ja köögiviljades säilivad lisaks maitseomadustele ka vajalikud vitamiinid ja toiteväärtus.
Kuivatada võib kõike
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kuivatada võib kõike
TOIT JA TERVIS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn