Keramiididega naha- ja juuksehooldustooted ning suukaudsed toidulisandid aitavad edukalt keramiidide puudujääke parandada.

Naha pindmises kihis asuvad lipiidid – keramiidid – moodustavad osa naha kaitsebarjäärist, kaitstes nahka dehüdreerumise ja väliste kahjustuste eest. UV-kiirgus, kuiv keskkond, ebasobivad nahahooldustooted ja naha loomulik vananemine vähendavad keramiidide hulka, kahandades naha kaitsevõimet ja muutes selle vastuvõtlikuks väliste mõjutajate suhtes. Nende väga suur kontsentratsioon rakkudes toimib justkui liim, mis aitab rakke koos hoida ja säilitada naha head välimust. Nii nagu naharakkudes, on keramiid ka juuksekarva loomulik osa, aidates selle soomuseid koos hoida. Keramiidi vähesus karva kutiikulis muudab juuksed elutuks ja kuivaks. Vähesuse põhjused on samad, mis naha puhulgi. Nahahoolduses on keramiidid iseäranis tõhusad ekseemi ja psoriaasi ravis ning üleüldiselt kuiva naha ravi- ja kaitsekreemides. Need sobivad suurepäraselt kõikide nahatüüpide puhul. Juuksehoolduses toimivad keramiidid karva silendavalt, sobides eriti hästi kahjustatud ja tuhmide juuste puhul.   Kuigi keramiidid ei ole ilutööstuses sugugi uus avastus, on uute fütokeramiidide kasutuselevõtt viinud selle imelise toimeaine uuesti edetabelite tippu. Keramiidid võivad olla nii sünteetilised kui ka naturaalsed, viimased omakorda jagunevad veel loomseteks ja taimseteks (fütokeramiidid). Kuna loomse keramiidi päritolu allikaks on veiste aju, siis peetakse juba aastaid oluliselt ohutumaks kasutada taimseid ja sünteetilisi keramiide. Suukaudsete toidulisandite puhul võib fütokeramiidide suhtes esineda teatud juhtudel mõningat tundlikkust. Näiteks nisust saadud fütokeramiidid võivad tekitada nisuallergikutel ülitundlikkusreaktsiooni. Keramiididega naha- ja juuksehooldustooted ning suukaudsed toidulisandid aitavad edukalt keramiidide puudujääke parandada. web hosting services top

Keramiidid

Karmen Tamme, fotod: Tootjad

Keramiididega naha- ja juuksehooldustooted ning suukaudsed toidulisandid aitavad edukalt keramiidide puudujääke parandada.

Naha pindmises kihis asuvad lipiidid – keramiidid – moodustavad osa naha kaitsebarjäärist, kaitstes nahka dehüdreerumise ja väliste kahjustuste eest. UV-kiirgus, kuiv keskkond, ebasobivad nahahooldustooted ja naha loomulik vananemine vähendavad keramiidide hulka, kahandades naha kaitsevõimet ja muutes selle vastuvõtlikuks väliste mõjutajate suhtes. Nende väga suur kontsentratsioon rakkudes toimib justkui liim, mis aitab rakke koos hoida ja säilitada naha head välimust. Nii nagu naharakkudes, on keramiid ka juuksekarva loomulik osa, aidates selle soomuseid koos hoida. Keramiidi vähesus karva kutiikulis muudab juuksed elutuks ja kuivaks. Vähesuse põhjused on samad, mis naha puhulgi.

Nahahoolduses on keramiidid iseäranis tõhusad ekseemi ja psoriaasi ravis ning üleüldiselt kuiva naha ravi- ja kaitsekreemides. Need sobivad suurepäraselt kõikide nahatüüpide puhul.

Juuksehoolduses toimivad keramiidid karva silendavalt, sobides eriti hästi kahjustatud ja tuhmide juuste puhul.

 

Kuigi keramiidid ei ole ilutööstuses sugugi uus avastus, on uute fütokeramiidide kasutuselevõtt viinud selle imelise toimeaine uuesti edetabelite tippu.

Keramiidid võivad olla nii sünteetilised kui ka naturaalsed, viimased omakorda jagunevad veel loomseteks ja taimseteks (fütokeramiidid). Kuna loomse keramiidi päritolu allikaks on veiste aju, siis peetakse juba aastaid oluliselt ohutumaks kasutada taimseid ja sünteetilisi keramiide. Suukaudsete toidulisandite puhul võib fütokeramiidide suhtes esineda teatud juhtudel mõningat tundlikkust. Näiteks nisust saadud fütokeramiidid võivad tekitada nisuallergikutel ülitundlikkusreaktsiooni.

Keramiidid
Keramiididega naha- ja juuksehooldustooted ning suukaudsed toidulisandid aitavad edukalt keramiidide puudujääke parandada.
Keramiidid
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Keramiidid
FOOKUSES

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn