Kunagisest indiaani algupärast annavad ligi 200 miljoni elanikuga Brasiilias, kus on sulandunud eri kontinentide rassid ja rahvused, aimu vaid tupi-guaranikeelsed kohanimed.

Brasiiliast mõeldes kangastuvad meile esiti tõenäoliselt maaliline loodus, kirjukostüümsete mulatitaridega sambakarneval, jalgpall ja brasiillaste endi meelepahaks kuritegevus. Tunneme seda maad eelkõige troopilise palmipuude oaasina, millele vastandub mitte samavõrd paradiislik visuaal, mida vahendab film “Cidade de Deus” ehk “Jumala linn”, kus narkootikumid, vägivald ja favela’d joonistavad ehmatava pildi argisest igapäevast. Tegelikult ei saa Brasiiliat kuidagi üheselt hoomata. Selles maailma viiendas suurimas riigis kohtuvad omavahel erinevate juurtega kolooniate järeltulijad, regionaalsed traditsioonid ja eripärad, planeedi kirevaim linnaelu ja rikkalik loodus. Liikudes ükskõik kus suunas, leiab viietunnise reisi kauguselt juba hoopis erinevaid kultuure. Sõbralik Minas Gerais on tuntust kogunud köögikultuuri ja istandustega, Rio loomehoovuse, sära ja eneseteadlikkusega, São Paulo lõputu kivilinna ja vaibumatu liiklusega. Lisandub veel mustmiljon subkultuuri. Brasiilia on Eestiga võrreldes väga noor riik, mis tähendab, et omakultuuri põhijooni ei saa otsida sealsete iidsete vihmametsade vahelt, vaid ehk paar-kolm generatsiooni tagasi sisse rännanud vana- ning vanavanemate sünnitunnistustelt. Riigi lõunaosas domineerivad kunagised Saksa, Itaalia ja Hollandi kolooniad ehk Paraná, Santa Catarina ja Rio Grande do Sul on läbi viimaste sajandite saanud küll Brasiilia näo, ent märksa mahedama ja europiidsema kui on näiteks põhjapoolne Aafrika ning indiaani juurtega Bahia osariik. Valdavalt võlgneb Brasiilia oma keelelise ja kultuurilise identiteedi Portugalile, mis eristab teda ülejäänud hispaaniakeelsest Lõuna-Ameerikast. Just Portugali maadeavastajad olid need, kes 16. sajandil sellele 2–4miljonilise indiaanlastest elanikkonnaga maale kanda kinnitasid ning sillutasid tee ka järgnevatele immigrantide voole Aafrikast, Euroopast ja Lähis-Idast. Täna on Brasiilia ligi 200 miljoni elanikuga hiigelriik, kus kunagisest indiaani algupärast ei anna oluliselt aimu muu, kui tupi-guaranikeelsed kohanimed.   Kunagisest indiaani algupärast annavad ligi 200 miljoni elanikuga Brasiilias, kus on sulandunud eri kontinentide rassid ja rahvused, aimu vaid tupi-guaranikeelsed kohanimed. web hosting services top

Brasiilia, rõõmus kaos

Roberta Laas, fotod: Pildipank123

Kunagisest indiaani algupärast annavad ligi 200 miljoni elanikuga Brasiilias, kus on sulandunud eri kontinentide rassid ja rahvused, aimu vaid tupi-guaranikeelsed kohanimed.

Brasiilia, rõõmus kaos

Brasiiliast mõeldes kangastuvad meile esiti tõenäoliselt maaliline loodus, kirjukostüümsete mulatitaridega sambakarneval, jalgpall ja brasiillaste endi meelepahaks kuritegevus. Tunneme seda maad eelkõige troopilise palmipuude oaasina, millele vastandub mitte samavõrd paradiislik visuaal, mida vahendab film “Cidade de Deus” ehk “Jumala linn”, kus narkootikumid, vägivald ja favela’d joonistavad ehmatava pildi argisest igapäevast.

Tegelikult ei saa Brasiiliat kuidagi üheselt hoomata. Selles maailma viiendas suurimas riigis kohtuvad omavahel erinevate juurtega kolooniate järeltulijad, regionaalsed traditsioonid ja eripärad, planeedi kirevaim linnaelu ja rikkalik loodus. Liikudes ükskõik kus suunas, leiab viietunnise reisi kauguselt juba hoopis erinevaid kultuure. Sõbralik Minas Gerais on tuntust kogunud köögikultuuri ja istandustega, Rio loomehoovuse, sära ja eneseteadlikkusega, São Paulo lõputu kivilinna ja vaibumatu liiklusega. Lisandub veel mustmiljon subkultuuri.

Brasiilia on Eestiga võrreldes väga noor riik, mis tähendab, et omakultuuri põhijooni ei saa otsida sealsete iidsete vihmametsade vahelt, vaid ehk paar-kolm generatsiooni tagasi sisse rännanud vana- ning vanavanemate sünnitunnistustelt. Riigi lõunaosas domineerivad kunagised Saksa, Itaalia ja Hollandi kolooniad ehk Paraná, Santa Catarina ja Rio Grande do Sul on läbi viimaste sajandite saanud küll Brasiilia näo, ent märksa mahedama ja europiidsema kui on näiteks põhjapoolne Aafrika ning indiaani juurtega Bahia osariik.

Valdavalt võlgneb Brasiilia oma keelelise ja kultuurilise identiteedi Portugalile, mis eristab teda ülejäänud hispaaniakeelsest Lõuna-Ameerikast. Just Portugali maadeavastajad olid need, kes 16. sajandil sellele 2–4miljonilise indiaanlastest elanikkonnaga maale kanda kinnitasid ning sillutasid tee ka järgnevatele immigrantide voole Aafrikast, Euroopast ja Lähis-Idast. Täna on Brasiilia ligi 200 miljoni elanikuga hiigelriik, kus kunagisest indiaani algupärast ei anna oluliselt aimu muu, kui tupi-guaranikeelsed kohanimed.

 

Brasiilia, rõõmus kaos
Kunagisest indiaani algupärast annavad ligi 200 miljoni elanikuga Brasiilias, kus on sulandunud eri kontinentide rassid ja rahvused, aimu vaid tupi-guaranikeelsed kohanimed.
Brasiilia, rõõmus kaos
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Brasiilia, rõõmus kaos
PUHKUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn