Järgmisest aastast on Ameerika Ühendriikides transrasvade kasutamine toidus keelustatud – need on kahjulikud.

Novaatorlik Taani oli transrasvad keelustanud juba 2003. aastal ja südame isheemiatõppe haigestumine on väidetavalt just seetõttu seal vähenenud poole võrra. Ameerika loodab, et transrasvade kadumisega kaob ka elanike vähenemine umbes 7000 surma võrra aastas. Pluss need, kes on lihtsalt haiguse tõttu töövõimetud, sest just südame-veresoonkonnahaigused on need, milles transrasvu süüdistatakse. “Transrasvhapped tõstavad LDL (n-ö halva) kolesterooli taset ja langetavad HDL (n-ö hea) kolesterooli taset. Suuremas hulgas ja pikema aja jooksul tarbides on neil veresoonte endoteeli kahjustav toime, mis omakorda suurendab südamehaiguste riski. Transrasvhappeid on seostatud ka teist tüüpi diabeeti haigestumise suurenenud riskiga,” täpsustab funktsionaalse toitumise nõustaja Eliisa Lukk. Eestis on südame- ja veresoonkonnahaigused suremuse põhjus number üks, kuid loomulikult ei saa siin ainult transrasvu süüdistada. Suitsetamine, vähene liikumine, liialt soola ja ka liigselt muid rasvu ja suhkruid mõjub sarnaselt. Tegelikult on meil tänu nõukaajale isegi kerge eelis, transrasvu sisaldavaid toite eriti saada polnud. Millised need lisaks Kalevi šokolaadikommidele siis veel olid? Ja miks transrasva üldse toidu sisse oli vaja panna?   Transrasv: tööstuslik ja looduslik Nimelt leiutas keegi, et kui rõhu all õlile vesinikku lisada, on õli tahke, mis omakorda kergendab sellest isuäratavate toodete tegemist. Mäletate ju kodus tehtud vastlakukleid, kus hoolega vispeldatud vahukoor veidi aega hiljem vormist vajuma hakkas nagu väikelapse kätte usaldatud jäätis. Pritsi aga kaunistuseks tahkestatud ehk hüdrogeenitud õlist vahukoort ja voilà! Kaunidus püsib ka toatemperatuuril. “Valmis kreem ei kaota oma kuju ega kohevust seitsme päeva jooksul,” reklaamib kiri taimse vahukoore pakil, kuid õnneks abistavad tahkestatud rasva stabilisaatorid. Komme ei pea külmletist müüma ja võileivamääret, näiteks margariini, võib südamerahus köögilaual hoida, pabistamata, et see seal paari päevaga täielikult rääsub. See on ilus püsimise kõrval teine hea asi – tahkestatud rasv ei lähe kiiresti halvaks. Järgmisest aastast on Ameerika Ühendriikides transrasvade kasutamine toidus keelustatud – need on kahjulikud. web hosting services top

Transrasvad kaovad

Madli Zobel, fotod: Pildipank123, erakogu

Järgmisest aastast on Ameerika Ühendriikides transrasvade kasutamine toidus keelustatud – need on kahjulikud.

Transrasvad kaovad

Novaatorlik Taani oli transrasvad keelustanud juba 2003. aastal ja südame isheemiatõppe haigestumine on väidetavalt just seetõttu seal vähenenud poole võrra. Ameerika loodab, et transrasvade kadumisega kaob ka elanike vähenemine umbes 7000 surma võrra aastas. Pluss need, kes on lihtsalt haiguse tõttu töövõimetud, sest just südame-veresoonkonnahaigused on need, milles transrasvu süüdistatakse.

“Transrasvhapped tõstavad LDL (n-ö halva) kolesterooli taset ja langetavad HDL (n-ö hea) kolesterooli taset. Suuremas hulgas ja pikema aja jooksul tarbides on neil veresoonte endoteeli kahjustav toime, mis omakorda suurendab südamehaiguste riski. Transrasvhappeid on seostatud ka teist tüüpi diabeeti haigestumise suurenenud riskiga,” täpsustab funktsionaalse toitumise nõustaja Eliisa Lukk.

Eestis on südame- ja veresoonkonnahaigused suremuse põhjus number üks, kuid loomulikult ei saa siin ainult transrasvu süüdistada. Suitsetamine, vähene liikumine, liialt soola ja ka liigselt muid rasvu ja suhkruid mõjub sarnaselt.

Tegelikult on meil tänu nõukaajale isegi kerge eelis, transrasvu sisaldavaid toite eriti saada polnud. Millised need lisaks Kalevi šokolaadikommidele siis veel olid? Ja miks transrasva üldse toidu sisse oli vaja panna?

 

Transrasv: tööstuslik ja looduslik

Nimelt leiutas keegi, et kui rõhu all õlile vesinikku lisada, on õli tahke, mis omakorda kergendab sellest isuäratavate toodete tegemist. Mäletate ju kodus tehtud vastlakukleid, kus hoolega vispeldatud vahukoor veidi aega hiljem vormist vajuma hakkas nagu väikelapse kätte usaldatud jäätis. Pritsi aga kaunistuseks tahkestatud ehk hüdrogeenitud õlist vahukoort ja voilà! Kaunidus püsib ka toatemperatuuril. “Valmis kreem ei kaota oma kuju ega kohevust seitsme päeva jooksul,” reklaamib kiri taimse vahukoore pakil, kuid õnneks abistavad tahkestatud rasva stabilisaatorid. Komme ei pea külmletist müüma ja võileivamääret, näiteks margariini, võib südamerahus köögilaual hoida, pabistamata, et see seal paari päevaga täielikult rääsub. See on ilus püsimise kõrval teine hea asi – tahkestatud rasv ei lähe kiiresti halvaks.

Järgmisest aastast on Ameerika Ühendriikides transrasvade kasutamine toidus keelustatud – need on kahjulikud.
Transrasvad kaovad
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Transrasvad kaovad
TOIT JA TERVIS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn