Veealuse maailma toiduahela lõpus asuvates vetikates on ülivõimsaid toimeaineid, mis muudavad need tagasihoidlikud taimekesed ilutööstuses kõrgelt hinnatud tooraineks.

Vetikad sisaldavad palju proteiine, aminohappeid ja mineraale ning stimuleerivad kollageeni teket, parandavad nahatooni ja vähendavad vananemismärke. Vetikaekstrakte kasutatakse niisutavates naha- ja juuksehooldustoodetes, päikesekaitse- ja nahapuhastustoodetes, juuksevärvides ning isegi jumestuskreemides. Kõik vetikad on tugevad antioksüdandid, mis vähendavad vananemist kiirendavate vabade radikaalide mõju. Noorendavatest ja pinguldavatest nahahooldustoodetest võib peaaegu alati mõne vetikaekstrakti leida. Üks enim uuritud vetikaliike on pruunvetikas. Tema ekstrakt sisaldab kõrges kontsentratsioonis oomega-6- ja oomega-3-rasvhappeid, mis aitavad suurendada kollageeni ja elastiini teket ning pinguldavad nahka. Punavetikatel on lisaks vananemist pidurdavale toimele ka märkimisväärne UVA-kiirgust absorbeeriv mõju, mis teeb temast loodusliku päikesekaitse. Jaapanist pärit Okinawa punavetikas on rikkalikult polüsahhariide, mis aitavad taastada naha kaitsebarjääri ja suurendada selle niiskustaset. Mõned punavetika liigid on antimikroobse toimega ja seetõttu kasutatakse neid ebapuhta naha hoolduses. Rohevetikates ja sinirohevetikates (spirulina) on ohtralt fütokemikaale, mis on niisutava, taastava, põletikuvastase ja nahatooni ühtlustava toimega. Näiteks spirulina-vetikas kuulub oma erakordse toitainetekülluse tõttu ülivõimsate superfoods’ide hulka, olles ühtviisi kasulik nii nahahoolduses kui ka toidus. Sama hea toime tõttu kui nahahoolduses on vetikaekstraktid hinnatud ka juuksehoolduses. Pruunvetikatest on abi, kui juuksed hõrenevad või on peanaha probleeme, kuna nad sisaldavad ohtralt mineraale (magneesiumi, kaltsiumi, rauda, kaaliumi) ja vitamiine (A, B1, B6, B2, C), mida vajab terve peanahk. Punavetikad on aga väga tõhusad puhastavates juuksetoodetes, kuna nad eemaldavad mustust juuksekarva kuivatamata. Lisaks vähendavad nad hargnevaid juukseotsi, muudavad juuksed pehmeks ja annavad läiget. Veealuse maailma toiduahela lõpus asuvates vetikates on ülivõimsaid toimeaineid, mis muudavad need tagasihoidlikud taimekesed ilutööstuses kõrgelt hinnatud tooraineks. web hosting services top

Vetikad

Karmen Tamme, fotod: Tootjad

Veealuse maailma toiduahela lõpus asuvates vetikates on ülivõimsaid toimeaineid, mis muudavad need tagasihoidlikud taimekesed ilutööstuses kõrgelt hinnatud tooraineks.

Vetikad

Vetikad sisaldavad palju proteiine, aminohappeid ja mineraale ning stimuleerivad kollageeni teket, parandavad nahatooni ja vähendavad vananemismärke. Vetikaekstrakte kasutatakse niisutavates naha- ja juuksehooldustoodetes, päikesekaitse- ja nahapuhastustoodetes, juuksevärvides ning isegi jumestuskreemides. Kõik vetikad on tugevad antioksüdandid, mis vähendavad vananemist kiirendavate vabade radikaalide mõju. Noorendavatest ja pinguldavatest nahahooldustoodetest võib peaaegu alati mõne vetikaekstrakti leida.

Üks enim uuritud vetikaliike on pruunvetikas. Tema ekstrakt sisaldab kõrges kontsentratsioonis oomega-6- ja oomega-3-rasvhappeid, mis aitavad suurendada kollageeni ja elastiini teket ning pinguldavad nahka.

Punavetikatel on lisaks vananemist pidurdavale toimele ka märkimisväärne UVA-kiirgust absorbeeriv mõju, mis teeb temast loodusliku päikesekaitse. Jaapanist pärit Okinawa punavetikas on rikkalikult polüsahhariide, mis aitavad taastada naha kaitsebarjääri ja suurendada selle niiskustaset. Mõned punavetika liigid on antimikroobse toimega ja seetõttu kasutatakse neid ebapuhta naha hoolduses.

Rohevetikates ja sinirohevetikates (spirulina) on ohtralt fütokemikaale, mis on niisutava, taastava, põletikuvastase ja nahatooni ühtlustava toimega. Näiteks spirulina-vetikas kuulub oma erakordse toitainetekülluse tõttu ülivõimsate superfoods’ide hulka, olles ühtviisi kasulik nii nahahoolduses kui ka toidus.

Sama hea toime tõttu kui nahahoolduses on vetikaekstraktid hinnatud ka juuksehoolduses. Pruunvetikatest on abi, kui juuksed hõrenevad või on peanaha probleeme, kuna nad sisaldavad ohtralt mineraale (magneesiumi, kaltsiumi, rauda, kaaliumi) ja vitamiine (A, B1, B6, B2, C), mida vajab terve peanahk. Punavetikad on aga väga tõhusad puhastavates juuksetoodetes, kuna nad eemaldavad mustust juuksekarva kuivatamata. Lisaks vähendavad nad hargnevaid juukseotsi, muudavad juuksed pehmeks ja annavad läiget.

Veealuse maailma toiduahela lõpus asuvates vetikates on ülivõimsaid toimeaineid, mis muudavad need tagasihoidlikud taimekesed ilutööstuses kõrgelt hinnatud tooraineks.
Vetikad
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Vetikad
FOOKUSES

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn