“Mu elu keskne tugisammas on armastus. Armastus oma lähedaste, inimeste, elu ja kõige ümbritseva vastu,” sõnab helilooja Priit Pajusaar, pelgamata tunnistada, et ka tema sisemist põlemist suunab ja juhib armastus.

Kes sind omal ajal muusika juurde juhatas? Vanemad ja minust 16 aastat vanem õde panid tähele, et olin musikaalne ja ühel heal päeval vediti mind muusikakeskkooli sisseastumiskatsetele. Puiklesin vastu, aga keegi ei kuulanud. Sain sisse. Mind on mõjutanud väga head õpetajad, kes tol ajal tundusid kurja ja mitte arusaajana, aga tagasi mõeldes mõistan, kuivõrd targad nad olid. Klaveriõpetaja Ülle Sisa oli vinge, aga erakordselt karm. Küll mul oli raske ja temal minuga, aga ometi ta hoidis mind. Mu hilisem trompetiõpetaja Aavo Ots suunas mind koorijuhtimise juurde. Astusingi konservatooriumi nii trompeti- kui ka koorijuhtimise erialale, et oleks varuvariant: kui ei ole mõtet trompetiga pusida, siis on mul veel koorijuhtimise ja muusikaõpetaja eriala. Konservatooriumis oli mul karm, hirmuäratav ja omamoodi südamlik õppejõud Harri Otsa, keda kõik kartsid, aga minul tekkis temaga väga hea kontakt. Ma ei peljanud talle oma heliloomingut näidata – kirjutasin tol ajal koorilaule. Ta küll pahandas ja sain tema käest sõimata, et neid ei suuda laulda ükski (taidlus)koor, aga ta kannustas mind. Tahtis, et ma oleksin hakanud Eino Tambergi juures kompositsiooni õppima, ja mul on kahju, et ma ei haaranud tol ajal sest kinni, aga olen tänulik, et ta mind utsitas. Väga palju andis mulle ka mu dirigeerimise õppejõud Olev Oja. Nimetatud õpetajad on justkui tugisambad, kuigi olulisi õpetajaid on olnud rohkem.   Utsitati sind palju harjutama? Ema oli üsna kõva käega: enne ma klaveri tagant püsti ei tõusnud või trompetiharjutamist ei jätnud, kui vajalik aeg oli harjutatud. See ei olnud lahe. Harjutades kuulsin, kuidas teised poisid tänaval mängisid palli ja sõitsid jalgratastega. Vahepeal lasid meie uksekella, küsides, miks ma õue ei tule. Kui teised lapsed olid juba tuppa läinud ja mul olid harjutamised harjutatud, võtsin ratta ja kihutasin mööda Nõmme tänavaid üksinda ning laadisin end maha. Aga muud varianti ei ole, harjutamata ei tule midagi. Ole kui andekas tahes, aga kui sa tööd ei tee, siis oled null. Olemuselt olen laisk, ent mul oli mingi sisemine jõud oma asjad ära teha. Koolipõlv ei olnud lihtne, oli kõvasti pusimist. Mul ei olnud nii head mälu nagu paljudel, et muusikalist materjali kerge vaevaga pähe õppida, aga tõenäoliselt on muusikaõpingud ka mu mälu treeninud. “Mu elu keskne tugisammas on armastus. Armastus oma lähedaste, inimeste, elu ja kõige ümbritseva vastu,” sõnab helilooja Priit Pajusaar, pelgamata tunnistada, et ka tema sisemist põlemist suunab ja juhib armastus. web hosting services top

Ei tohi keskenduda valedele asjadele

Tiina Lang, fotod: Erakogu

“Mu elu keskne tugisammas on armastus. Armastus oma lähedaste, inimeste, elu ja kõige ümbritseva vastu,” sõnab helilooja Priit Pajusaar, pelgamata tunnistada, et ka tema sisemist põlemist suunab ja juhib armastus.

Ei tohi keskenduda valedele asjadele

Kes sind omal ajal muusika juurde juhatas?

Vanemad ja minust 16 aastat vanem õde panid tähele, et olin musikaalne ja ühel heal päeval vediti mind muusikakeskkooli sisseastumiskatsetele. Puiklesin vastu, aga keegi ei kuulanud. Sain sisse. Mind on mõjutanud väga head õpetajad, kes tol ajal tundusid kurja ja mitte arusaajana, aga tagasi mõeldes mõistan, kuivõrd targad nad olid. Klaveriõpetaja Ülle Sisa oli vinge, aga erakordselt karm. Küll mul oli raske ja temal minuga, aga ometi ta hoidis mind. Mu hilisem trompetiõpetaja Aavo Ots suunas mind koorijuhtimise juurde. Astusingi konservatooriumi nii trompeti- kui ka koorijuhtimise erialale, et oleks varuvariant: kui ei ole mõtet trompetiga pusida, siis on mul veel koorijuhtimise ja muusikaõpetaja eriala. Konservatooriumis oli mul karm, hirmuäratav ja omamoodi südamlik õppejõud Harri Otsa, keda kõik kartsid, aga minul tekkis temaga väga hea kontakt. Ma ei peljanud talle oma heliloomingut näidata – kirjutasin tol ajal koorilaule. Ta küll pahandas ja sain tema käest sõimata, et neid ei suuda laulda ükski (taidlus)koor, aga ta kannustas mind. Tahtis, et ma oleksin hakanud Eino Tambergi juures kompositsiooni õppima, ja mul on kahju, et ma ei haaranud tol ajal sest kinni, aga olen tänulik, et ta mind utsitas. Väga palju andis mulle ka mu dirigeerimise õppejõud Olev Oja. Nimetatud õpetajad on justkui tugisambad, kuigi olulisi õpetajaid on olnud rohkem.

 

Utsitati sind palju harjutama?

Ema oli üsna kõva käega: enne ma klaveri tagant püsti ei tõusnud või trompetiharjutamist ei jätnud, kui vajalik aeg oli harjutatud. See ei olnud lahe. Harjutades kuulsin, kuidas teised poisid tänaval mängisid palli ja sõitsid jalgratastega. Vahepeal lasid meie uksekella, küsides, miks ma õue ei tule. Kui teised lapsed olid juba tuppa läinud ja mul olid harjutamised harjutatud, võtsin ratta ja kihutasin mööda Nõmme tänavaid üksinda ning laadisin end maha. Aga muud varianti ei ole, harjutamata ei tule midagi. Ole kui andekas tahes, aga kui sa tööd ei tee, siis oled null. Olemuselt olen laisk, ent mul oli mingi sisemine jõud oma asjad ära teha. Koolipõlv ei olnud lihtne, oli kõvasti pusimist. Mul ei olnud nii head mälu nagu paljudel, et muusikalist materjali kerge vaevaga pähe õppida, aga tõenäoliselt on muusikaõpingud ka mu mälu treeninud.

“Mu elu keskne tugisammas on armastus. Armastus oma lähedaste, inimeste, elu ja kõige ümbritseva vastu,” sõnab helilooja Priit Pajusaar, pelgamata tunnistada, et ka tema sisemist põlemist suunab ja juhib armastus.
Ei tohi keskenduda valedele asjadele
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Ei tohi keskenduda valedele asjadele
NÜÜD TEISITI

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn