Identsed ühemunaraku- või erinevad kaksikud – see on võimalus, mida ei saa valida ja mida teised ette ei kujuta: alustada elu paarina ja mitte kunagi saada olla ainus. Kas see on edasises elus pluss või miinus?

“Meie isa suri, kui olin ülikoolis. Emaga juhtus raske autoõnnetus. Kuid ma pole iial mõelnud, et Maret võiks minu kõrvalt kaduda,” ütleb Mareti kaksikvend Märt Miljan. “Maret on surematu! See paneb küll mõtlema, et kus lõppen mina ja kas Maret on osa minust, kes sureb koos minuga – muud võimalust pole.” Märt ja Maret, nagu te juba aimasite, on erimunarakukaksikud, kes on veetnud ühe katuse all rohkem kui pool oma 35aastasest elust. Nad olid pere pesamunad. Kuid mitte ainsad, kes selles peres nii-öelda ühte patta pandi. Umbes kaheksa aastat vanemad õed, kes polnud küll kaksikud, vaid lihtsalt väikese vanusevahega, olid koondnimetusega “suured”. Märt ja Maret lõpetavad teineteise lauseid, mõistavad maailma samamoodi ja kiidavad teineteisele takka. “Mu elukaaslane ütleb, et kui meie vestlust kuulata, siis see on nagu kajakamber,” sõnab Maret. “Me olime pesamunad ega pidanud iial omavahel võistlema. Meid ei võrreldud omavahel, vaid suurtega. Pigem olime võitmatu tiim ja maailm pidi end meile tõestama. Isekeskis kaklesime küll vahepeal.” “Me ise olime vist ainsad, keda see ei häirinud, viie minuti pärast jälle mängisime koos.” “Midagi seletada pole vaja, mõistame teineteist pilgust.” “Ja hiljem on tunne, et maailm petab mind! Lähisuhetes see ei käigi nii, et tülitseme ja see on viie minuti pärast möödas.” “Lähisuhetes on palju sellist, mis päriselus ei toimi, kuigi meie kasvasime üles, pidades seda enesestmõistetavaks. Kui kaksikuna oled harjunud, et teine saab sinust alati aru, siis täiskasvanuna lähisuhteid luues oli üllatav, et oma ootustest ja vajadustest on vaja rääkida ja niisama ei mõistetagi. Või olukord, kus mul tuleb mõte õppida midagi täiesti uut. Kolme päeva pärast tuleb Märt sama mõttega ja fantaseerime sel teemal terve õhtu. Siis on see mõte läinud ja meie elukaaslased ei saa aru, kuidas teid see järsku ei huvita, kui arutasite nii kirglikult, kuidas te seda tegema hakkate. Me ise saame küll aru, et see on enesestmõistetav, et oli lihtsalt mõttevälgatus.” Identsed ühemunaraku- või erinevad kaksikud – see on võimalus, mida ei saa valida ja mida teised ette ei kujuta: alustada elu paarina ja mitte kunagi saada olla ainus. Kas see on edasises elus pluss või miinus? web hosting services top

Kaksinda või üksinda

Madli Zobel, fotod: Erakogu

Identsed ühemunaraku- või erinevad kaksikud – see on võimalus, mida ei saa valida ja mida teised ette ei kujuta: alustada elu paarina ja mitte kunagi saada olla ainus. Kas see on edasises elus pluss või miinus?

Kaksinda või üksinda

“Meie isa suri, kui olin ülikoolis. Emaga juhtus raske autoõnnetus. Kuid ma pole iial mõelnud, et Maret võiks minu kõrvalt kaduda,” ütleb Mareti kaksikvend Märt Miljan. “Maret on surematu! See paneb küll mõtlema, et kus lõppen mina ja kas Maret on osa minust, kes sureb koos minuga – muud võimalust pole.” Märt ja Maret, nagu te juba aimasite, on erimunarakukaksikud, kes on veetnud ühe katuse all rohkem kui pool oma 35aastasest elust. Nad olid pere pesamunad. Kuid mitte ainsad, kes selles peres nii-öelda ühte patta pandi. Umbes kaheksa aastat vanemad õed, kes polnud küll kaksikud, vaid lihtsalt väikese vanusevahega, olid koondnimetusega “suured”.

Märt ja Maret lõpetavad teineteise lauseid, mõistavad maailma samamoodi ja kiidavad teineteisele takka. “Mu elukaaslane ütleb, et kui meie vestlust kuulata, siis see on nagu kajakamber,” sõnab Maret. “Me olime pesamunad ega pidanud iial omavahel võistlema. Meid ei võrreldud omavahel, vaid suurtega. Pigem olime võitmatu tiim ja maailm pidi end meile tõestama. Isekeskis kaklesime küll vahepeal.”

“Me ise olime vist ainsad, keda see ei häirinud, viie minuti pärast jälle mängisime koos.” “Midagi seletada pole vaja, mõistame teineteist pilgust.”

“Ja hiljem on tunne, et maailm petab mind! Lähisuhetes see ei käigi nii, et tülitseme ja see on viie minuti pärast möödas.”

“Lähisuhetes on palju sellist, mis päriselus ei toimi, kuigi meie kasvasime üles, pidades seda enesestmõistetavaks. Kui kaksikuna oled harjunud, et teine saab sinust alati aru, siis täiskasvanuna lähisuhteid luues oli üllatav, et oma ootustest ja vajadustest on vaja rääkida ja niisama ei mõistetagi. Või olukord, kus mul tuleb mõte õppida midagi täiesti uut. Kolme päeva pärast tuleb Märt sama mõttega ja fantaseerime sel teemal terve õhtu. Siis on see mõte läinud ja meie elukaaslased ei saa aru, kuidas teid see järsku ei huvita, kui arutasite nii kirglikult, kuidas te seda tegema hakkate. Me ise saame küll aru, et see on enesestmõistetav, et oli lihtsalt mõttevälgatus.”

Identsed ühemunaraku- või erinevad kaksikud – see on võimalus, mida ei saa valida ja mida teised ette ei kujuta: alustada elu paarina ja mitte kunagi saada olla ainus. Kas see on edasises elus pluss või miinus?
Kaksinda või üksinda
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kaksinda või üksinda
HINGENÕU

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn