“Üksainus asi elus on kindel: kõik muutub. Kui millegi külge klammerdud, siis ei taju enam tõde ega muutumist,” nendib näitlejast muusik ja õppejõud Kärt Tomingas, pidades oluliseks kohalolu hetkes.

Kärdi mõttekaar, mille kulgu on haarav jälgida, lendleb kindlalt nagu puri pärituules. Hoogu minnes unustab ta hetkeks alguspunkti – “Mida sa nüüd küsisidki?” –, jõudes vastuseni veelgi laiema haardega. Ta ei pillu sõnu tühiste ebemetena õhku, vaid laseb neil kanda sõnumit oma aususes, otsekohesuses ja heatahtlikkuses, millega kaasneb respekt. Samas on temas kõhklust: kas ta ei tekita maailma juurde tühja müra, mis oleks podin või soselemine tema enda hingest? Sinna heidab ta pelguseta pilgu. Hinnanguteta, olles muutumises. Ka argises. Kui veel kahe aasta eest oli näiteks hommikune treening Kärdile pigem erand kui reegel, siis nüüd “ellujäämise küsimus” – seega hädavajalik. Temaga on mõnus ja turvaline koostööd teha. Ka siis, kui väsimus, tühi kõht ja jahe ilm võiksid üksteist oma tujudes üle trumbata, ent Kärt valitseb neid vähimagi aimatava pingutuseta, kilbiks professionaalsus ja leevenduseks huumor, mis loovad helge õhkkonna.   Oma viimaste aastate loomingu oled sa koondanud uuele autoriplaadile “Tähistus”, mis peaks ilmuma veel sel sügisel? See on mu neljas autoriplaat, kus on kaksteist lugu aastatest 2015–2016. Salvestasime seda eelmisel suvel koos bändiga minu maakodus. Aasta aega oleme materjali täiendanud ja täiustanud, partiisid juurde lisanud. Käsil on stuudiotöö. Plaat on pigem mõtlik ja enesesse vaatav, aga ehk leidub ka üllatavat. Peamine, et see kedagi puudutaks, toetaks, inspireeriks. Olen Hooandjas tuge küsinud, et materjal plaadile saaks. Kui inimesed toetavad, siis näed ja tunned tuge ning jõudu, ükspuha, kui suur summa on olnud. Tajud, et kellelegi on see muusika ja sõnum olulised peale enese. Hooandja on lõpmatult toetav keskkond. “Üksainus asi elus on kindel: kõik muutub. Kui millegi külge klammerdud, siis ei taju enam tõde ega muutumist,” nendib näitlejast muusik ja õppejõud Kärt Tomingas, pidades oluliseks kohalolu hetkes. web hosting services top

Kohalolu hetkes

Tiina Lang, fotod: Merlis Lätti

“Üksainus asi elus on kindel: kõik muutub. Kui millegi külge klammerdud, siis ei taju enam tõde ega muutumist,” nendib näitlejast muusik ja õppejõud Kärt Tomingas, pidades oluliseks kohalolu hetkes.

Kohalolu hetkes

Kärdi mõttekaar, mille kulgu on haarav jälgida, lendleb kindlalt nagu puri pärituules. Hoogu minnes unustab ta hetkeks alguspunkti – “Mida sa nüüd küsisidki?” –, jõudes vastuseni veelgi laiema haardega. Ta ei pillu sõnu tühiste ebemetena õhku, vaid laseb neil kanda sõnumit oma aususes, otsekohesuses ja heatahtlikkuses, millega kaasneb respekt. Samas on temas kõhklust: kas ta ei tekita maailma juurde tühja müra, mis oleks podin või soselemine tema enda hingest? Sinna heidab ta pelguseta pilgu. Hinnanguteta, olles muutumises. Ka argises. Kui veel kahe aasta eest oli näiteks hommikune treening Kärdile pigem erand kui reegel, siis nüüd “ellujäämise küsimus” – seega hädavajalik.

Temaga on mõnus ja turvaline koostööd teha. Ka siis, kui väsimus, tühi kõht ja jahe ilm võiksid üksteist oma tujudes üle trumbata, ent Kärt valitseb neid vähimagi aimatava pingutuseta, kilbiks professionaalsus ja leevenduseks huumor, mis loovad helge õhkkonna.

 

Oma viimaste aastate loomingu oled sa koondanud uuele autoriplaadile “Tähistus”, mis peaks ilmuma veel sel sügisel?

See on mu neljas autoriplaat, kus on kaksteist lugu aastatest 2015–2016. Salvestasime seda eelmisel suvel koos bändiga minu maakodus. Aasta aega oleme materjali täiendanud ja täiustanud, partiisid juurde lisanud. Käsil on stuudiotöö. Plaat on pigem mõtlik ja enesesse vaatav, aga ehk leidub ka üllatavat. Peamine, et see kedagi puudutaks, toetaks, inspireeriks. Olen Hooandjas tuge küsinud, et materjal plaadile saaks. Kui inimesed toetavad, siis näed ja tunned tuge ning jõudu, ükspuha, kui suur summa on olnud. Tajud, et kellelegi on see muusika ja sõnum olulised peale enese. Hooandja on lõpmatult toetav keskkond.

“Üksainus asi elus on kindel: kõik muutub. Kui millegi külge klammerdud, siis ei taju enam tõde ega muutumist,” nendib näitlejast muusik ja õppejõud Kärt Tomingas, pidades oluliseks kohalolu hetkes.
Kohalolu hetkes
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kohalolu hetkes
ISIKSUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn