Jahedad ilmad, vähene õhuniiskus ja mitu kihti sooje riideid muudavad naha ja juuksed kiiresti kuivaks ning sobiva niiskustasakaalu säilitamise keeruliseks. Seetõttu tasub haarata naha- ja juuksehoolduse ühe tõhusama salarelva – õlide – järele.

Selleks et õlidest välja pigistada kõik kasulik, mida need on võimelised andma, on hea teada nende õigeid kasutusviise. Väga oluline on mõista, et õli iseenesest ei ole niisutav vahend. Ükskõik kui kvaliteetse ja loodusliku õliga on tegu, läbi naha see ei imendu. Õli jääb tiheda kaitsva kihina naha pindmisse kihti – sinna, kus on ka surnud naharakud – ning lukustab nahka niiskuse, mis seal juba olemas on. Kõige õigem hetk keha õlitada on vahetult peale dušši, kui nahk on veel soe ja niiske. Juhul kui su nahk on kuiv ja veevaene, siis kasuta eelnevalt hästiimenduvat niisutavat emulsiooni ning alles peale seda masseeri nahale meelepärast õli. Niisutavad seerumid ja kreemid, mis on kantud õli peale, on lihtsalt maha visatud vaev. Läbi õli ei imendu ükski niisutav koostisosa.   Kellele milline õli? Õlide puhul on mingil määral õigustatud kartus, et need ummistavad poore. Tõepoolest, mineraalõli (nt beebiõli) teeb seda kindlasti, kuid ka looduslikud õlid, nagu oliiviõli ja koosrasv, kipuvad poore ummistama. Seepärast kasuta näole n-ö kergemaid õlisid, nagu viinamarjaseemne-, aprikoosi-, magusa mandli, argaania- või marulaõli. Rasusele nahale sobib enim jojoobiõli, mis aitab normaliseerida naha rasutootmist. Naftast saadav odav kõrvalprodukt – mineraalõli – ei ole nahale just otseselt kahjulik, kuid sel ei ole ka mitte midagi kasulikku antioksüdante, vitamiine ja kasulikke rasvhappeid sisaldavate looduslike õlide kõrval anda. Üks väärtuslikuma koostisega õli on argaaniaõli, mis sisaldab eriti kõrges kontsentratsioonis kortsude teket pidurdavat ning nahka taastavat A- ja E-vitamiini. Marula- ja kibuvitsaõli sisaldavad märkimisväärselt C-vitamiini ning sageli teenimatult tagaplaanile jääv päevalilleõli peidab endas suures koguses E-vitamiini. Jahedad ilmad, vähene õhuniiskus ja mitu kihti sooje riideid muudavad naha ja juuksed kiiresti kuivaks ning sobiva niiskustasakaalu säilitamise keeruliseks. Seetõttu tasub haarata naha- ja juuksehoolduse ühe tõhusama salarelva – õlide – järele. web hosting services top

Kasuta õli õigesti

Karmen Tamme, fotod: Tootjad, Pildipank 123

Jahedad ilmad, vähene õhuniiskus ja mitu kihti sooje riideid muudavad naha ja juuksed kiiresti kuivaks ning sobiva niiskustasakaalu säilitamise keeruliseks. Seetõttu tasub haarata naha- ja juuksehoolduse ühe tõhusama salarelva – õlide – järele.

Selleks et õlidest välja pigistada kõik kasulik, mida need on võimelised andma, on hea teada nende õigeid kasutusviise. Väga oluline on mõista, et õli iseenesest ei ole niisutav vahend. Ükskõik kui kvaliteetse ja loodusliku õliga on tegu, läbi naha see ei imendu. Õli jääb tiheda kaitsva kihina naha pindmisse kihti – sinna, kus on ka surnud naharakud – ning lukustab nahka niiskuse, mis seal juba olemas on. Kõige õigem hetk keha õlitada on vahetult peale dušši, kui nahk on veel soe ja niiske. Juhul kui su nahk on kuiv ja veevaene, siis kasuta eelnevalt hästiimenduvat niisutavat emulsiooni ning alles peale seda masseeri nahale meelepärast õli. Niisutavad seerumid ja kreemid, mis on kantud õli peale, on lihtsalt maha visatud vaev. Läbi õli ei imendu ükski niisutav koostisosa.

 

Kellele milline õli?

Õlide puhul on mingil määral õigustatud kartus, et need ummistavad poore. Tõepoolest, mineraalõli (nt beebiõli) teeb seda kindlasti, kuid ka looduslikud õlid, nagu oliiviõli ja koosrasv, kipuvad poore ummistama. Seepärast kasuta näole n-ö kergemaid õlisid, nagu viinamarjaseemne-, aprikoosi-, magusa mandli, argaania- või marulaõli. Rasusele nahale sobib enim jojoobiõli, mis aitab normaliseerida naha rasutootmist.

Naftast saadav odav kõrvalprodukt – mineraalõli – ei ole nahale just otseselt kahjulik, kuid sel ei ole ka mitte midagi kasulikku antioksüdante, vitamiine ja kasulikke rasvhappeid sisaldavate looduslike õlide kõrval anda.

Üks väärtuslikuma koostisega õli on argaaniaõli, mis sisaldab eriti kõrges kontsentratsioonis kortsude teket pidurdavat ning nahka taastavat A- ja E-vitamiini. Marula- ja kibuvitsaõli sisaldavad märkimisväärselt C-vitamiini ning sageli teenimatult tagaplaanile jääv päevalilleõli peidab endas suures koguses E-vitamiini.

Kasuta õli õigesti
Jahedad ilmad, vähene õhuniiskus ja mitu kihti sooje riideid muudavad naha ja juuksed kiiresti kuivaks ning sobiva niiskustasakaalu säilitamise keeruliseks. Seetõttu tasub haarata naha- ja juuksehoolduse ühe tõhusama salarelva – õlide – järele.
Kasuta õli õigesti
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kasuta õli õigesti
ALATI ILUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn