“Itaalias on konkurents haripunktis,” sedastab Milanos vabakutselise ooperi- ja kammerlauljana tegutsev Külli Tomingas (45), kel tänu pianistist abikaasa Luca Schieppatile esinemisi jagub.

Olete rohkem kui poole elust elanud Itaalias. Läksite 21aastasena Piacenza Konservatooriumi ooperilaulu õppima ja jäitegi. Kas Milano tundub kodusem kui Pärnu? Jah, matemaatiliselt olen elanud kauem Itaalias kui Eestis, aga kõige pikemalt kulgeb aeg inimese tajudes ilmselt ikka lapsepõlves, kestes sadu muinasjutulisi aastaid, mille jooksul kas tekib või ei teki kodususe mõiste. Seetõttu tasub seda rohkem otsida enda sisegeograafiast kui välistelt maakaartidelt. Mul on kodu igal pool vältimatult kaasas – eesti keelest ja eesti lapsepõlvest väljapääsemine on võimatu. See rahustab. Suurlinnad on mõistagi võrgutavad ja teatud temperamentidele hädavajalikud keskkonnad, aga taustsüsteemi, keelevälise mittelõplik tajumine jääb immigrantidele alati kivikeseks kinga sisse. Ka siis, kui king näib soe ja paras.   Kui keeruline on Itaalias ooperi- või kammerlauljana läbi lüüa? Palju tuleb ise võimalusi otsida? Või on aja jooksul tekkinud kindlad kutsujad? Itaalias on kõik solistid vabakutselised. Puudub trupiteatrite mõiste ja traditsioon. Konkurents on kindlasti haripunktis, kuna Itaalia on endiselt kanooniliste unistuste aktiivne sadam. Tullakse maailma paljudest riikidest õppima, tööd otsima, laulma. Noorena alustamiseks ei ole see just kõige sobivam maa, kuna puuduvad repertuaariteatrid ja pakkumine ületab nõudluse. See on tõeline konkurentsiparadiis, mis on laienenud ka väljapoole Itaalia piire. Kasulik oleks omada hüperaktiivset loomust, et paremini hakkama saada. Minul seda pole, kannan endiselt tagataskus nõukogude inimese imelist arusaama, mille põhjal “aeg ei ole raha”. Aga õnneks on abikaasa Luca minu päästerõngas ja tänu temale on meil tihti kontserte. “Itaalias on konkurents haripunktis,” sedastab Milanos vabakutselise ooperi- ja kammerlauljana tegutsev Külli Tomingas (45), kel tänu pianistist abikaasa Luca Schieppatile esinemisi jagub. web hosting services top

Iseteadlik köielkõnd

Küsimused: Tiina Lang; Vastused: Külli Tomingas; Fotod: Erakogu

“Itaalias on konkurents haripunktis,” sedastab Milanos vabakutselise ooperi- ja kammerlauljana tegutsev Külli Tomingas (45), kel tänu pianistist abikaasa Luca Schieppatile esinemisi jagub.

Iseteadlik köielkõnd

Olete rohkem kui poole elust elanud Itaalias. Läksite 21aastasena Piacenza Konservatooriumi ooperilaulu õppima ja jäitegi. Kas Milano tundub kodusem kui Pärnu?

Jah, matemaatiliselt olen elanud kauem Itaalias kui Eestis, aga kõige pikemalt kulgeb aeg inimese tajudes ilmselt ikka lapsepõlves, kestes sadu muinasjutulisi aastaid, mille jooksul kas tekib või ei teki kodususe mõiste. Seetõttu tasub seda rohkem otsida enda sisegeograafiast kui välistelt maakaartidelt. Mul on kodu igal pool vältimatult kaasas – eesti keelest ja eesti lapsepõlvest väljapääsemine on võimatu. See rahustab.

Suurlinnad on mõistagi võrgutavad ja teatud temperamentidele hädavajalikud keskkonnad, aga taustsüsteemi, keelevälise mittelõplik tajumine jääb immigrantidele alati kivikeseks kinga sisse. Ka siis, kui king näib soe ja paras.

 

Kui keeruline on Itaalias ooperi- või kammerlauljana läbi lüüa? Palju tuleb ise võimalusi otsida? Või on aja jooksul tekkinud kindlad kutsujad?

Itaalias on kõik solistid vabakutselised. Puudub trupiteatrite mõiste ja traditsioon. Konkurents on kindlasti haripunktis, kuna Itaalia on endiselt kanooniliste unistuste aktiivne sadam. Tullakse maailma paljudest riikidest õppima, tööd otsima, laulma. Noorena alustamiseks ei ole see just kõige sobivam maa, kuna puuduvad repertuaariteatrid ja pakkumine ületab nõudluse. See on tõeline konkurentsiparadiis, mis on laienenud ka väljapoole Itaalia piire.

Kasulik oleks omada hüperaktiivset loomust, et paremini hakkama saada. Minul seda pole, kannan endiselt tagataskus nõukogude inimese imelist arusaama, mille põhjal “aeg ei ole raha”. Aga õnneks on abikaasa Luca minu päästerõngas ja tänu temale on meil tihti kontserte.

“Itaalias on konkurents haripunktis,” sedastab Milanos vabakutselise ooperi- ja kammerlauljana tegutsev Külli Tomingas (45), kel tänu pianistist abikaasa Luca Schieppatile esinemisi jagub.
Iseteadlik köielkõnd
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Iseteadlik köielkõnd
VÄLISMAAL

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn