Mägisest ja kahe pealinnaga Montenegrost sai pärast rahvahääletust üksteist aastat tagasi taas iseseisev riik, kus on kasutusel euro, ja oodatakse Euroopa Liitu astumist.

Päike oli just loojunud, kui veneetslaste sõjalaevad libisesid üle tüüne Aadria mere taamal paistva ranniku poole. Vihmasadu oli äsja lõppenud ja tiheda metsaga kaetud mäed paistsid õhtuhämaruses tumedad-tumedad. Üks laevalael seisev noor sõjamehehakatis unustas tähtsa eesmärgi – uute maade vallutamise – ja õhkas südamepõhjast: Que bello Monte Negro! Kui ilus must mägi! Nimi oli sündinud.... Montenegro, kohalikus keeles Crno Gora, üks Euroopa noorimaid ja väiksemaid riike, on lummavalt kaunis ja samas nii eriline ning erinevustest tulvil. Erinevused mägedes ja külades elavate inimeste vahel on senini hoomatavad. Suurem osa elanikke maapiirkondades on õigeusklikud, rannikualadel on aga levinud katoliiklus – eks needsamad veneetslased sinna oma jälje on jätnud. Kohalikud ise väidavad, et mereäärsete linnade elanikud tunneb kaugelt ära selle järgi, et nad kasutavad väga palju itaalia keelest laenatud sõnu ja asetavad sõnadele rõhud itaaliapäraselt, mitte nii, nagu kohalikus keelepruugis on kombeks. Ka vähesed moslemid elavad just nimelt mere ääres. Montenegros ringi liikudes ja silte-juhiseid lugedes ei oskaks arvatagi, et kõrgel mägikülades hoiavad inimesed endiselt au sees kirillitsat, sest ladina tähed tunduvad olevat kohalikus kirjapildis ju nii tavalised. Eks sellel omapäral on ka seletus: rannik on olnud vallutajate taplusmaa, kõik on siit järgemööda üle käinud, nii lihtne oli rannikut vallutada, kuid need järsud mäed... See oli võimatu ülesanne nii mõnelegi ründajale. Mägikülade elanikele olid suurimaks ohuks türklased, kuid nende vastu peetud võidukate lahingute üle ollakse siiani uhked. Usutakse, et Montenegro mägede asukad kardavad oma elus ainult kahte asja: sõda ja Jumalat.   Mägisest ja kahe pealinnaga Montenegrost sai pärast rahvahääletust üksteist aastat tagasi taas iseseisev riik, kus on kasutusel euro, ja oodatakse Euroopa Liitu astumist. web hosting services top

Montenegro – ehe ja elamuslik

Evelyn Karlsson, fotod: Pildipank123

Mägisest ja kahe pealinnaga Montenegrost sai pärast rahvahääletust üksteist aastat tagasi taas iseseisev riik, kus on kasutusel euro, ja oodatakse Euroopa Liitu astumist.

Päike oli just loojunud, kui veneetslaste sõjalaevad libisesid üle tüüne Aadria mere taamal paistva ranniku poole. Vihmasadu oli äsja lõppenud ja tiheda metsaga kaetud mäed paistsid õhtuhämaruses tumedad-tumedad. Üks laevalael seisev noor sõjamehehakatis unustas tähtsa eesmärgi – uute maade vallutamise – ja õhkas südamepõhjast: Que bello Monte Negro! Kui ilus must mägi!

Nimi oli sündinud.... Montenegro, kohalikus keeles Crno Gora, üks Euroopa noorimaid ja väiksemaid riike, on lummavalt kaunis ja samas nii eriline ning erinevustest tulvil. Erinevused mägedes ja külades elavate inimeste vahel on senini hoomatavad. Suurem osa elanikke maapiirkondades on õigeusklikud, rannikualadel on aga levinud katoliiklus – eks needsamad veneetslased sinna oma jälje on jätnud. Kohalikud ise väidavad, et mereäärsete linnade elanikud tunneb kaugelt ära selle järgi, et nad kasutavad väga palju itaalia keelest laenatud sõnu ja asetavad sõnadele rõhud itaaliapäraselt, mitte nii, nagu kohalikus keelepruugis on kombeks. Ka vähesed moslemid elavad just nimelt mere ääres. Montenegros ringi liikudes ja silte-juhiseid lugedes ei oskaks arvatagi, et kõrgel mägikülades hoiavad inimesed endiselt au sees kirillitsat, sest ladina tähed tunduvad olevat kohalikus kirjapildis ju nii tavalised. Eks sellel omapäral on ka seletus: rannik on olnud vallutajate taplusmaa, kõik on siit järgemööda üle käinud, nii lihtne oli rannikut vallutada, kuid need järsud mäed... See oli võimatu ülesanne nii mõnelegi ründajale. Mägikülade elanikele olid suurimaks ohuks türklased, kuid nende vastu peetud võidukate lahingute üle ollakse siiani uhked. Usutakse, et Montenegro mägede asukad kardavad oma elus ainult kahte asja: sõda ja Jumalat.

 

Montenegro – ehe ja elamuslik
Mägisest ja kahe pealinnaga Montenegrost sai pärast rahvahääletust üksteist aastat tagasi taas iseseisev riik, kus on kasutusel euro, ja oodatakse Euroopa Liitu astumist.
Montenegro – ehe ja elamuslik
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Montenegro – ehe ja elamuslik
PUHKUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn