Yin- ja yang-tüüpi praktikate eesmärgiks pole saavutada tippvormi, vaid turgutada tervist ja panna energia kehas liikuma.

Elame ajal, kus võrdlemine ja saavutamine mängivad elus aina olulisemat rolli. See puudutab paratamatult ka joogamaailma: sotsiaalmeedias koguvad tähelepanu efektsed poosid, painduvad ja tugevad inimesed – publik januneb erakordsuse, mitte staatika järele. Tegelikult suudavad vähesed seda kopeerida ja see pole üldse jooga eesmärk. Joogaõpetus ütleb väga lihtsalt: tähtis pole see, kuidas sa välja näed, vaid tähtis on see, mida sa tunned ja kuidas see sulle mõjub! Olen joogaõpetajana märganud, et alustajad tulevad yin-joogasse peamiselt kahel põhjusel: nad on oma tööst piisavalt väsinud ja “tühjad”, mistõttu pole jaksu “vehkida” ja higistada. Samas istuvad nad oma päevast lõviosa kontorilaua taga, kuid soovivad siiski iseendaga tegeleda. Yin-joogasse satuvad tihti ka need, kes on ennast sportides vigastanud või hakkavad liigesed vanusega tunda andma – kõiki alasid enam teha ei kannata, aga liigutada on ometigi vaja. Yin-joogasse tulevad mõistagi needki inimesed, kes soovivad süvendada oma meditatiivseid, mindfulness-tüüpi praktikaid, sest just see joogastiil annab selleks suurepärase võimaluse. Kõik saavad hakkama! Yin-joogaga saavad kõik hakkama – puudub igasugune võrdlus stiilis “kas ma ikka paindun piisavalt” või “kas ma suudan seda asendit võtta”. Hea õpetaja oskab igat poosi õpetada asendi mõju, mitte väljanägemise põhiselt: kui üks variant ei sobi, on sama toimega olemas veel vähemalt seitse poosi! Kui asend matil ei toimi, võetakse appi sein, polster, plokk või rihm. Seda kõike on vaja seepärast, et yin-joogas püsitakse asendis pikalt, kuni viis minutit – see poleks võimalik olukorras, kus asend teeb valu! Yin- ja yang-tüüpi praktikate eesmärgiks pole saavutada tippvormi, vaid turgutada tervist ja panna energia kehas liikuma. web hosting services top

Kasulik kehale ja meelele

Pille Eikner, Black Dog jooga õpetaja ja asutaja; fotod: Erakogu

Yin- ja yang-tüüpi praktikate eesmärgiks pole saavutada tippvormi, vaid turgutada tervist ja panna energia kehas liikuma.

Elame ajal, kus võrdlemine ja saavutamine mängivad elus aina olulisemat rolli. See puudutab paratamatult ka joogamaailma: sotsiaalmeedias koguvad tähelepanu efektsed poosid, painduvad ja tugevad inimesed – publik januneb erakordsuse, mitte staatika järele. Tegelikult suudavad vähesed seda kopeerida ja see pole üldse jooga eesmärk. Joogaõpetus ütleb väga lihtsalt: tähtis pole see, kuidas sa välja näed, vaid tähtis on see, mida sa tunned ja kuidas see sulle mõjub!

Olen joogaõpetajana märganud, et alustajad tulevad yin-joogasse peamiselt kahel põhjusel: nad on oma tööst piisavalt väsinud ja “tühjad”, mistõttu pole jaksu “vehkida” ja higistada. Samas istuvad nad oma päevast lõviosa kontorilaua taga, kuid soovivad siiski iseendaga tegeleda. Yin-joogasse satuvad tihti ka need, kes on ennast sportides vigastanud või hakkavad liigesed vanusega tunda andma – kõiki alasid enam teha ei kannata, aga liigutada on ometigi vaja. Yin-joogasse tulevad mõistagi needki inimesed, kes soovivad süvendada oma meditatiivseid, mindfulness-tüüpi praktikaid, sest just see joogastiil annab selleks suurepärase võimaluse.

Kõik saavad hakkama!

Yin-joogaga saavad kõik hakkama – puudub igasugune võrdlus stiilis “kas ma ikka paindun piisavalt” või “kas ma suudan seda asendit võtta”. Hea õpetaja oskab igat poosi õpetada asendi mõju, mitte väljanägemise põhiselt: kui üks variant ei sobi, on sama toimega olemas veel vähemalt seitse poosi! Kui asend matil ei toimi, võetakse appi sein, polster, plokk või rihm. Seda kõike on vaja seepärast, et yin-joogas püsitakse asendis pikalt, kuni viis minutit – see poleks võimalik olukorras, kus asend teeb valu!

Kasulik kehale ja meelele
Yin- ja yang-tüüpi praktikate eesmärgiks pole saavutada tippvormi, vaid turgutada tervist ja panna energia kehas liikuma.
Kasulik kehale ja meelele
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kasulik kehale ja meelele
FITNESS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn