Stressivaba peoõhtu

Karmen Tamme, fotod: Tootjad

Detsember on paljude jaoks kõige tihedam pidude, koosviibimiste ja vastuvõttude aeg ning ühtlasi ka stressirohkeim aeg aastas. Ära lase õige koha pealt nihkunud meigil või “halbade juuste päeval” rikkuda enda jaoks olulist õhtut ning enneta võimalikke möödapanekuid juba eos.

7 meigi- ja soengusoovitust:

 

* Väldi silmatorkavaid huulevärve, kui kavatsed minna mitmekäigulisele pidulikule õhtusöögile. Söömine on paratamatult tegevus, mis esitab värvitud huultele tõsise väljakutse ning kahjuks ei anna eelist ka kauapüsiva koostise ja tugeva värvipigmendiga huulepulgad, kuna kastmed, õlisegud ja rasvasemad söögid eemaldavad suhteliselt kiiresti (eriti huulte keskosast) isegi sellised huulevärvid. Seetõttu eelista neutraalsema ja loomulikuma tooniga, kreemja või poolmati tekstuuriga huulepulka, mida kanna huultele võimalikult õhukese kihina. Naudi head sööki ja mõnusat seltskonda ning ära koorma end lisastressiga klaasiservale jäävate värviliste huulepulgarantide, huultelt pooleldi kadunud või sootuks mööda nägu laiali määrdunud erksa huulevärvi pärast.

* Kasuta kogu näo jumestamisel matte ja mitteläikivaid puudriseid tekstuure,
kui kavatsed minna üritusele, kus suurema osa ajast tantsupõrandal veedad. Kiirematel tuuridel töötava vereringe ja naha soojuse mõjul hakkab suurenema ka naha rasueritus ning “looduslik highlighter” läigib näol ilmselt rohkem, kui sa tahaksid. Hoia jumestus küll matina, aga väldi siiski paksu puudrist kihti näol, kuna higi ja rasu võivad muuta meigikihi tumedaplekiliseks ja tükiliseks. Eelista põsepunasid, kinnitus-, kontuurimis- ja päikesepuudreid, mis ei sisalda talki, vaid mõnda matistavat mineraali (näiteks mica’t). Mineraalid jäävad nahale peaaegu nähtamatu kihina ning nahasoojus, niiskus ja rasu ei mõjuta neid negatiivselt.

Stressivaba peoõhtu