Kuigi Nepali tõmbab Himaalaja mäestik maailma kõige väljakutsuvaima tipu – Everestiga –, võib selles muutuvas ja kontrastiderikkas agraarriigis tajuda seletamatut rahu ja muretust.

Kontrastid Nepalis võivad olla vastandlikud nagu valgus ja vari, kuhu tumedust lisab kahe ja poole aasta tagune maavärin, mis raputas paljud imposantsed vanad templid ja inimeste elamised kivihunnikuiks, mida jaksu taastada pole veel olnud. Sestap asendavadki laineplekist kokku klopsitud ajutised peavarjud nii pealinnas Katmandus, Bhaktapuris kui ka mujal hävinud kodusid, kuigi sealsete elanike näpus on nutitelefonid, hotellides-restoranides enamasti WIFI-levi ja laialdaselt leidub mõnusaid hea söögiga istumispaiku. “Trishuli jõe ääres elab mul üks tuttav perekond, kel on väike majake koos pisikese poekesega. Praegu nad oma majas elada ei saa, sest maavärin lõi sellesse suure prao. Päeval hoiavad nad maja lahti, et selle küljes olevast putkast asju müüa ja majapidamistöid teha, aga magada nad elamises ei julge,” ütleb dokumentalist Kadriann Kibus (38), keda Nepal seletamatult võlub. “Mul on ka Katmandus üks tuttav sitarimängija, kel on seal kolmekorruseline maja. Tema kirjeldas, kuidas maavärin neid raputas. Nad ei jõudnud midagi teha, lihtsalt veeresid ühe toa otsast teise. Maja oli võngelnud spiraalina ja seejärel üles-alla. Polnud võimalik ka uksest välja minna. Õudustunne on nende silmades veel näha, kuigi maja jäi püsti.” Ehkki maavärinas kannatanud linnad meenutavad osaliselt ehitusplatsi, sest jõudumööda püütakse hävinut taastada, on inimesed ise ülimalt rahulikud ja lahked, ei püüa turistide tähelepanu ega ürita neid nöörida. “Nepallased on hästi leidlikud, sõbralikud ja kõigele avatud, armastades tohutult oma maad. Kuigi paljud inimesed on kirjaoskamatud, on nad hästi head jäljendajad, kes õpivad päris kiiresti ära võõrkeeled või kitarrimängu, kui on vaja midagi turistidele etendada...” Kuigi Nepali tõmbab Himaalaja mäestik maailma kõige väljakutsuvaima tipu – Everestiga –, võib selles muutuvas ja kontrastiderikkas agraarriigis tajuda seletamatut rahu ja muretust. web hosting services top

Muutuv Nepal

Tiina Lang, fotod: Erakogu

Kuigi Nepali tõmbab Himaalaja mäestik maailma kõige väljakutsuvaima tipu – Everestiga –, võib selles muutuvas ja kontrastiderikkas agraarriigis tajuda seletamatut rahu ja muretust.

Kontrastid Nepalis võivad olla vastandlikud nagu valgus ja vari, kuhu tumedust lisab kahe ja poole aasta tagune maavärin, mis raputas paljud imposantsed vanad templid ja inimeste elamised kivihunnikuiks, mida jaksu taastada pole veel olnud. Sestap asendavadki laineplekist kokku klopsitud ajutised peavarjud nii pealinnas Katmandus, Bhaktapuris kui ka mujal hävinud kodusid, kuigi sealsete elanike näpus on nutitelefonid, hotellides-restoranides enamasti WIFI-levi ja laialdaselt leidub mõnusaid hea söögiga istumispaiku.

“Trishuli jõe ääres elab mul üks tuttav perekond, kel on väike majake koos pisikese poekesega. Praegu nad oma majas elada ei saa, sest maavärin lõi sellesse suure prao. Päeval hoiavad nad maja lahti, et selle küljes olevast putkast asju müüa ja majapidamistöid teha, aga magada nad elamises ei julge,” ütleb dokumentalist Kadriann Kibus (38), keda Nepal seletamatult võlub. “Mul on ka Katmandus üks tuttav sitarimängija, kel on seal kolmekorruseline maja. Tema kirjeldas, kuidas maavärin neid raputas. Nad ei jõudnud midagi teha, lihtsalt veeresid ühe toa otsast teise. Maja oli võngelnud spiraalina ja seejärel üles-alla. Polnud võimalik ka uksest välja minna. Õudustunne on nende silmades veel näha, kuigi maja jäi püsti.” Ehkki maavärinas kannatanud linnad meenutavad osaliselt ehitusplatsi, sest jõudumööda püütakse hävinut taastada, on inimesed ise ülimalt rahulikud ja lahked, ei püüa turistide tähelepanu ega ürita neid nöörida. “Nepallased on hästi leidlikud, sõbralikud ja kõigele avatud, armastades tohutult oma maad. Kuigi paljud inimesed on kirjaoskamatud, on nad hästi head jäljendajad, kes õpivad päris kiiresti ära võõrkeeled või kitarrimängu, kui on vaja midagi turistidele etendada...”

Muutuv Nepal
Kuigi Nepali tõmbab Himaalaja mäestik maailma kõige väljakutsuvaima tipu – Everestiga –, võib selles muutuvas ja kontrastiderikkas agraarriigis tajuda seletamatut rahu ja muretust.
Muutuv Nepal
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Muutuv Nepal
MAAILM

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn