“Klaudia, võib-olla on sinu ülesanne teistele muinasjuttu pakkuda, sest sa ise tead täpselt, milline muinasjutt on,” ütles mulle ema. “Pärast seda lõppesid soigumised, ma asusingi missioonile,” sõnab Ugala teatri näitleja Klaudia Tiitsmaa.

Iseendast rääkides vehib Klaudia aeg-ajalt kätega, maalides õhku juttu illustreerivaid pilte ja andes häälele tonaalsust, mis kruvib pinget või tasandab emotsioone. Hoogsalt kahlab ta olnus, mõeldes, kes või mis on tema paletti, hoiakuid ja väärtusi kujundanud. Fantaasia Ema oli just sünnitanud ja pidi kuidagi teenima, et mind toita. (Isa oli padukunstnik – üks silm vaatas ühele, teine teisele poole – ja ajas kunsti taga.) Ta tegi ühe lapiku kassikese, pakkus kunstipoodidele. Üsna pea tulid näitused, müügid... Ema poolt on mul silme ees fantaasia. Passisin tal sametikorvis ja lutsutasin kangaid, sest põrandad olid külmad. Ühe käega patsutas ema mind ja teise käega õmbles. Muudkui vaatasin tema nukke. Mingil hetkel hakkasin ise, kui mulle käärid kätte anti, pussakaid tegema. Võisin olla kahe-kolmeaastane. Isa oli saanud kuskilt suure tüki sametit. Riputasid selle üles. Mul oli igav. Ema ütles: “Võta käärid, tee alla äärde väike auk. Mängi, et see on telekas.” Mõtlesin, et mul on ühte kanalit veel vaja. Tegin teise augu. Saaremaal vanaema-vanaisa juures oli kümme-kakskümmend kanalit, lõikasin veel kanaleid kangasse. Kui ema tagasi jõudis, oli alumine äär pitsitatud. Kui ema suunab oma kire nukkudesse, siis isa nagu pomm – puhh – laiali. Isaga käisin, kui juba kõndisin ja suutsin tal käest kinni hoida, tema igasugustel projektidel kaasas. Nägin väga palju head, halba, räiget, jaburat ja ilusat kunsti. Kogu aeg oli isa karma ümber, kõik olid lummatud: noor, sihvakas, kaunis mees, kuldhambad suus… Vene sõjaväe pärand. Ta tantsis kihvtilt, nahkpüksid jalas. Naised jooksid murdu, kõik olid nõus mind süles poputama samal ajal, kui tema tantsis. Vanaisa ehk emaisa oli omal ajal olnud suure kalalaeva kapten, kes oli sõitnud mööda maailmamerd. Mulle oli ta sealt kaasa toonud muinasjutud. Päris lood, millele ta väikese vindi keeras. Fantaasiareisidel temaga olen ma sõitnud läbi tohutute tormide, kaaperdanud laevu ja söönud Aafrikas mustanahaliste kohvikus jäätist. Vanaisa lesis magamistoas, mina jooksin üle tema ja istusin vahepeal kõhu peal. Meil oli käpikkass. Kui vanaisa pani oma suure käe kassi sisse, siis oli ta soe ja tihke nagu päriskass. Tema oli admiral. Olime kolmekesi. Olen kasvanud koos ema, isa ja vanaisa fantaasiaga. “Klaudia, võib-olla on sinu ülesanne teistele muinasjuttu pakkuda, sest sa ise tead täpselt, milline muinasjutt on,” ütles mulle ema. “Pärast seda lõppesid soigumised, ma asusingi missioonile,” sõnab Ugala teatri näitleja Klaudia Tiitsmaa. web hosting services top

Kes oled, peegeldub töös

Tiina Lang, fotod: Anna Volmer

“Klaudia, võib-olla on sinu ülesanne teistele muinasjuttu pakkuda, sest sa ise tead täpselt, milline muinasjutt on,” ütles mulle ema. “Pärast seda lõppesid soigumised, ma asusingi missioonile,” sõnab Ugala teatri näitleja Klaudia Tiitsmaa.

Iseendast rääkides vehib Klaudia aeg-ajalt kätega, maalides õhku juttu illustreerivaid pilte ja andes häälele tonaalsust, mis kruvib pinget või tasandab emotsioone. Hoogsalt kahlab ta olnus, mõeldes, kes või mis on tema paletti, hoiakuid ja väärtusi kujundanud.

Fantaasia

Ema oli just sünnitanud ja pidi kuidagi teenima, et mind toita. (Isa oli padukunstnik – üks silm vaatas ühele, teine teisele poole – ja ajas kunsti taga.) Ta tegi ühe lapiku kassikese, pakkus kunstipoodidele. Üsna pea tulid näitused, müügid... Ema poolt on mul silme ees fantaasia. Passisin tal sametikorvis ja lutsutasin kangaid, sest põrandad olid külmad. Ühe käega patsutas ema mind ja teise käega õmbles. Muudkui vaatasin tema nukke. Mingil hetkel hakkasin ise, kui mulle käärid kätte anti, pussakaid tegema. Võisin olla kahe-kolmeaastane.

Isa oli saanud kuskilt suure tüki sametit. Riputasid selle üles. Mul oli igav. Ema ütles: “Võta käärid, tee alla äärde väike auk. Mängi, et see on telekas.” Mõtlesin, et mul on ühte kanalit veel vaja. Tegin teise augu. Saaremaal vanaema-vanaisa juures oli kümme-kakskümmend kanalit, lõikasin veel kanaleid kangasse. Kui ema tagasi jõudis, oli alumine äär pitsitatud.

Kui ema suunab oma kire nukkudesse, siis isa nagu pomm – puhh – laiali. Isaga käisin, kui juba kõndisin ja suutsin tal käest kinni hoida, tema igasugustel projektidel kaasas. Nägin väga palju head, halba, räiget, jaburat ja ilusat kunsti. Kogu aeg oli isa karma ümber, kõik olid lummatud: noor, sihvakas, kaunis mees, kuldhambad suus… Vene sõjaväe pärand. Ta tantsis kihvtilt, nahkpüksid jalas. Naised jooksid murdu, kõik olid nõus mind süles poputama samal ajal, kui tema tantsis.

Vanaisa ehk emaisa oli omal ajal olnud suure kalalaeva kapten, kes oli sõitnud mööda maailmamerd. Mulle oli ta sealt kaasa toonud muinasjutud. Päris lood, millele ta väikese vindi keeras. Fantaasiareisidel temaga olen ma sõitnud läbi tohutute tormide, kaaperdanud laevu ja söönud Aafrikas mustanahaliste kohvikus jäätist. Vanaisa lesis magamistoas, mina jooksin üle tema ja istusin vahepeal kõhu peal. Meil oli käpikkass. Kui vanaisa pani oma suure käe kassi sisse, siis oli ta soe ja tihke nagu päriskass. Tema oli admiral. Olime kolmekesi. Olen kasvanud koos ema, isa ja vanaisa fantaasiaga.

Kes oled, peegeldub töös
“Klaudia, võib-olla on sinu ülesanne teistele muinasjuttu pakkuda, sest sa ise tead täpselt, milline muinasjutt on,” ütles mulle ema. “Pärast seda lõppesid soigumised, ma asusingi missioonile,” sõnab Ugala teatri näitleja Klaudia Tiitsmaa.
Kes oled, peegeldub töös
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kes oled, peegeldub töös
ISIKSUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn