Küsimused: Tiina Lang Vastused: Karl Madis „Kõik algab unistustest ja need on mul kuhjaga täitunud,“ sõnab ansambli Karavan solist Karl Madis (58), lootes veel uusi laule luua, millest nii mõnigi võiks hitiks saada.

Tagasi oma lapseaega vaadates, siis kes või mis on teid enim mõjutanud? Lapsepõlv on kasvamise aeg, mõjutused olid ikka tilk tilga haaval: isa kitarrimäng ja laulmine vahel koos emaga. Vanaema erakordselt ilus, voolav lauluhääl kitarri või akordioni saatel. Meie väike koduorkester, kus õde mängis klaverit, isa kitarri ja mina viiulit. Pole ime, et harjutasin seitsmekeelelist kitarri, viiulit ja klaverit, millele järgnes kuuekeeleline kitarr, suupill ja oma kooliansambel „Melomaanid“.   Millised väärtused, põhimõtted ja hoiakud saite kodust? Meil oli üsna range kord. Kui oli äratus, siis kohe voodist välja ja külma veega pesema, et uni ära läheks. Kuna meie majas sooja vett ei olnud, siis tuli talvel ka ette, et veeämbrile oli tekkinud väike jääkirme, aga selleks ajaks, kui mind lasteaeda viidi, oli pliit juba soe. Minu kõige suurem kohustus oli kütta maja soojaks. Kui kuueaastaselt ägasin puude ja brikettide all, siis isa ütles alati, et ära võta nii palju korraga, vaid käi kaks korda. Muidugi tahtsin kõik korraga ära tuua, kes siis isa sel hetkel kuulab. Kõige tähtsam meie peres oli ausus ja kõige põlastusväärsem vargus. Ei tulnud kõne allagi, et keegi oleks midagi võõrast himustanud. Isa oli poliitvangina Siberi vangilaagris harjunud eesti poistega kõike võrdselt jagama ja see kord ning eesti mehe ausus ei puudunud ka minu kasvatusest. Juhtus, et sain karistada ka ilma asjata. Kui oli selgunud, et mina ei puutunud üldse asjasse, siis palus isa vabandust. Nii et vabandamine ja andeks andmine oli kõikide probleemide lahendus.   Kes otsustas, et teil tuleks Ellerheina koorikatsetele minna? Mis kogemuse seal laulmine teile andis? Ellerheina katsed tulid ise meie kooli ja paljud käisid sealt läbi, aga sel korral olin vist ainuke, kes vastu võeti. Koorilaulu, ringreiside ja laulupeo mõju on raske alahinnata. See andis unustamatu osa teadmisest, et olen eestlane, ja mis kodus räägiti, on kõik õige. Sinimustvalge lipp oli meil kodus laual, sama lipp on ka praegu alles ja laual. Kui minu õpetaja külastas meie kodu, siis ema tahtis lipu kiiresti teise tuppa viia, aga isa väga range sõna: “See lipp jääb sinna, kus ta oli!“, pani ema küll väga muretsema, aga lipp jäi paika. Eks siit ka tilgake kasvatuses. Kui tankid liikusid Tallinna poole, olin üks vähestest, kes valvas öösel koos kümnekonna vabatahtlikuga Eesti Televisiooni maja ees. Teisel ööl oli juba natuke rohkem inimesi ja kolmandal ööl, kui olid juba barrikaadid ja rahvast palju, otsustasin magama minna, sest väsimus oli suur. Küsimused: Tiina Lang Vastused: Karl Madis „Kõik algab unistustest ja need on mul kuhjaga täitunud,“ sõnab ansambli Karavan solist Karl Madis (58), lootes veel uusi laule luua, millest nii mõnigi võiks hitiks saada. web hosting services top

Ela ise oma elu!

Küsimused: Tiina Lang
Vastused: Karl Madis

„Kõik algab unistustest ja need on mul kuhjaga täitunud,“ sõnab ansambli Karavan solist Karl Madis (58), lootes veel uusi laule luua, millest nii mõnigi võiks hitiks saada.

Ela ise oma elu!

Tagasi oma lapseaega vaadates, siis kes või mis on teid enim mõjutanud?

Lapsepõlv on kasvamise aeg, mõjutused olid ikka tilk tilga haaval: isa kitarrimäng ja laulmine vahel koos emaga. Vanaema erakordselt ilus, voolav lauluhääl kitarri või akordioni saatel. Meie väike koduorkester, kus õde mängis klaverit, isa kitarri ja mina viiulit. Pole ime, et harjutasin seitsmekeelelist kitarri, viiulit ja klaverit, millele järgnes kuuekeeleline kitarr, suupill ja oma kooliansambel „Melomaanid“.

 

Millised väärtused, põhimõtted ja hoiakud saite kodust?

Meil oli üsna range kord. Kui oli äratus, siis kohe voodist välja ja külma veega pesema, et uni ära läheks. Kuna meie majas sooja vett ei olnud, siis tuli talvel ka ette, et veeämbrile oli tekkinud väike jääkirme, aga selleks ajaks, kui mind lasteaeda viidi, oli pliit juba soe. Minu kõige suurem kohustus oli kütta maja soojaks. Kui kuueaastaselt ägasin puude ja brikettide all, siis isa ütles alati, et ära võta nii palju korraga, vaid käi kaks korda. Muidugi tahtsin kõik korraga ära tuua, kes siis isa sel hetkel kuulab.

Kõige tähtsam meie peres oli ausus ja kõige põlastusväärsem vargus. Ei tulnud kõne allagi, et keegi oleks midagi võõrast himustanud. Isa oli poliitvangina Siberi vangilaagris harjunud eesti poistega kõike võrdselt jagama ja see kord ning eesti mehe ausus ei puudunud ka minu kasvatusest.

Juhtus, et sain karistada ka ilma asjata. Kui oli selgunud, et mina ei puutunud üldse asjasse, siis palus isa vabandust. Nii et vabandamine ja andeks andmine oli kõikide probleemide lahendus.

 

Kes otsustas, et teil tuleks Ellerheina koorikatsetele minna? Mis kogemuse seal laulmine teile andis?

Ellerheina katsed tulid ise meie kooli ja paljud käisid sealt läbi, aga sel korral olin vist ainuke, kes vastu võeti. Koorilaulu, ringreiside ja laulupeo mõju on raske alahinnata. See andis unustamatu osa teadmisest, et olen eestlane, ja mis kodus räägiti, on kõik õige. Sinimustvalge lipp oli meil kodus laual, sama lipp on ka praegu alles ja laual. Kui minu õpetaja külastas meie kodu, siis ema tahtis lipu kiiresti teise tuppa viia, aga isa väga range sõna: “See lipp jääb sinna, kus ta oli!“, pani ema küll väga muretsema, aga lipp jäi paika.

Eks siit ka tilgake kasvatuses. Kui tankid liikusid Tallinna poole, olin üks vähestest, kes valvas öösel koos kümnekonna vabatahtlikuga Eesti Televisiooni maja ees. Teisel ööl oli juba natuke rohkem inimesi ja kolmandal ööl, kui olid juba barrikaadid ja rahvast palju, otsustasin magama minna, sest väsimus oli suur.

Küsimused: Tiina Lang Vastused: Karl Madis „Kõik algab unistustest ja need on mul kuhjaga täitunud,“ sõnab ansambli Karavan solist Karl Madis (58), lootes veel uusi laule luua, millest nii mõnigi võiks hitiks saada.
Ela ise oma elu!
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Ela ise oma elu!
NÜÜD TEISITI

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn