Tenerife kuurordid kaunite vaadetega ookeanile on otsekui loodud, et rahakotiraudu avada.

Maailm tunneb Kanaari arhilepaagi suurimat saart Tenerife nime all, naabersaarte elanikud kutsuvad seda Chicharrolandia’ks. Siinseid elanikke aga chicharreros’teks. Vastupidi levinud arvamusele ei andnud seda nime saarele mitte õelad naabrid, vaid siinsed La Laguna elanikud pealinlastele, kelle toidulauda kattis tihti odav ookeanikala ― chicharro ― üks makrelli liikidest. Saarte omavahelised suhted on nagu ikka heanaaberlikult nöökivad. Paljudele eestlastele on Tenerifest saanud teine kodu, kuhu nii mõnedki on jäänud püsivalt peatuma, ning teised eelistavad seda talvituskohana, pagedes pimedast ja mornist Eesti talvest. Tihti kirjeldatakse Tenerifet kui “mitut maailma ühes”. Osaliselt on see kindlasti tingitud saare mikrokliimast. Seda on õnnistatud pea aastaringse sooja ja päikesepaistega, mis meelitab siia pea viis miljonit turisti aastas. Peamiselt Põhja-Euroopast, Suurbritanniast ja Saksamaalt. Viimasel ajal on aga toimunud suurem itaallaste “invasioon”, kes moodustavad saarel juba suurima kogukonna. Suvisel ajal, mil Euroopas on päikest piisavalt ning Atlandi piirkond teisi peale brittide ei meelita, muutub saarestik kohati tuliseks praepanniks. Südasuvised kuud muudavad kohalikud tihti pahuraks. Hingata ei ole suurt midagi ja seda vähestki värsket õhku mõjutab järjest enam Aafrikast Sahara kõrbest saabuv kalima ehk tolm. Seda esineb ka talvisel perioodil, kuigi paljudele jääb kalima märkamatuks, sest probleemseks muutub see pigem suvekuudel. Kiireima hinnatõusuga piirkond Saare lõunaosa, mis umbes viiekümne aasta eest oli kuiv, valdavalt viljatu maa, muudeti suureks banaani- ja tomatikasvatuse piirkonnaks. Siia tuldi tööle peamiselt kõrvalsaarelt La Gomeralt, ent kaugemaltki. Tööandjad lasid hetkel eriti populaarses Costa Adeje kuurordis ehitada töötajatele elumajad, mis põllumajanduse hääbudes neile ka väga soodsalt maha müüdi. Istanduste töölised olid esimesed väärtusliku kinnisvara omanikud piirkonnas, mis on paisunud meeletu hooga menukaks kuurordiks, kust kohalikud on enamjaolt aina tõusvate kinnisvarahindade tõttu välja surutud. Tenerife kuurordid kaunite vaadetega ookeanile on otsekui loodud, et rahakotiraudu avada. web hosting services top

Tenerife, mitu maailma ühes

Ave Riisberg, fotod: Pildipank 123

Tenerife kuurordid kaunite vaadetega ookeanile on otsekui loodud, et rahakotiraudu avada.

Maailm tunneb Kanaari arhilepaagi suurimat saart Tenerife nime all, naabersaarte elanikud kutsuvad seda Chicharrolandia’ks. Siinseid elanikke aga chicharreros’teks. Vastupidi levinud arvamusele ei andnud seda nime saarele mitte õelad naabrid, vaid siinsed La Laguna elanikud pealinlastele, kelle toidulauda kattis tihti odav ookeanikala ― chicharro ― üks makrelli liikidest. Saarte omavahelised suhted on nagu ikka heanaaberlikult nöökivad.

Paljudele eestlastele on Tenerifest saanud teine kodu, kuhu nii mõnedki on jäänud püsivalt peatuma, ning teised eelistavad seda talvituskohana, pagedes pimedast ja mornist Eesti talvest. Tihti kirjeldatakse Tenerifet kui “mitut maailma ühes”. Osaliselt on see kindlasti tingitud saare mikrokliimast. Seda on õnnistatud pea aastaringse sooja ja päikesepaistega, mis meelitab siia pea viis miljonit turisti aastas. Peamiselt Põhja-Euroopast, Suurbritanniast ja Saksamaalt. Viimasel ajal on aga toimunud suurem itaallaste “invasioon”, kes moodustavad saarel juba suurima kogukonna. Suvisel ajal, mil Euroopas on päikest piisavalt ning Atlandi piirkond teisi peale brittide ei meelita, muutub saarestik kohati tuliseks praepanniks. Südasuvised kuud muudavad kohalikud tihti pahuraks. Hingata ei ole suurt midagi ja seda vähestki värsket õhku mõjutab järjest enam Aafrikast Sahara kõrbest saabuv kalima ehk tolm. Seda esineb ka talvisel perioodil, kuigi paljudele jääb kalima märkamatuks, sest probleemseks muutub see pigem suvekuudel.

Kiireima hinnatõusuga piirkond

Saare lõunaosa, mis umbes viiekümne aasta eest oli kuiv, valdavalt viljatu maa, muudeti suureks banaani- ja tomatikasvatuse piirkonnaks. Siia tuldi tööle peamiselt kõrvalsaarelt La Gomeralt, ent kaugemaltki. Tööandjad lasid hetkel eriti populaarses Costa Adeje kuurordis ehitada töötajatele elumajad, mis põllumajanduse hääbudes neile ka väga soodsalt maha müüdi. Istanduste töölised olid esimesed väärtusliku kinnisvara omanikud piirkonnas, mis on paisunud meeletu hooga menukaks kuurordiks, kust kohalikud on enamjaolt aina tõusvate kinnisvarahindade tõttu välja surutud.

Tenerife, mitu maailma ühes
Tenerife kuurordid kaunite vaadetega ookeanile on otsekui loodud, et rahakotiraudu avada.
Tenerife, mitu maailma ühes
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Tenerife, mitu maailma ühes
PUHKUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn