Kas oled end tabanud mõttelt, et kes disainib kraane, pudelikorke, ukselinke ja muud igapäevast, mida on ilmvõimatu kasutada, kui randmed on nõrgad või pöidlaliiges valus? Ka sina kuulud selle enamiku hulka, kelle liigesprobleemid ei oota vanadust, vaid hakkavad ootamatutes kohtades tasapisi märku andma.

Moonika oli noor naine, vanust alles 25 ringis, kui tema käed jäigaks ja tuimaks jäid ning valutama kippusid. Ta jõudis reumatoloogi juurde, kes talle ka ravimi välja kirjutas. Moonika tutvus ravimi infolehega ning otsustas, et enne immuunsust mahasuruva reumarohu kasutamist tuleks teisi variante proovida. Ta jõudis selleni, et võttis mikroelementi seleen ja juba ühe kuuga olid käed endised. Ja ehkki episoodist on viisteist aastat möödas, pole see kunagi kordunud ning mingit reumat Moonikal pole. Reumatoidartriit on levinud liigespõletiku vorm, kus haigus ei alga liigestest, vaid immuunsüsteemist. Arstid on seisukohal, et diagnoosi saanud inimene peab kogu aeg ravimeid võtma, ent kuna ravimite kõrvaltoimed ilmnevad üpris sageli ning küllalt tihti ravim haiguse ägenemist ei peata, siis kasutavad paljud väljaspool akadeemilist meditsiini leiduvaid lõputuid võimalusi, mis aitavad liigeseid organismisõbralikult säilitada. Olgu siis diagnoosiks reumatoidartriit, osteoartriit või on liigestega probleeme täiesti diagnoosiväliselt. Kaari oli 30aastane, kui ta käed kudumisest valusaks ja kangeks jäid. Perearst diagnoosis ülekoormussündroomi ning ainsaks soovituseks oli määrida põletikuvastast valu vaigistavat kreemi. Kui paari kuu pärast naisel ka jalapäkad kangeks ja valusaks jäid, oli ta väga nõutu. Jalgadega ta ei kudunud. Pikapeale tekkisid mõnedes liigestes ka moonded. Kaari otsis abi homöopaatiast. Uuris, mis vaimne maailm liigeste kohta kuulutab, kuid paremaks olukord ei läinud. Paar aastat hiljem kadusid moonded ja haigus kui nõiaväel ajal, mil Kaari last ootas, et siis pärast sünnitust eriti jõuliselt tagasi tulla. „Pärast seda, kui tita magas süles ühe käe peal, ei saanud ma enam seda kätt liigutada. Valu ja nõrkus olid nii õlgades, põlvedes kui väikestes käe- ja jalaliigestes. Hakkasin hoolega glükosamiini sööma. Mingeid ravimeid ma imetava emana võtta ei soovinud. Jalgadele sain kõige paremini abi reumatoloogi soovitatud ortopeedilistest sisetaldadest. Need toetasid jalga nii, et valud kadusid.“ Kuid enne sisetaldade kasutama hakkamist tuli lahti saada tursetest, sest põletikulised turses jalad ei mahtunudki jalanõudesse, liiatigi koos sisetaldadega. Loodusravi spetsialist selgitas Kaarile, et tursed on seotud hoopis neerude ja vedeliku ainevahetusega. Naine kasutas neere toetavaid ravimtaimi ja kui liigesed enam turses polnud, puudus ka tegutsemist halvav jäikus. „Jäi vaid tuimus ja nõrkus. Käed-jalad on kogu aeg külmad.“ Kas oled end tabanud mõttelt, et kes disainib kraane, pudelikorke, ukselinke ja muud igapäevast, mida on ilmvõimatu kasutada, kui randmed on nõrgad või pöidlaliiges valus? Ka sina kuulud selle enamiku hulka, kelle liigesprobleemid ei oota vanadust, vaid hakkavad ootamatutes kohtades tasapisi märku andma. web hosting services top

Hoia liigeseid töökorras

Madli Zobel, fotod: Erakogu

Kas oled end tabanud mõttelt, et kes disainib kraane, pudelikorke, ukselinke ja muud igapäevast, mida on ilmvõimatu kasutada, kui randmed on nõrgad või pöidlaliiges valus? Ka sina kuulud selle enamiku hulka, kelle liigesprobleemid ei oota vanadust, vaid hakkavad ootamatutes kohtades tasapisi märku andma.

Moonika oli noor naine, vanust alles 25 ringis, kui tema käed jäigaks ja tuimaks jäid ning valutama kippusid. Ta jõudis reumatoloogi juurde, kes talle ka ravimi välja kirjutas. Moonika tutvus ravimi infolehega ning otsustas, et enne immuunsust mahasuruva reumarohu kasutamist tuleks teisi variante proovida. Ta jõudis selleni, et võttis mikroelementi seleen ja juba ühe kuuga olid käed endised. Ja ehkki episoodist on viisteist aastat möödas, pole see kunagi kordunud ning mingit reumat Moonikal pole.

Reumatoidartriit on levinud liigespõletiku vorm, kus haigus ei alga liigestest, vaid immuunsüsteemist. Arstid on seisukohal, et diagnoosi saanud inimene peab kogu aeg ravimeid võtma, ent kuna ravimite kõrvaltoimed ilmnevad üpris sageli ning küllalt tihti ravim haiguse ägenemist ei peata, siis kasutavad paljud väljaspool akadeemilist meditsiini leiduvaid lõputuid võimalusi, mis aitavad liigeseid organismisõbralikult säilitada. Olgu siis diagnoosiks reumatoidartriit, osteoartriit või on liigestega probleeme täiesti diagnoosiväliselt.

Kaari oli 30aastane, kui ta käed kudumisest valusaks ja kangeks jäid. Perearst diagnoosis ülekoormussündroomi ning ainsaks soovituseks oli määrida põletikuvastast valu vaigistavat kreemi. Kui paari kuu pärast naisel ka jalapäkad kangeks ja valusaks jäid, oli ta väga nõutu. Jalgadega ta ei kudunud. Pikapeale tekkisid mõnedes liigestes ka moonded. Kaari otsis abi homöopaatiast. Uuris, mis vaimne maailm liigeste kohta kuulutab, kuid paremaks olukord ei läinud. Paar aastat hiljem kadusid moonded ja haigus kui nõiaväel ajal, mil Kaari last ootas, et siis pärast sünnitust eriti jõuliselt tagasi tulla. „Pärast seda, kui tita magas süles ühe käe peal, ei saanud ma enam seda kätt liigutada. Valu ja nõrkus olid nii õlgades, põlvedes kui väikestes käe- ja jalaliigestes. Hakkasin hoolega glükosamiini sööma. Mingeid ravimeid ma imetava emana võtta ei soovinud. Jalgadele sain kõige paremini abi reumatoloogi soovitatud ortopeedilistest sisetaldadest. Need toetasid jalga nii, et valud kadusid.“ Kuid enne sisetaldade kasutama hakkamist tuli lahti saada tursetest, sest põletikulised turses jalad ei mahtunudki jalanõudesse, liiatigi koos sisetaldadega. Loodusravi spetsialist selgitas Kaarile, et tursed on seotud hoopis neerude ja vedeliku ainevahetusega. Naine kasutas neere toetavaid ravimtaimi ja kui liigesed enam turses polnud, puudus ka tegutsemist halvav jäikus. „Jäi vaid tuimus ja nõrkus. Käed-jalad on kogu aeg külmad.“

Hoia liigeseid töökorras
Kas oled end tabanud mõttelt, et kes disainib kraane, pudelikorke, ukselinke ja muud igapäevast, mida on ilmvõimatu kasutada, kui randmed on nõrgad või pöidlaliiges valus? Ka sina kuulud selle enamiku hulka, kelle liigesprobleemid ei oota vanadust, vaid hakkavad ootamatutes kohtades tasapisi märku andma.
Hoia liigeseid töökorras
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Hoia liigeseid töökorras
TERVIS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn