Maja ootas. Väikest värskendust ja uusi omanikke. Enne suvist pööripäeva asuski väikeettevõtja Kristel Randrüüt Portugali poole teele, et tegeleda oma elustiiliäriga riigis, millega ta tundis seletamatut sidet.

Tore oleks vabaneda villasallidest, soojadest saabastest ja sulemantlitest, mis kuus kuud aastas on meie ilmaoludes vältimatud, ent paljud unistajatest selleni jõuavad? Otsustavadki oma kinnisvara Eestis koos sisustuse ja aastakümnetega kogutud asjadega maha müüa, et kolida päikeselisemasse ja mõnusamasse kliimasse, kuid samas võõrasse ühiskonda ja keelekeskkonda. Teadmata täpselt, kas ja kuidas on võimalik kohaneda või mis saab siis, kui päike on nauditav vaid varjus ja igatsus niiske lumelörtsi järele muutub äkki alaliseks paineks? “Hakkasime Portugali maja koos mu sakslasest elukaaslasega otsima pärast ühist kompromissi,” avaldab Kristel. “Leidsime praeguse maja eelmisel sügisel, kuid võtsime mõne kuu mõtlemisaega, kas seda ikkagi osta. Kui mõte – läheme sinna elama – päris tõsiseks muutus, tekitas see palju hirme. Mul ei ole Eestis enam kinnisvara. Aga sellises eas restorani pidada on ka raske. Käib tervisele ja toimib rohkem oma lõbuks.” Kristel oli kümnekonna aasta eest asutanud Kadriorgu väikese vinoteegi Tigu, ent kuna Eestis tapas’e- ja veinikohad hästi ei toiminud, siis üsna varsti muudeti Tigu Vahemere stiilis mereanni-ja kalarestoraniks. “Kui vinoteegiga Kadriorus pärast viieaastast tegutsemist lõpetasime, siis lõppes ka minu pikaaegne abielu,” nimetab Kristel, kes jätkas samanimelise söögikohaga Tallinna vanalinnas.   Kaalutletud asukoht Tutvunud oma praeguse sakslasest elukaaslasega, hakkas naine end jagama Eesti ja Saksamaa vahel, ent argielu klapitamine ei sujunud. “Mina ei suutnud Saksamaal elada, sest ei leidnud endale tegevust. Seetõttu olingi rohkem Tallinnas ja tegelesin vanalinnas avatud restoraniga Tigu. Kuigi mulle alguses see projekt meeldis, siis aastatega kippus idee – tuua tuhandete kilomeetrite kauguselt toorainet – minu põhimõtetega vastuollu minema. Minu arvates peavad reisima inimesed, mitte tooraine.” Nii avastaski Kristel ühel hetkel, et tal ei olnud Eestis justkui mitte midagi teha. Ta ei leidnud endale rakendust. Nii tema tütar kui ka poeg olid ammugi täiskasvanud ja iseseisvad. Maja ootas. Väikest värskendust ja uusi omanikke. Enne suvist pööripäeva asuski väikeettevõtja Kristel Randrüüt Portugali poole teele, et tegeleda oma elustiiliäriga riigis, millega ta tundis seletamatut sidet. web hosting services top

Valikuvabadus

Tiina Lang, fotod: Erakogu

Maja ootas. Väikest värskendust ja uusi omanikke. Enne suvist pööripäeva asuski väikeettevõtja Kristel Randrüüt Portugali poole teele, et tegeleda oma elustiiliäriga riigis, millega ta tundis seletamatut sidet.

Tore oleks vabaneda villasallidest, soojadest saabastest ja sulemantlitest, mis kuus kuud aastas on meie ilmaoludes vältimatud, ent paljud unistajatest selleni jõuavad? Otsustavadki oma kinnisvara Eestis koos sisustuse ja aastakümnetega kogutud asjadega maha müüa, et kolida päikeselisemasse ja mõnusamasse kliimasse, kuid samas võõrasse ühiskonda ja keelekeskkonda. Teadmata täpselt, kas ja kuidas on võimalik kohaneda või mis saab siis, kui päike on nauditav vaid varjus ja igatsus niiske lumelörtsi järele muutub äkki alaliseks paineks?

“Hakkasime Portugali maja koos mu sakslasest elukaaslasega otsima pärast ühist kompromissi,” avaldab Kristel. “Leidsime praeguse maja eelmisel sügisel, kuid võtsime mõne kuu mõtlemisaega, kas seda ikkagi osta. Kui mõte – läheme sinna elama – päris tõsiseks muutus, tekitas see palju hirme. Mul ei ole Eestis enam kinnisvara. Aga sellises eas restorani pidada on ka raske. Käib tervisele ja toimib rohkem oma lõbuks.”

Kristel oli kümnekonna aasta eest asutanud Kadriorgu väikese vinoteegi Tigu, ent kuna Eestis tapas’e- ja veinikohad hästi ei toiminud, siis üsna varsti muudeti Tigu Vahemere stiilis mereanni-ja kalarestoraniks. “Kui vinoteegiga Kadriorus pärast viieaastast tegutsemist lõpetasime, siis lõppes ka minu pikaaegne abielu,” nimetab Kristel, kes jätkas samanimelise söögikohaga Tallinna vanalinnas.

 

Kaalutletud asukoht

Tutvunud oma praeguse sakslasest elukaaslasega, hakkas naine end jagama Eesti ja Saksamaa vahel, ent argielu klapitamine ei sujunud. “Mina ei suutnud Saksamaal elada, sest ei leidnud endale tegevust. Seetõttu olingi rohkem Tallinnas ja tegelesin vanalinnas avatud restoraniga Tigu. Kuigi mulle alguses see projekt meeldis, siis aastatega kippus idee – tuua tuhandete kilomeetrite kauguselt toorainet – minu põhimõtetega vastuollu minema. Minu arvates peavad reisima inimesed, mitte tooraine.” Nii avastaski Kristel ühel hetkel, et tal ei olnud Eestis justkui mitte midagi teha. Ta ei leidnud endale rakendust. Nii tema tütar kui ka poeg olid ammugi täiskasvanud ja iseseisvad.

Valikuvabadus
Maja ootas. Väikest värskendust ja uusi omanikke. Enne suvist pööripäeva asuski väikeettevõtja Kristel Randrüüt Portugali poole teele, et tegeleda oma elustiiliäriga riigis, millega ta tundis seletamatut sidet.
Valikuvabadus
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Valikuvabadus
VÄLISMAAL

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn