Toidukultuur on küll tähtis osa saareelust, kuid ometi pole see esimene asi, mis Hiiumaaga seostub. Aga võib-olla peaks!

Kes Vahemeremaades reisinud, teab kindlasti, kuidas sealmaal ei saa toidust üle ega ümber. Ja mis kõige huvitavam, rahvustoidud, millest reisijuhtidest loeme, ongi neil reaalselt iga päev laual. See pole turistilõks. Nad söövadki päriselt ka Kreekas moussakat ja Hispaanias paellat ja Itaalias pasta carbonarat. Aga kust need maailmakuulsad kulinaarsed retseptid pärit on? Koduköökidest. Kogu kõrgelt hinnatud Vahemere köök põhineb kodustel, lihtrahvalikel roogadel, mida tõepoolest iga päev kodudes valmistatakse. Ja kui väljas söömas käiakse, siis tellitakse sedasama ja võrreldakse koka oskusi enda omadega. Ja võibki juhtuda, et kodus tehtud on parem, sest kodukokk on seda toitu tehes sinna sisse pannud veel võrratult palju muudki peale koostisainete. Seal on sees lisaks ka tema kodu ajalugu, tema pere traditsioonid, tema väike elulugu – kuidas ta koos selle toiduga kasvas, kuidas see toit koos temaga arenes ja kuidas nad koos on saavutanud selle harmoonia, mida nüüd teistele pakuvad.    Ja just sellepärast ongi kodutoit eriline ja on ka Hiiumaa kohvikutepäevad, sest see on üks tõeline kodukokkade pidu.   Hiiumaa on muidu ka natuke nagu lõunamaa – siin paistab kõige rohkem päike, aeg on natuke aeglasem, jutulõng kipub lahkemini veerema ja visatakse tavalisest rohkem nalja. Kohvikutepäevade ajal aga tundub lausa, nagu hoiaks siinne rahvas end muidu terve aasta koguaeg tagasi ning lausa ootaks seda nädalavahetust, mil neil on lubatud olla täpselt nii lahked ja avatud nagu nad päriselt on. Kõikjale kerkib mõnusaid suviseid kohvikuid, kus pakutakse maistvat toitu nii vanaema sahvritest ja retseptivaramutest kui ka meremeestega koos saarele imbunud traditsioonidest. Jahimehed ajavad grillid kuumaks, peened prouad otsivad pitskleidid ja päevavarjud kapist välja ning lähevad linna peale patseerima. Paadid podisevad, mootorrattad urisevad, potid-pannid kolisevad, siin-seal kostab hõikeid, samas peab mõnda kohvikut tükk aega metsa vahel otsima, enne kui puude vahelt hakkab paistma avar taluõu, lipukeste lehvides, kus kogu kuuri all leidunud mööbel on keset õue välja sätitud ja kõik kappidesse kuhjunud linikud lauale laotatud. Inimesed istuvad muru peal kaltsuvaipadel või vanadel lüpsipinkidel või hoopis kolhoosiaegses traktoris! Taustaks mängib perepoeg lõõtsa ja tütar kisub isa tantsule. Kas kõlab nagu Kreeka taverna? Aga Kreeka tavernad, need kõige ehtsamad, ongi ju tegelikult kodukohvikud! Toidukultuur on küll tähtis osa saareelust, kuid ometi pole see esimene asi, mis Hiiumaaga seostub. Aga võib-olla peaks! web hosting services top

Kodukokkade pidu Hiiumaal

Toidukultuur on küll tähtis osa saareelust, kuid ometi pole see esimene asi, mis Hiiumaaga seostub. Aga võib-olla peaks!

Kes Vahemeremaades reisinud, teab kindlasti, kuidas sealmaal ei saa toidust üle ega ümber. Ja mis kõige huvitavam, rahvustoidud, millest reisijuhtidest loeme, ongi neil reaalselt iga päev laual. See pole turistilõks. Nad söövadki päriselt ka Kreekas moussakat ja Hispaanias paellat ja Itaalias pasta carbonarat. Aga kust need maailmakuulsad kulinaarsed retseptid pärit on? Koduköökidest. Kogu kõrgelt hinnatud Vahemere köök põhineb kodustel, lihtrahvalikel roogadel, mida tõepoolest iga päev kodudes valmistatakse. Ja kui väljas söömas käiakse, siis tellitakse sedasama ja võrreldakse koka oskusi enda omadega. Ja võibki juhtuda, et kodus tehtud on parem, sest kodukokk on seda toitu tehes sinna sisse pannud veel võrratult palju muudki peale koostisainete. Seal on sees lisaks ka tema kodu ajalugu, tema pere traditsioonid, tema väike elulugu – kuidas ta koos selle toiduga kasvas, kuidas see toit koos temaga arenes ja kuidas nad koos on saavutanud selle harmoonia, mida nüüd teistele pakuvad. 

 

Ja just sellepärast ongi kodutoit eriline ja on ka Hiiumaa kohvikutepäevad, sest see on üks tõeline kodukokkade pidu.

 

Hiiumaa on muidu ka natuke nagu lõunamaa – siin paistab kõige rohkem päike, aeg on natuke aeglasem, jutulõng kipub lahkemini veerema ja visatakse tavalisest rohkem nalja. Kohvikutepäevade ajal aga tundub lausa, nagu hoiaks siinne rahvas end muidu terve aasta koguaeg tagasi ning lausa ootaks seda nädalavahetust, mil neil on lubatud olla täpselt nii lahked ja avatud nagu nad päriselt on. Kõikjale kerkib mõnusaid suviseid kohvikuid, kus pakutakse maistvat toitu nii vanaema sahvritest ja retseptivaramutest kui ka meremeestega koos saarele imbunud traditsioonidest. Jahimehed ajavad grillid kuumaks, peened prouad otsivad pitskleidid ja päevavarjud kapist välja ning lähevad linna peale patseerima. Paadid podisevad, mootorrattad urisevad, potid-pannid kolisevad, siin-seal kostab hõikeid, samas peab mõnda kohvikut tükk aega metsa vahel otsima, enne kui puude vahelt hakkab paistma avar taluõu, lipukeste lehvides, kus kogu kuuri all leidunud mööbel on keset õue välja sätitud ja kõik kappidesse kuhjunud linikud lauale laotatud. Inimesed istuvad muru peal kaltsuvaipadel või vanadel lüpsipinkidel või hoopis kolhoosiaegses traktoris! Taustaks mängib perepoeg lõõtsa ja tütar kisub isa tantsule. Kas kõlab nagu Kreeka taverna? Aga Kreeka tavernad, need kõige ehtsamad, ongi ju tegelikult kodukohvikud!

Kodukokkade pidu Hiiumaal
Toidukultuur on küll tähtis osa saareelust, kuid ometi pole see esimene asi, mis Hiiumaaga seostub. Aga võib-olla peaks!
Kodukokkade pidu Hiiumaal
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kodukokkade pidu Hiiumaal
KOHVIKUTEPÄEV

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn