Nahadisainer Stella Soomlaisi (32) kodu põhitoonideks on naturaalne valge, hall ja must. „Olen alati tundnud, et valged seinad on hea lõuend, mida saab asjade, maalide ja muu kunstiga ilmestada,“ sõnab ta.

Hetkel on Stella ja tema pere kodu seinad veel nii mõnegi pildi riputamise ootel. Vaid külmik on tihedalt täis väikese magnetiga kinnitatud perefotosid ettevõtmistest, mis veedetud koos elukaaslase Tõnu või väikese tütre Suviga, kuid muuhulgas on ka üks aegadetagune võte Stellast endast titena. Need pildid elustavad ja elavdavad igapäevas momente, mida enamasti säilitatakse arvutis või albumite vahel ja kipuvad ajaga ununema kõikide kiirelt kulgevate päevade ning saalimiste keskel, mida nõuab nii Stella ettevõte kui esiklaps, kelle ta on enesestmõistetavalt töisesse ellu kaasanud. Sestap on kodu Kalamajas see, mida ta on aegamisi kõige kõrvalt loonud ja kujundanud. „Ostsime selle korteri kolm aastat tagasi. Otsisime seda hästi kaua, pea viis aastat. Alati oli mingi takistus, miks tehinguks ei läinud,“ meenutab Stella, kes eelistas just Kalamaja ja valdavalt Stalingi-aegseid maju. See praegune pärineb aastast 1957. Kolmetoaline 82ruutmeetrine korter on kõrgete lagede ja avarate akendega, kus eelmine omanik oli veetnud oma elust pea kolmkümmend aastat. Oli nõukaaegse remondiga, ent elatav. „Pärast korteriostu põikasime sellest korraks läbi. Vann oli musta värvi vett täis, meenutades stseeni õudusfilmist. Ehmatasime ära. Kuskil oli ummistus ja meie korter oli esimene, kuhu solgivesi jõudis. Hakkasime vett kohe välja kühveldama,“ jutustab Stella, selgitades, kuis malmtorud olid äkki katki läinud, mistõttu nad otsustasidki remonti alustada, muutes ühtlasi ka korteri planeeringu meelepärasemaks ja oma vajadustele sobivamaks. „Vannitoa ehitasime suuremaks, tegime sellele akna. See on vaatega kööki, kust omakorda näeb läbi köögiakna õue,“ räägib ta, viidates, millisest seinast loobuti ja kuidas praeguse avara üldmuljeni jõuti. Seejuures ehitati garderoob, mis välistab kitsukeses kapis asjade tuhnimise, sest kõik on käepäraselt kättesaadav. Nahadisainer Stella Soomlaisi (32) kodu põhitoonideks on naturaalne valge, hall ja must. „Olen alati tundnud, et valged seinad on hea lõuend, mida saab asjade, maalide ja muu kunstiga ilmestada,“ sõnab ta. web hosting services top

Trikoloorses tonaalsuses

Tiina Lang, fotod: Mari Pukk

Nahadisainer Stella Soomlaisi (32) kodu põhitoonideks on naturaalne valge, hall ja must. „Olen alati tundnud, et valged seinad on hea lõuend, mida saab asjade, maalide ja muu kunstiga ilmestada,“ sõnab ta.

Hetkel on Stella ja tema pere kodu seinad veel nii mõnegi pildi riputamise ootel. Vaid külmik on tihedalt täis väikese magnetiga kinnitatud perefotosid ettevõtmistest, mis veedetud koos elukaaslase Tõnu või väikese tütre Suviga, kuid muuhulgas on ka üks aegadetagune võte Stellast endast titena. Need pildid elustavad ja elavdavad igapäevas momente, mida enamasti säilitatakse arvutis või albumite vahel ja kipuvad ajaga ununema kõikide kiirelt kulgevate päevade ning saalimiste keskel, mida nõuab nii Stella ettevõte kui esiklaps, kelle ta on enesestmõistetavalt töisesse ellu kaasanud. Sestap on kodu Kalamajas see, mida ta on aegamisi kõige kõrvalt loonud ja kujundanud.

„Ostsime selle korteri kolm aastat tagasi. Otsisime seda hästi kaua, pea viis aastat. Alati oli mingi takistus, miks tehinguks ei läinud,“ meenutab Stella, kes eelistas just Kalamaja ja valdavalt Stalingi-aegseid maju. See praegune pärineb aastast 1957. Kolmetoaline 82ruutmeetrine korter on kõrgete lagede ja avarate akendega, kus eelmine omanik oli veetnud oma elust pea kolmkümmend aastat. Oli nõukaaegse remondiga, ent elatav. „Pärast korteriostu põikasime sellest korraks läbi. Vann oli musta värvi vett täis, meenutades stseeni õudusfilmist. Ehmatasime ära. Kuskil oli ummistus ja meie korter oli esimene, kuhu solgivesi jõudis. Hakkasime vett kohe välja kühveldama,“ jutustab Stella, selgitades, kuis malmtorud olid äkki katki läinud, mistõttu nad otsustasidki remonti alustada, muutes ühtlasi ka korteri planeeringu meelepärasemaks ja oma vajadustele sobivamaks.

„Vannitoa ehitasime suuremaks, tegime sellele akna. See on vaatega kööki, kust omakorda näeb läbi köögiakna õue,“ räägib ta, viidates, millisest seinast loobuti ja kuidas praeguse avara üldmuljeni jõuti. Seejuures ehitati garderoob, mis välistab kitsukeses kapis asjade tuhnimise, sest kõik on käepäraselt kättesaadav.

Trikoloorses tonaalsuses
Nahadisainer Stella Soomlaisi (32) kodu põhitoonideks on naturaalne valge, hall ja must. „Olen alati tundnud, et valged seinad on hea lõuend, mida saab asjade, maalide ja muu kunstiga ilmestada,“ sõnab ta.
Trikoloorses tonaalsuses
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Trikoloorses tonaalsuses
KÜLASKÄIK

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn