Refleksoloogia ehk tsooniteraapia mõjutab organismi tervikuna ja aitab keha isetervenemise võimet taastada, kõrvaldades energiablokeeringuid.

Tänapäevane refleksoloogia sai alguse 1920ndatel aastatel Ameerikas, kui kaks nina-kõrva-kurguarsti avastasid, et inimkeha saab jagada kümneks vertikaalseks tsooniks. Nad täheldasid, et nende tsoonide lõpp-punkte masseerides ilmneb oluline tervistav ja valu vaigistav toime. 1930ndatel aastatel taasavastati ja hakati refleksoloogiat edasi arendama ka Euroopas, kus praegu tegutseb mitmeid ja mõneti erinevaid koolkondi. Mina olen õppinud ja lähtun Rootsi refleksoloogi Karl-Axel Lindi, keda peetakse Põhjamaade refleksoloogia isaks, õpetustest. Tema on inimkeha äärmiselt täpselt refleksoloogiliselt kaardistanud. Erinevate teooriatega on püütud seletada ka refleksoloogia toimemehhanismi. Mind kõnetab enim fakt, et organismil on ääretu isetervenemise võime ja refleksoloogia aitab seda taastada, kõrvaldades energiablokeeringuid. Püüdes alati säilitada tasakaalu, kompenseerib keha seda mõne organi või funktsiooni kaudu, andes sellest ka märku. See, mil määral me märguandeid tajume, sõltub meie võimest summutada kõrvaline müra ja oma keha päriselt tajuda. Üheks keha märguande viisiks on suunata valu või nahamuutus ülepinges oleva organi peegeldustsooni (näiteks jalalabal). Kuna refleksoloogil on teadmised inimese peegeldustsoonidest, saab ta aidata keha märguandeid lugeda ja peegeldustsoone masseerides energiatõkestusi kõrvaldada. Seeläbi käivitub keha isetervenemine ja tasakaalustumine. Refleksoloogia ehk tsooniteraapia mõjutab organismi tervikuna ja aitab keha isetervenemise võimet taastada, kõrvaldades energiablokeeringuid. web hosting services top

Säilitades tasakaalu

Janika Sipsaka, refleksoloog, www.reflekso.ee; Fotod: Erakogu

Refleksoloogia ehk tsooniteraapia mõjutab organismi tervikuna ja aitab keha isetervenemise võimet taastada, kõrvaldades energiablokeeringuid.

Säilitades tasakaalu

Tänapäevane refleksoloogia sai alguse 1920ndatel aastatel Ameerikas, kui kaks nina-kõrva-kurguarsti avastasid, et inimkeha saab jagada kümneks vertikaalseks tsooniks. Nad täheldasid, et nende tsoonide lõpp-punkte masseerides ilmneb oluline tervistav ja valu vaigistav toime. 1930ndatel aastatel taasavastati ja hakati refleksoloogiat edasi arendama ka Euroopas, kus praegu tegutseb mitmeid ja mõneti erinevaid koolkondi. Mina olen õppinud ja lähtun Rootsi refleksoloogi Karl-Axel Lindi, keda peetakse Põhjamaade refleksoloogia isaks, õpetustest. Tema on inimkeha äärmiselt täpselt refleksoloogiliselt kaardistanud.

Erinevate teooriatega on püütud seletada ka refleksoloogia toimemehhanismi. Mind kõnetab enim fakt, et organismil on ääretu isetervenemise võime ja refleksoloogia aitab seda taastada, kõrvaldades energiablokeeringuid. Püüdes alati säilitada tasakaalu, kompenseerib keha seda mõne organi või funktsiooni kaudu, andes sellest ka märku. See, mil määral me märguandeid tajume, sõltub meie võimest summutada kõrvaline müra ja oma keha päriselt tajuda. Üheks keha märguande viisiks on suunata valu või nahamuutus ülepinges oleva organi peegeldustsooni (näiteks jalalabal). Kuna refleksoloogil on teadmised inimese peegeldustsoonidest, saab ta aidata keha märguandeid lugeda ja peegeldustsoone masseerides energiatõkestusi kõrvaldada. Seeläbi käivitub keha isetervenemine ja tasakaalustumine.

Refleksoloogia ehk tsooniteraapia mõjutab organismi tervikuna ja aitab keha isetervenemise võimet taastada, kõrvaldades energiablokeeringuid.
Säilitades tasakaalu
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Säilitades tasakaalu
HEAOLU

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn