Muusik Ingrid Lukase elu kulgeb justkui trianglis ― ta on keskendunud laulmisele-muusika loomisele, õpetamisele ja muusikateraapiale, pendeldades peamiselt kolme riigi ― ©veitsi, Saksamaaa ja Eesti vahet.

Põhja-Eesti metsade vahele poeb Ingrid siis, kui tal on vaja energiat ja selle kogumiseks juhtub olema sobilik vaba hetk. Siinsamas on ka meri, mille jahedus võib paitada nagu siid, sest ta keha on kargusega harjunud ― Ingrid ujub enamiku ajast aastas. Ka tema tantsuline liikumine laval on plastiline nagu laine, mis sujuvalt randa voogab. Üha olulisemaks peabki ta laulule lisaks tantsu, ehkki hetkel nõuab tema tähelepanu ja aega hoopis muusikateraapia magistritöö. Õpinguid Berliinis alustades püüdis Ingrid muusikat edasi teha, aga üsna pea mõistis, et “erinevates pulmades tantsida ei saa.“ Ta peab täielikult pühenduma ühele ettevõtmisele. „Hiljem tegelen muusikaga kindlasti edasi. Mu süda juba ihkab kunsti- ja loomistööd,“ avaldab Ingrid, kes mõtleb ja näeb und erinevates keeltes. Enam kui kaks kolmandikku oma senisest elust on ta elanud Šveitsis. Kui armastus viis tema ema Šveitsi, Winterthuri, oli Ingrid kümneaastane. Ta oli jõudnud õppida mõne aasta Tallinna Muusikakeskkoolis klassikalist klaverimängu ja koorilaulu. Šveitsis viis ema ta kohe d¾ässi workshop’i, kus koos musitseerisid täiskasvanud mehed. Seal oli tüdrukul võimalus improviseerida klaveril, mis tähendas talle täiesti uut ja üllatuslikku. „Ma olin õppinud ainult noote, aga järsku tundsin vabadust, kus ma alguses eriti orienteeruda ei osanud. See võlus ja tegi mind väga paindlikuks, avas muusikalised struktuurid,“ meenutab Ingrid, uskudes, et ehk see kogemus oli ajendiks, miks ta läks 18aastaselt Zürichi konservatooriumi just d¾ässi ja popmuusikat tudeerima. Seal sai ta ka põhjaliku laulja- ja lauluõpetaja koolituse. Muusik Ingrid Lukase elu kulgeb justkui trianglis ― ta on keskendunud laulmisele-muusika loomisele, õpetamisele ja muusikateraapiale, pendeldades peamiselt kolme riigi ― ©veitsi, Saksamaaa ja Eesti vahet. web hosting services top

Uudishimu ja avastamisrõõm

Tiina Lang; Fotod: Erakogu

Muusik Ingrid Lukase elu kulgeb justkui trianglis ― ta on keskendunud laulmisele-muusika loomisele, õpetamisele ja muusikateraapiale, pendeldades peamiselt kolme riigi ― ©veitsi, Saksamaaa ja Eesti vahet.

Põhja-Eesti metsade vahele poeb Ingrid siis, kui tal on vaja energiat ja selle kogumiseks juhtub olema sobilik vaba hetk. Siinsamas on ka meri, mille jahedus võib paitada nagu siid, sest ta keha on kargusega harjunud ― Ingrid ujub enamiku ajast aastas. Ka tema tantsuline liikumine laval on plastiline nagu laine, mis sujuvalt randa voogab. Üha olulisemaks peabki ta laulule lisaks tantsu, ehkki hetkel nõuab tema tähelepanu ja aega hoopis muusikateraapia magistritöö. Õpinguid Berliinis alustades püüdis Ingrid muusikat edasi teha, aga üsna pea mõistis, et “erinevates pulmades tantsida ei saa.“ Ta peab täielikult pühenduma ühele ettevõtmisele. „Hiljem tegelen muusikaga kindlasti edasi. Mu süda juba ihkab kunsti- ja loomistööd,“ avaldab Ingrid, kes mõtleb ja näeb und erinevates keeltes. Enam kui kaks kolmandikku oma senisest elust on ta elanud Šveitsis. Kui armastus viis tema ema Šveitsi, Winterthuri, oli Ingrid kümneaastane. Ta oli jõudnud õppida mõne aasta Tallinna Muusikakeskkoolis klassikalist klaverimängu ja koorilaulu. Šveitsis viis ema ta kohe d¾ässi workshop’i, kus koos musitseerisid täiskasvanud mehed. Seal oli tüdrukul võimalus improviseerida klaveril, mis tähendas talle täiesti uut ja üllatuslikku. „Ma olin õppinud ainult noote, aga järsku tundsin vabadust, kus ma alguses eriti orienteeruda ei osanud. See võlus ja tegi mind väga paindlikuks, avas muusikalised struktuurid,“ meenutab Ingrid, uskudes, et ehk see kogemus oli ajendiks, miks ta läks 18aastaselt Zürichi konservatooriumi just d¾ässi ja popmuusikat tudeerima. Seal sai ta ka põhjaliku laulja- ja lauluõpetaja koolituse.

Uudishimu ja avastamisrõõm
Muusik Ingrid Lukase elu kulgeb justkui trianglis ― ta on keskendunud laulmisele-muusika loomisele, õpetamisele ja muusikateraapiale, pendeldades peamiselt kolme riigi ― ©veitsi, Saksamaaa ja Eesti vahet.
Uudishimu ja avastamisrõõm
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Uudishimu ja avastamisrõõm
VÄLISMAAL

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn