Värskes õhus maitseb toit paremini. Kuna sooja ja valguseküllast aega on vähe, siis tahaks väljas veeta iga võimaliku hetke. Katta laud aeda või pakkida piknikukorvi maitsvad suutäied ning nautida hommiku- või õhtueinet vabas looduses.

Sestap jagan seekord oma suviseid lemmikretsepte. Osa komponente saab osaliselt varem ette valmistada, et vajalikul hetkel väikese ajakuluga teha midagi õige head ja maitsvat, kasutades ikka kohalikku toorainet, mida suvine aeg külluslikult pakub.   Baguette Baguette on prantsuse päritolu sai, mille ajalugu ulatub 18. sajandisse. Prantsusmaal on leiva- ja saiaküpsetamine söögikultuuri oluline osa. Seadusega on määratletud traditsiooniliste retseptide komponendid ja valmistusviisid, lubatud ei ole külmutamine, lisaainete kasutus jne. Baguette’i valmistatakse starteriga ehk vedela kääritatud tainaseguga, mille koostises on vaid jahu, vesi, pärm ning sool. Väidetavalt mõjutas saia kuju 1920. aastal Prantsusmaal vastu võetud seadus, mis keelustas pagaritel töötamise õhtul kella kümnest hommikul kella neljani. Suurte ümmarguste saiade valmistamine hommikusöögi ajaks oleks olnud keeruline, seega lahendas pikkade peenikeste saiade kiirem kerkimis- ja küpsemisaeg tööaja probleemi. Prantsuse pagariärides müüdavad baguette’id peavad vastavalt seadusele olema 55-65cm pikad, kaaluma 250-300g ja saial peab olema seitse diagonaalset sisselõiget. Vaatamata kehtestatud rangetele nõuetele on eri pagariäride saiad erinevad: pagari käekirja tuntakse saiade sisselõigete ja saiade värvuse järgi, mis võib olla heledast kuni sügava kuldseni. Samuti on eri piirkondade saiadele omased maitsenüansid, mis on tingitud kliima ja pinnase erinevusest. Need omakorda mõjutavad jahu ja vee maitseomadusi. Klassikalisel baguette’il on tugev krõbe koorik, mis tekib kõrgel temperatuuril auruga küpsetades ja tainas starterit kasutades. Tänu aeglasele kergitamisele saab sai õhulise tekstuuri. Värskes õhus maitseb toit paremini. Kuna sooja ja valguseküllast aega on vähe, siis tahaks väljas veeta iga võimaliku hetke. Katta laud aeda või pakkida piknikukorvi maitsvad suutäied ning nautida hommiku- või õhtueinet vabas looduses. web hosting services top

Külluslikud hetked

Kristiina Rand; Fotod ja stilistika: Brette Saar, Höme, Kuressaare

Värskes õhus maitseb toit paremini. Kuna sooja ja valguseküllast aega on vähe, siis tahaks väljas veeta iga võimaliku hetke. Katta laud aeda või pakkida piknikukorvi maitsvad suutäied ning nautida hommiku- või õhtueinet vabas looduses.

Sestap jagan seekord oma suviseid lemmikretsepte. Osa komponente saab osaliselt varem ette valmistada, et vajalikul hetkel väikese ajakuluga teha midagi õige head ja maitsvat, kasutades ikka kohalikku toorainet, mida suvine aeg külluslikult pakub.

 

Baguette

Baguette on prantsuse päritolu sai, mille ajalugu ulatub 18. sajandisse. Prantsusmaal on leiva- ja saiaküpsetamine söögikultuuri oluline osa. Seadusega on määratletud traditsiooniliste retseptide komponendid ja valmistusviisid, lubatud ei ole külmutamine, lisaainete kasutus jne. Baguette’i valmistatakse starteriga ehk vedela kääritatud tainaseguga, mille koostises on vaid jahu, vesi, pärm ning sool. Väidetavalt mõjutas saia kuju 1920. aastal Prantsusmaal vastu võetud seadus, mis keelustas pagaritel töötamise õhtul kella kümnest hommikul kella neljani. Suurte ümmarguste saiade valmistamine hommikusöögi ajaks oleks olnud keeruline, seega lahendas pikkade peenikeste saiade kiirem kerkimis- ja küpsemisaeg tööaja probleemi.

Prantsuse pagariärides müüdavad baguette’id peavad vastavalt seadusele olema 55-65cm pikad, kaaluma 250-300g ja saial peab olema seitse diagonaalset sisselõiget. Vaatamata kehtestatud rangetele nõuetele on eri pagariäride saiad erinevad: pagari käekirja tuntakse saiade sisselõigete ja saiade värvuse järgi, mis võib olla heledast kuni sügava kuldseni. Samuti on eri piirkondade saiadele omased maitsenüansid, mis on tingitud kliima ja pinnase erinevusest. Need omakorda mõjutavad jahu ja vee maitseomadusi.

Klassikalisel baguette’il on tugev krõbe koorik, mis tekib kõrgel temperatuuril auruga küpsetades ja tainas starterit kasutades. Tänu aeglasele kergitamisele saab sai õhulise tekstuuri.

Külluslikud hetked
Värskes õhus maitseb toit paremini. Kuna sooja ja valguseküllast aega on vähe, siis tahaks väljas veeta iga võimaliku hetke. Katta laud aeda või pakkida piknikukorvi maitsvad suutäied ning nautida hommiku- või õhtueinet vabas looduses.
Külluslikud hetked
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Külluslikud hetked
OTSE AHJUST

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn