Suvisele magusalauale kodumaiste maasikate ja vaarikatega sobib imehästi Pavlova: väljast krõbe ja seest pehme besee, millel on kreemjas kate ja värsked marjad.

Maitsele sobiva vormi ja suuruse saab iga küpsetaja valida oma eelistuste järgi: võib küpsetada väikesed portsjonipõhjad või valmistada hoopis pärjakujulise Pavlova. Põhjad saab valmis küpsetada varem ja säilitada  karbis. Valmistasin seekord kahekorruselise Pavlova, mis sobib hästi suvise piduliku sündmuse magusalauale.   Pavlova mascarpone kreemi ja maasikatega Besee 240 g munavalget 350g suhkrut 2tl valge veini äädikat 2 tl maisitärklist ½ vaniljekauna seemneid   Kreem 600g vahukoort 600 g mascarpone toorjuustu ¼ värskelt pressitud sidruni- või laimimahla ½ vaniljekauna seemneid ca 10 g roosuhkrut 1-1,5 kg värskeid maasikaid Kaunistamiseks soovi korral piparmündilehti, röstitud purustatud pistaatsiapähkleid, tuhksuhkrut.   Besee valmista nagu eelmises retseptis. Eelkuumuta ahi 150kraadini. Joonista küpsetuspaberile üks 16 cm ja teine 22-24 cm läbimõõduga ring ning tõsta vahustatud munavalgemass ringidesse, jättes ääred veidi kõrgemaks. Pane koogipõhjad ahju ja vähenda kuumus kohe 110ne kraadini. Küpseta ca 2,5 tundi, kuni põhjad on pealt krõbedad, kuid seest pehmed. Jäta põhjad ahju jahtuma. Vahusta vahukoor suhkru ja vaniljesuhkruga. Kuna besee on magus, siis on kreemis suhkrut vähe. Vahusta mascarpone eraldi kausis ühtlaseks. Koor ja mascarpone peavad olema vahustamiseks külmad. Lisa mascarpone vahukoorele, seejärel kalla juurde sidruni- või laimimahl ja vahusta tugevaks vahuks. Kata Pavlova suurem põhi kreemiga, äärtele aseta poolitatud maasikad. Pane peale väiksem põhi, kata see ülejäänud kreemi ja ohtrate maasikatega. Peale võid raputada röstitud pistaatsiapähkli puru, kaunistada piparmündilehtede ja tuhksuhkruga.     Suvisele magusalauale kodumaiste maasikate ja vaarikatega sobib imehästi Pavlova: väljast krõbe ja seest pehme besee, millel on kreemjas kate ja värsked marjad. web hosting services top

Suus sulav besee

Kristiina Rand; Fotod ja stilistika: Brette Saar, Höme, Kuressaare

Suvisele magusalauale kodumaiste maasikate ja vaarikatega sobib imehästi Pavlova: väljast krõbe ja seest pehme besee, millel on kreemjas kate ja värsked marjad.

Maitsele sobiva vormi ja suuruse saab iga küpsetaja valida oma eelistuste järgi: võib küpsetada väikesed portsjonipõhjad või valmistada hoopis pärjakujulise Pavlova. Põhjad saab valmis küpsetada varem ja säilitada  karbis.

Valmistasin seekord kahekorruselise Pavlova, mis sobib hästi suvise piduliku sündmuse magusalauale.

 

Pavlova mascarpone kreemi ja maasikatega


Besee

240 g munavalget

350g suhkrut

2tl valge veini äädikat

2 tl maisitärklist

½ vaniljekauna seemneid

 

Kreem

600g vahukoort

600 g mascarpone toorjuustu

¼ värskelt pressitud sidruni- või laimimahla

½ vaniljekauna seemneid

ca 10 g roosuhkrut

1-1,5 kg värskeid maasikaid

Kaunistamiseks soovi korral piparmündilehti, röstitud purustatud pistaatsiapähkleid, tuhksuhkrut.

 

Besee valmista nagu eelmises retseptis. Eelkuumuta ahi 150kraadini. Joonista küpsetuspaberile üks 16 cm ja teine 22-24 cm läbimõõduga ring ning tõsta vahustatud munavalgemass ringidesse, jättes ääred veidi kõrgemaks. Pane koogipõhjad ahju ja vähenda kuumus kohe 110ne kraadini. Küpseta ca 2,5 tundi, kuni põhjad on pealt krõbedad, kuid seest pehmed. Jäta põhjad ahju jahtuma.

Vahusta vahukoor suhkru ja vaniljesuhkruga. Kuna besee on magus, siis on kreemis suhkrut vähe. Vahusta mascarpone eraldi kausis ühtlaseks. Koor ja mascarpone peavad olema vahustamiseks külmad. Lisa mascarpone vahukoorele, seejärel kalla juurde sidruni- või laimimahl ja vahusta tugevaks vahuks.

Kata Pavlova suurem põhi kreemiga, äärtele aseta poolitatud maasikad. Pane peale väiksem põhi, kata see ülejäänud kreemi ja ohtrate maasikatega. Peale võid raputada röstitud pistaatsiapähkli puru, kaunistada piparmündilehtede ja tuhksuhkruga.

 

 

Suus sulav besee
Suvisele magusalauale kodumaiste maasikate ja vaarikatega sobib imehästi Pavlova: väljast krõbe ja seest pehme besee, millel on kreemjas kate ja värsked marjad.
Suus sulav besee
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Suus sulav besee
OTSE AHJUST

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn