Vaagnapõhjalihaste treening on oluline igas eas naistele, sest need võivad ajapikku nõrgeneda ja põhjustada erinevaid probleeme.

Levinud on näiteks inkontinents, roojapidamatus, emaka allavaje, erutusehäired naistel ja erektsioonihäired meestel. Ka lapseootuse ajal ja sünnitusjärgsel perioodil on väga oluline pöörata tähelepanu vaagnapõhjalihastele. Emaka suurenemine ja lapse kasvav keharaskus raseduse ajal avaldavad suurt koormust vaagnapõhjalihastele, mis võivad seetõttu nõrgeneda. Lahkliha rebend või lahkliha lõige sünnitusel võivad samuti mõjutada edasist vaagnapõhjalihaste tööd.   Kus vaagnapõhjalihased asuvad? Mõistagi vaagnas, häbemeluu, õndraluu ja istmikuluude vahelises alas, moodustades justkui võrgu, mis toestab siseelundeid ― kusepõit, emakat ja pärasoolt. Vaagnapõhjalihased ümbritsevad vaagnas asuvaid kolme avavust ― kusitit, tuppe ja pärakut. Oma vaagnapõhjalihaste asukoha tunnetamiseks võid proovida urineerimisel aeglustada või peatada oma uriinijuga. Kuid see ei ole harjutus, mida võiksid korrapäraselt praktiseerida, pigem on sul võimalus seda harjutust kasutada, et oma treeningu tõhusust kontrollida. Tihe uriinijoa peatamine võib omakorda põhjustada terviseprobleeme. Teine viis leida vaagnapõhjalihased üles on pingutada pärakut ümbritsevaid lihaseid selleks, et hoida tagasi kõhugaaside väljutamist. Esialgu on lihtsam vaagnapõhjalihaste harjutusi teha nii, et sul on mingi algpunkt, millelt vaagnapõhjalihaseid ülespoole tõsta ja milleni pärast tagasi lõõgastada. Selleks sobib hästi võimlemispall, mis kaardub hästi sinu keha järgi, pakkudes toetuspunkti kusiti, tupe ja päraku avaustele. Kui võimlemispalli pole, siis on suureks abiks rullikeeratud keskmises suuruses saunalina. Toetuspunkti tekitamiseks pane rullikeeratud saunalina pikkupidi toolile ja istu sellele nii, et kõik kolm vaagna avaust toetuksid rullikeeratud saunalinale. Kui oled oma vaagnapõhjalihased üles leidnud, siis nende treening on trenn nagu iga teinegi, milleks on vaja aega, et päriselt keskenduda oma vaagnapõhjalihaste tugevdamisele. Selleks pinguta neid sissepoole ja üles tõmmates. Loe artiklit edasi ajakirjast Mari. Tellimisinfo leiad siit Vaagnapõhjalihaste treening on oluline igas eas naistele, sest need võivad ajapikku nõrgeneda ja põhjustada erinevaid probleeme. web hosting services top

Miks treenida vaagnapõhjalihaseid?

Maarja Säde, füsioterapeut; Fotod: Erakogu

Vaagnapõhjalihaste treening on oluline igas eas naistele, sest need võivad ajapikku nõrgeneda ja põhjustada erinevaid probleeme.

Miks treenida vaagnapõhjalihaseid?

Levinud on näiteks inkontinents, roojapidamatus, emaka allavaje, erutusehäired naistel ja erektsioonihäired meestel. Ka lapseootuse ajal ja sünnitusjärgsel perioodil on väga oluline pöörata tähelepanu vaagnapõhjalihastele. Emaka suurenemine ja lapse kasvav keharaskus raseduse ajal avaldavad suurt koormust vaagnapõhjalihastele, mis võivad seetõttu nõrgeneda. Lahkliha rebend või lahkliha lõige sünnitusel võivad samuti mõjutada edasist vaagnapõhjalihaste tööd.

 

Kus vaagnapõhjalihased asuvad?

Mõistagi vaagnas, häbemeluu, õndraluu ja istmikuluude vahelises alas, moodustades justkui võrgu, mis toestab siseelundeid ― kusepõit, emakat ja pärasoolt. Vaagnapõhjalihased ümbritsevad vaagnas asuvaid kolme avavust ― kusitit, tuppe ja pärakut.

Oma vaagnapõhjalihaste asukoha tunnetamiseks võid proovida urineerimisel aeglustada või peatada oma uriinijuga. Kuid see ei ole harjutus, mida võiksid korrapäraselt praktiseerida, pigem on sul võimalus seda harjutust kasutada, et oma treeningu tõhusust kontrollida. Tihe uriinijoa peatamine võib omakorda põhjustada terviseprobleeme.

Teine viis leida vaagnapõhjalihased üles on pingutada pärakut ümbritsevaid lihaseid selleks, et hoida tagasi kõhugaaside väljutamist.

Esialgu on lihtsam vaagnapõhjalihaste harjutusi teha nii, et sul on mingi algpunkt, millelt vaagnapõhjalihaseid ülespoole tõsta ja milleni pärast tagasi lõõgastada. Selleks sobib hästi võimlemispall, mis kaardub hästi sinu keha järgi, pakkudes toetuspunkti kusiti, tupe ja päraku avaustele. Kui võimlemispalli pole, siis on suureks abiks rullikeeratud keskmises suuruses saunalina. Toetuspunkti tekitamiseks pane rullikeeratud saunalina pikkupidi toolile ja istu sellele nii, et kõik kolm vaagna avaust toetuksid rullikeeratud saunalinale.

Kui oled oma vaagnapõhjalihased üles leidnud, siis nende treening on trenn nagu iga teinegi, milleks on vaja aega, et päriselt keskenduda oma vaagnapõhjalihaste tugevdamisele. Selleks pinguta neid sissepoole ja üles tõmmates.


Loe artiklit edasi ajakirjast Mari. Tellimisinfo leiad siit
Vaagnapõhjalihaste treening on oluline igas eas naistele, sest need võivad ajapikku nõrgeneda ja põhjustada erinevaid probleeme.
Miks treenida vaagnapõhjalihaseid?
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Miks treenida vaagnapõhjalihaseid?
FINTNESS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn