Metsa ei minda üksnes saamise vajadusest, vaid tänutundega, kui see lisaks kõikehõlmavale rahule oma ande pakub. Neile, kes väärtustavad enda tehtud isikupärase maitsenüansiga hoidiseid.

Minu lapsepõlves mindi metsa asja pärast ― marjule, seenele, pähkleid korjama. Tühi või pooltäis korv tekitas pettumust, sest keldririiulid ootasid talvevarusid, milleta toidulaud oleks kasinam olnud. Mitu põlvkonda naisi peres teadsid, kus on head vaarika-, mustika-, põldmarja-, jõhvikate või muude metsamarjade, niisamuti erinevate seente kasvukohad. Kui seeni juhtus olema erakordselt palju, nii et korvid olid juba ääreni, võeti seljast kombinee, mis isegi metsa minnes näis olevat vältimatu pesutükk, ja keerati selle üks ots sõlme. Kartulikott, kuhu seeni korvist kallata, oli olemas! Hädapärased käigud metsa, et söögilauda katta, on paljude elust kadunud või asendunud metsanaudinguga, kus kõige tähtsam polegi vaid suur saak. „Tänan alati ja ei ahnitse.“ Carmen Mikiver, näitleja „Võsu elamise ajast 1990ndate alguses armusin üksinda metsas jalutamisesse ja olemisse. Mingil hetkel tajusin, et mulle ei olegi seened enam nii olulised kui eneselaadimine. Mäletan pilte: istun vastu puud maha ja lihtsalt olen. See on nii mõnus, teraapiline tunne. Olen saanud metsast ka väga hea õppetunni. Läksin Võsul oma rohelise jalgrattaga metsa ja jätsin selle puu najale orientiiriks, aga ühel hetkel kaotasin ratta silmapiirilt. Mobiili veel ei olnud, sattusin paanikasse, ma ei teadnud, kaua olin metsas olnud. Ei leidnud jalgratast, ei osanud metsast välja tulla. Nutt oli kurgus ja ühel hetkel, kui jalgratast nägin, käis mul laksti läbi pea: „Vaata, Carmen, sina ei ole see kõige võimsam ja tugevam. Mets tahab ja võtab su ära nagu niuhti!“ Tänasin metsa väga: „Aitäh, aitäh, aitäh...“ Tegin sellest kogemusest oma järeldused ― mina ei ole kõige tähtsam. Loe artiklit edasi ajakirjast Mari. Tellimisinfo leiad siit Metsa ei minda üksnes saamise vajadusest, vaid tänutundega, kui see lisaks kõikehõlmavale rahule oma ande pakub. Neile, kes väärtustavad enda tehtud isikupärase maitsenüansiga hoidiseid. web hosting services top

Eelistades ehedust

Tiina Lang; Fotod: Erakogu, Sirje Sinisoo

Metsa ei minda üksnes saamise vajadusest, vaid tänutundega, kui see lisaks kõikehõlmavale rahule oma ande pakub. Neile, kes väärtustavad enda tehtud isikupärase maitsenüansiga hoidiseid.

Minu lapsepõlves mindi metsa asja pärast ― marjule, seenele, pähkleid korjama. Tühi või pooltäis korv tekitas pettumust, sest keldririiulid ootasid talvevarusid, milleta toidulaud oleks kasinam olnud. Mitu põlvkonda naisi peres teadsid, kus on head vaarika-, mustika-, põldmarja-, jõhvikate või muude metsamarjade, niisamuti erinevate seente kasvukohad. Kui seeni juhtus olema erakordselt palju, nii et korvid olid juba ääreni, võeti seljast kombinee, mis isegi metsa minnes näis olevat vältimatu pesutükk, ja keerati selle üks ots sõlme. Kartulikott, kuhu seeni korvist kallata, oli olemas! Hädapärased käigud metsa, et söögilauda katta, on paljude elust kadunud või asendunud metsanaudinguga, kus kõige tähtsam polegi vaid suur saak.


„Tänan alati ja ei ahnitse.“

Carmen Mikiver, näitleja

„Võsu elamise ajast 1990ndate alguses armusin üksinda metsas jalutamisesse ja olemisse. Mingil hetkel tajusin, et mulle ei olegi seened enam nii olulised kui eneselaadimine. Mäletan pilte: istun vastu puud maha ja lihtsalt olen. See on nii mõnus, teraapiline tunne. Olen saanud metsast ka väga hea õppetunni. Läksin Võsul oma rohelise jalgrattaga metsa ja jätsin selle puu najale orientiiriks, aga ühel hetkel kaotasin ratta silmapiirilt. Mobiili veel ei olnud, sattusin paanikasse, ma ei teadnud, kaua olin metsas olnud. Ei leidnud jalgratast, ei osanud metsast välja tulla. Nutt oli kurgus ja ühel hetkel, kui jalgratast nägin, käis mul laksti läbi pea: „Vaata, Carmen, sina ei ole see kõige võimsam ja tugevam. Mets tahab ja võtab su ära nagu niuhti!“ Tänasin metsa väga: „Aitäh, aitäh, aitäh...“ Tegin sellest kogemusest oma järeldused ― mina ei ole kõige tähtsam.

Eelistades ehedust

Loe artiklit edasi ajakirjast Mari. Tellimisinfo leiad siit
Metsa ei minda üksnes saamise vajadusest, vaid tänutundega, kui see lisaks kõikehõlmavale rahule oma ande pakub. Neile, kes väärtustavad enda tehtud isikupärase maitsenüansiga hoidiseid.
Eelistades ehedust
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Eelistades ehedust
ELUSTIIL

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn