Kaunis kulmukaar, ilmekas nägu

Anu Sommer, microblading’u tehnik Fotod: Erakogu

Kulmud on näo raam. Nii lihtsalt võib kokku võtta kulmude tähtsuse. Samas on kulmud nagu kingad, mis hakkavad silma siis, kui on oivalised või täielikult ebaõnnestunud…

Kaunid kulmud annavad näole kena ja puhta ilme. Toovad paremini esile näojooned, raamivad nägu ning teevad selle tunnete väljendamisel ilmekamaks. Hoolitsetud kulmud värskendavad kohe väljanägemist ja teevad ka nooremaks. Seega on kulmude korrapärane hooldus väga oluline. Lisaks kaunis olemisele on looja andnud meile kulmud väga praktilisel eesmärgil: nad aitavad hoida vedelikke silmadest eemal (näiteks higistamise või vihmasaju ajal). Kulmud on kaarekujulised, sest sel viisil saab vesi liikuda näo külgedele ja silmad jäävad kuivaks.

 

Hoogsad muutused

Naised on kulme kitkunud ja neid erineval viisil hooldanud alates ajast, mil hakati oma välimusele rohkem tähelepanu pöörama. Näo ja näokarvade eest hoolitsemine oli erinevates kultuurides isemoodi. Näiteks Firenzes raseeriti renessansi ajal kulmud täielikult ära, kuid Vana-Egiptuses armastati pakse ja tumedaid kulme.

Ka viimase sajandiga on kulmud läbinud mitu äärmuslikku trendi ja nende välimus on olnud ajale iseloomulikult väga erinev. Sajandi alguse naturaalne kulmukaar asendus 1920ndatel tumeda, kitsa ja pikalt silma välisnurgast alla joonistatud “kurba silma” rõhutava kulmuga. 1950-1960ndail rõhutati kaunilt modelleeritud ja naturaalset kulmukaart. 1980ndad üllatasid moodi tulnud paksude, tumedate ja väljakasvanud kulmudega. Sel sajandil on kulmutrendid jõudnud muutuda seinast seina: kandilistest süsimustadest sassis puhmaskulmudeni, erivärvilistest kuni pleegitatud kulmudeni.

 

Hetkel trendikas

Praegu on kõige soositum kaunilt korrigeeritud, juuksejuurtega sama tooni ja kujult näotüübiga sobiv kulmukaar. Ideaalis loetakse täiuslikuks kulme, mille algus on silma sisenurga juures ja lõpp veidi kaugemal kui silma välisnurk. Kulmu algus peaks jääma nina väliskülje ja silma sisenurgaga samale joonele. Kui võtta nina väliskülg ja silmaiirise väliskülg, siis saad koha, kus peaks asetsema kulmu kõige kõrgem koht. Kulm lõpeb vastavalt sellel kohal, kui võtta nina väliskülg ning silma lõpp-punkt. Veel tuleks jälgida, et kulmu lõpp-punkt ei oleks kulmu alguspunktist madalam.

Kaunis kulmukaar, ilmekas nägu

Loe artiklit edasi ajakirjast Mari. Tellimisinfo leiad siit